Fazla maaş ödediler, geri vermesem olurmu.?

Özel bir hastahanenin temizlik şirketinde sgk işçisi olarak çalışıyorum

Bugunkü asgari ücretimi almaya gittiğimde maaşımın %50 si kadar daha fazla para yatırldığını gördüm..
Bende doğal olarak herkesin yapacağı gibi maaşın hepsini çektim..

Bundan sonraki olacaklar hakkında bilgilendirirmisiniz ?

Aleyhimde ne gibi sorunlarla karşılaşırım yada ne yapmalıyım kısacası ?
Teşşekürler ilginiz için..

Konu başlığı ve içeriğinde Yardım/Acil/Lütfen gibi ifadeler kullanmak yasaktır.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!

Forum?da konularınızı doğru kategorilere açınız.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!

Ynt: Fazla maaş ödediler, geri vermesem olurmu.?

tedirgin olduğum için ilk işim ekonomi üzerine forum aramak oldu ve burasını buldum googldan

forum kurallarınızı berbatt ettiysem şimdiden özür dilerim..

kesinlikle doğru.. isterseniz kötüleyin beni ama ihtiyacım vardı
onlara "sizde böyle hata yapmasaydınz arkadaşım, hatayı yapandan tahsil edin" demek hakkım diye düşünüyorm..
sonuçta kimseden çalmadım kimseye ait parayı almadım zorla para yatırın demedim,
benim bu durumda haklı bir yanım varmıdır "hukuksal olarak" soruyorm sadece vicdani değil...

ödeme bilgilerinizin içeriğini, kesintileri gösteren sigortalı hesap fişini şirketinizden isteyin.
Bana kalırsa bu % 50'lik fazla ödemenin bayram nedeniyle ikramiye ödemesi adı altında yapılmış bir ödeme olduğunu düşünüyorum.

dr.house ' Alıntı:
GULERDEMR ' Alıntı:
tedirgin olduğum için ilk işim ekonomi üzerine forum aramak oldu ve burasını buldum googldan

forum kurallarınızı berbatt ettiysem şimdiden özür dilerim..

neden sirketinize sormuyorsunuz?

sormamanizdan anladigim eger fazla odeme varsa onlar farkedene kadar parayi kullanmak, hic farketmezlerse de haber vermemek. dogru mu?
Dürüstlükten birinize, doğru tesbitten birinize puan yazıyorum

Yatan paranın dökümünü isteyin, eğer yatan para ile dökümde ki net ücretiniz uyumsuz ise bu tutarı tutanak ile geri verin.