Fenerbahçe Acıbadem Dünya Şampiyonu

• Konbuyu başlatan İrem35
  • Başlangıç tarihi
Ynt: Fenerbahçe Acıbadem Dünya Şampiyonu

nguroy ' Alıntı:
Yani GS borçsuz harçsız ve çok iyi yönetilen bir klüp öylemi ? ;D
Takım taraftarlığı güzel birşeydir. Takılmak da de keyiflidir.
Ancak illa kör gözün parmağına der gibi GS mali yönden başarılı demek abesle iştigal dir. :)

GS'nin borçsuz, harçsız bir takım olduğunu söylemedim. Yada sportif başarıdan bahsetmedim. Sadece mal varlığı açısından çok ciddi bir şirket olduğundan bahsettim. Yakında Riva arazisinin hangi şirkete (veya GS'nin bir GYO ortaklığı kurup vilları kendileride yapabilirler) açıklandığında göreceksiniz.

Valla eğlenmekse ben size bir tane borsa forum sitesi vereyimde, FB'nin 20 mayıs hisse fiyatı ile şampiyonluğu son maçta kaçırdığı günden sonraki hisse fiyatına bir bakın. Orada Fenerli olduğunu belirtip, FB'ye güvendik hissesi aldık deyip, Fenere ne rahmet okutanlar var. :)))

Alemsiniz sn Akgül :)

Benim söylediklerimi feneliler değil etrafımdaki tüm GS liler söylüyor.
Size tavsiyem etrafa bakarken at gözlüğü takmamaktır.

Fenerbahçelilerden tek bir ricam olacak; büyüklüğün tanımını yapar mısınız?

Burda konuyu saptırmayınız. Fenerbahçe bayan voleybol takımı dünya şampiyonu olmuş Onu kutluyoruz. Ha gsü
da daha önce olmuştu, yada erkek takımı olmuştu dünya şampiyonu diyorsanız . Onları konuşalım :)

Nizam bey.

Galatasaray tekerlekli basketbol takımı iki yıl üstüste avrupa şampiyonu, iki yıl üstüste dünya şampiyonu olmuştur. Ayrıca 3 yıl boyunca hiç bir resmi maçta yenilmemiştir.

nguroy ' Alıntı:
Alemsiniz sn Akgül :)

Benim söylediklerimi feneliler değil etrafımdaki tüm GS liler söylüyor.
Size tavsiyem etrafa bakarken at gözlüğü takmamaktır.

İlk önce spekülasyon dediniz. gerçekleri anlattık, alemsiniz diyorsunuz. :D

At gözlüğü taktığım falan yok, gerçeklerden bahsediyorum. Fenerliler şu an çok mağdur durumdalar. GS ligde kaçıncı olduğu önemli değil, Borsa'da sürekli çizgisini yükseltiyor. Birde FB'ye bakın. İşte gerçekler bunlar. Sportif başarı eninde sonunda gelecektir. GS'nin müthiş projeleri var.

2011 - 2012 sezonu GS'nin yılı olacaktır.

(Aziz yıldırım, 3 sene üst üste şampiyonluk sözü verdi. Yine söz vermekle kaldı.) :)))))))

aziz+kupa.jpg

Daha çok bakarsın Aziz Yıldırım :) (maket kupalara:) Feneri gerçekten kutlamak gerek, Nice 28 yıllara :D

Fenerliler bugün çok üzgün dokunmayın onlara yazık ama yaa :) Palamut rengi size uğur getirmemiş anlaşılan Palamutspor :D

Ligde şampiyonluk sayısı eşit. 17-17. Bırakın boş lafları siz geçen sen bu sene nerelerdesiniz hatırlayan varmı.
Hala 2000 yılından söz ediyorsunuz.

Ben dünden bahsediyorum :) Geçen sene ya da bu sene siz kupa aldınız mı ha pardon geçen sene ikinciydiniz değil mi oda size göre büyük başarı ama ikincilere kupa vermiyorlar :) Bizim en son kupa aldığımız tarih hiçte uzak değil:)

HALKA ARZ EDİLEN SPOR KULÜPLERİNİN SPORTİF BAŞARILARI İLE PİYASA DEĞERLERİ ARASINDAKİ İLİŞKİ

Türkiye?de halka açık spor kulüplerinin piyasa performansları, piyasa değeri, fiyat kazanç oranına bakıldığında sportif başarıya bağlı psikolojik olarak etkilendikleri ifade edilmektedir (17). Araştırma bulgularına göre Beşiktaş Jimnastik Kulübünün 2002-2003 futbol sezonundaki sportif başarıları, Türkiye Liglerinde oynanan galibiyetle sonuçlanmış maç sonuçlarına göre ve Şampiyonlar Liginde alınan ve bir üst tura çıkması ile Beşiktaş Futbol Yatırım A.Ş.?nin hisse senetlerinin fiyatlarında artış olduğu gözlemlenmiştir(Grafik1, Tablo.2). Aynı şekilde Galatasaray Spor Kulübü?nün Türkiye Liglerinde ve Şampiyonlar Liginde oynamış olduğu önemli maçlar sonucunda, Galatasaray Sportif A.Ş.?nin hisse senetlerinin değerlerine olumlu ve olumsuz olarak yansıdığı görülmüştür

Gerek Türkiye Liglerinde gerekse Şampiyonlar Liginde alınan sonuçların kulüplerin yayın, reklam, maç bileti, sponsorluk gibi getirilerinin, spor kulüplerine bağlı şirketlerin gelirlerine doğrudan ve dolaylı olarak yansıması, sportif başarı ve hisse senetlerinin fiyatları arasında bir orantı olduğunu doğrular niteliktedir. Fakat, her iki kulübün hisselerinin halka arz oranı ve fiyatı, işlem görme sıklığı, gelir, gider farklılıkları ile şirketlerin ilgi alanları gibi teknik özelliklerden doğan farklılıklar, kulüplere bağlı şirketlerin piyasa değerleri ile sportif başarı arasında doğrudan anlamlı bir ilişki olduğu varsayımını azaltacak niteliktedir.

Sonuç olarak; Türkiye?de ilk halka açık olan Beşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK) ile Galatasaray Spor Kulübüne (GS) bağlı şirketlerin, İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında işlem gören Beşiktaş Futbol Yatırım A.Ş (BJKASE) ile Galatasaray Sportif A.Ş (GSARAYE) hisselerinin piyasa değerleri, Dünyadaki ve Türkiye?deki siyasi, ekonomik, ve sosyal gelişmeler ile şirketlerin teknik özelliklerine paralel değişim göstermesinin yanı sıra, bu kulüplerin futbol müsabakalarında almış oldukları sportif başarıları ile hisse senetlerinin değerleri arasında anlamlı bir ilişkinin ise, başarıdan kaynaklanan finans hareketlerine bağlı olduğu ifade edilebilir.

Güzel bir tez çalışması..

vay canına bir güzelyalıya gittim neler neler yazılmış :)
irem tekini unutmuşsunuz..
o halde işlere birazcık heyecan katalım :D

Galatasaray bayan basketbol takımı evvelki sene küme düştü. Galatasaray ile Fenerbahçe geçen sene yani 2009 da amatör spor branşlarında 50 ye yakın mücadeleye girişmişler, yelkeni, küreği, yüzmesi, basketbol, voleybol 50 karşılaşmasının 33 ünü fenerbahçe kazanmış 17 sini anca zar zor GS kazanmış.

Fenerbahçe Spor klübü örnek bir klüptür, tesisleşmede ilk örnek alınan klüptür. Beşiktaş nevzat demir tesislerini inşaa ederken samandıra tesislerini örnek almıştır.

Fenerbahçe büyük klüptür, Klüp bazında şirketleşmeye geçen ilk klüptür. Galatasaray bunu görerek A.Ş. olmuştur. Bizim fikirlerimizi uygulamıştır.

Dünyanın mali gücü yüksek ilk 20 klübü içinde Fenerbahçenin adı vardır.
Büyüklük; sadece bir futbol karşılaşmasında bir maçı kazanarak elde etmek değil, sporun tüm branşlarında başarıya güreşebilmek ; işte o takımın, büyüklüğünü gösterir.

Ama macın en güzel hareketi son dakikalara gelirken 16 yasında cocuhun oyuna almasıydı :)

Vayy be kadıköy de kac bin kişinin önünde alex niang semih abilerine karsı oynadı onu da gectim az kalsın gol bile attırıyordu son dakika da güzel bir posizyon yakalamıstı

Neyse ya üzülmesinler seneye alırlar :)

Forum ailesi olarak bir kampanya felan baslatsak güzel olur heh :)

Kendi içler acısı :) durumunuzu bıraktınız hala Galatasaray'ın küme düşme konusundan söz ediyorsunuz.Hani nerde küme düşmüş mü yaa Allah aşkına biraz mantıklı düşelim Galasatasaray hiç küme düşer mi ama siz dün nerdeyse küme düşecek takıma yenildiniz kalkıp bunu demıyorsunuz dilinize dolamışsınız bi küme düşmeyi durmadan aynı şeyleri tekrar edip duruyorsunuz:)

Hah işte aynen senin yaptığın da bu gamze.
Siz öncelikle kendi durumunza bir bakın sonra FB ye laf edin olurmu?

Nerdeyse aynı şeylerden bahsedıyormuşuz o zaman:) Nizam Bey bende onu dıyorum işte Galatasaray'ın küme düşme konusundan önce siz kupanızın peşine düşün :) Şimdi Fener'in yıllardır acınacak halini bırakmışsınız yok Galatasaray küme düşecek yok şöyle olacak yok böyle olacak diyen yine sizlerdiniz...

Not:Kadıköy yastaymış :)

Toplama bakarsanız fenerbahçenin şampiyonluklarının daha çok olduğunu görürsünüz. Yalnız futbol bile olsa.
Siz bir kupayı dilinize dolamışınız. Başka bir sözünüz de yok zaten.
Bence Türkiye Kupası lig kadar da önemli değil.