Fiş ve fatura

Merhabalar

Pazarlama personelimize haftalık verdiğimiz yol avansıyla otel ve yemek masrafı yapmış otel masrafının ödemesini de şahsi k.kartı ile gerçekleştirmiş fatura da apaçık yazıyor k.kartı ile diye. Faturayı nasıl işleme almalıyız?.

Bir de yemek masraflarını küçük fişler şeklinde getiriyorlar. Fatura alınması daha mı uygun olur?

Ynt: Fiş ve fatura

işlemle ilgili yevmiye kaydını gider hesabına attıktan sonra karşılık hesabı olarak 309 u kullanabilirsiniz

eğer fatura almanız mümkünse fatura almanızda yarar var yoksa fişleride kullanabilirsiniz ama açıklama yapabilecek şekilde dosyalamanızda fayda var

yanlız burda şu önemli eğer işçi kendi kredi kartıyla yaptıysa 335 kullanılmalı ortak kendi kredi kartıyla yaptıysa 331 kullanılmalı eğer şirketin kendi kredi kartı ise o zaman 309 kullanılmalı

harcama formu hazırlayın, fiş fatura ne varsa hepsini yazsın, altına da adını soyadını tarihi yazıp imzalasın. siz de o tarihte tek seferde ödeyip kasadan çıkın, dönem sarkmadıkça hiçbir sorun olmaz.

Bilgi paylaştıkça artar.

Sayın Yakamoz ben fişler için müteferrik masraf listesi hazırlıyorum, harcamayı yapan kişiye imzalatıyorum Erdi Bey'in dediği gibi, işlerkende avansından düşüyorum....

Personelin kendi kredi kartı ile yaptığı ödemeyi dikkate almayın. Verdiğiniz avansı borcuna, yaptığı harcamaların belgelerini de alacağına kaydederek işlem yapınız. Tabi harcama belgelerini liste yapıp imzalaması gerekir.