Fatura Kesmek ile İlgili Birkaç Soru

Ynt: Fatura Kesmek ile İlgili Birkaç Soru

benimde bu konuda sormak istediğim sorular var cevaplarsanız sevinirim.
1 -bir şirkette çalışıyorum sattığımız malların faturalarını kesmiyoruz ama başka adlara kesiyoruz
2-mal almış gibi fatura alıp daha sonra bu faturaları başka adlara kesiyoruz
3-sattığımız malları karla satıyoruz ama fatura keserken maliyetinden aşağıya kesiyoruz.
4-beyaz eşya sektöründe çalışıyoruz.lütfen cevaplarmısınız

Neyi cevaplayalım????

Tamamen hile entrika, kaçakçılık. ::)

Başka sorun varmıydı? ??? ???

kaan71 ' Alıntı:
1 -bir şirkette çalışıyorum sattığımız malların faturalarını kesmiyoruz ama başka adlara kesiyoruz
3-sattığımız malları karla satıyoruz ama fatura keserken maliyetinden aşağıya kesiyoruz.

Merhaba,

- Bütün bunları neden sordun?
- Neyi merak ettinde, bunları sormak zorunda kaldın?

Minareyi çalıyoruz kılıf önerebilir misiniz?

Minareyi çaldık, kılıfı düşünmedik!!!

benim öğrenmek istediğm şikayet etmek ama birde bunlar suç olmazsa işimden olurum diye yoksa benim cebime giren birşey yok ben çalanları nasıl cezalandırırız onu düşünürüm .saygılar

bütün bunları cidden yapıyorlarmı !

yoksa makara falanmı yapılıyor... ???

kaan71 ' Alıntı:
benim öğrenmek istediğm şikayet etmek ama birde bunlar suç olmazsa işimden olurum diye yoksa benim cebime giren birşey yok ben çalanları nasıl cezalandırırız onu düşünürüm .saygılar

Bunun cevabını bende merak ediyorum

alo 189 u ara desem kimkil bilgilerini istiyorlar..

evet yapılıyor.alo 189 aradığınız zaman adress isim herşey istenir.faturaları ben düzenlediğim için gerçek ama tanıdık olduğu için herşeyi bildiğim için ne yapabilirim diye sormuştum maşallah hemen cevapları yazdınız
kusra bakmayın minareyi çalan ben değilim-NGURAY-TWOLF-AYKAY.BEN SİZDEN alacağım cevapları bekliyordum.
hemen yargıladınız.....

kaan71 ' Alıntı:

sattığınız malların faturasını kesmemek ayrı bir sıkıntı başkasının adına kesmek ayrı bir sıkıntı böyle olmaması gerekir şayet malı maliyeden biri alırda bunu tespit ederse (bazen maliye böyle denetleme yapar) çok başınız ağrır aldığınız malı alış fiyatının altında da (istisnai durumlar hariç) satamazsınız zararına yaptığınız satışın da sebebini sorgularlar bir işletmenin temel gayesi kâr dır...kâr olmazsa hizmetin devamlılığı olamaz

hayat öyle bir hal almış ki Muhasebe (ci) her minareye kılıf bulan, mükellefin istediğini yoluna uyduran konumuda olmuş, ayıptır, bu mesleği bu kadar ayaklar altına düşürenlere yazıklar olsun. SORMAYIN KARDEŞİM BÖYLE ABUK SABUK SORULAR korkuyorsan yeme böyle bir halt (Şikayet) Korkmuyorsan da mertçe söyle, bizim görevimiz bu değil..