Fatura seri no hk.

myardimli

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar,

iki seri fatura var elimde

biri B serisi diğeri BA serisi,

faturalardan bir tanesini kasada işlem yapan arkadaş kullanıyor yaprak ciltli bu fatura elde kolay işlem yapiliyor.

diger cilt fatura surekli form bunda aylık işlemlerin faturasını kesiyorum vaktim olursa kasadaki işlemlere de kesiyorum.

BA serisini 7. ayın başında bastırdım.

geçici vergi de ft. son noyu yazarken iki cildi de ayrı ayrı mı bildirecegim ? nasil olacak ?

bir de soyle bir sey duydum bir cilt mesela B serisi bitmeden BA serisinden Futara kesemezsin diyorlar halbuki gecmiste de unutmalar icin bilhassa başka bir seriden fatura elimde olur ki aysonuna geldigimde yeni aydan fatura kessem de gecen ayin son gunune kdv beyanname vermeden fatura kesme rahatligim olsun cunku diger turlu faturalar gunluk kesildiginden sorun yasiyordum bu konuda ne diyorsunuz ?

kolay gelsin.

Ynt: Fatura seri no hk.

Selamlar
Farklı seri no kullanımında her bir seri ayrı ayrı bildirilir.Yani beyanda "merkez" olarak alt alta iki fatura bildireceksiniz.
Faturalarda seri ve sıra no ve tarih takip etmelidir.Sizde iki farklı seri vardır.önemli olan bu serilerdeki sıra no ve tarihin takip etmesidir.Yoksa,biri bitmeden diğeri kulanılmaz diye bir kural okumadım. Fakat özelgeleri incelemeden cevaplıyorum.İdarenin bu konudaki görüşleri varsa,bulup okumak daha faydalı olacaktır.
Saygılar