fonradar

Galatasaray - Fenerbahçe

• Konbuyu başlatan Roger Federer
  • Başlangıç tarihi

Galatasaray - Fenerbahçe Kim Kazanır?

• Galatasaray

Kullanılan: 0 0.0%
  • Fenerbahçe

• Berabere

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: Galatasaray - Fenerbahçe Kim Kazanır?

HAKAN ŞÜKÜR' ün yanındayız.Destekliyoruz.

[HABER YORUM] Kutlu Doğum'a yakışmayan bir linç girişimi!

Hakan Şükür, bu ülkenin yetiştirdiği en büyük futbol yıldızı. Türk futbolunun neredeyse tüm ilklerinin altında imzası var. Dünyada en tanınmış Türk vatandaşlarının başında geliyor.

İlgili Haberler

Diyanet, 'Kutlu Doğum Haftası'nı 20 yıldır kutluyor

Sahaya çıktığında hâlâ 20'li yaşlardakilere taş çıkartırcasına performans sergiliyor, ilerlemiş yaşına aldırmadan. Ama... İşte bu 'ama' yok mu Türkiye'nin başına en büyük belaları açan bu 'ama'... Sergen dünyanın en büyük yeteneği, ama... Hakan yaşayan bir efsane, ama... Parti kapatılmasına karşıyım, ama... Bu 'ama'lardan sonra gelen her cümle bir öncekini yerle yeksan eder.

Hakan Şükür'ün önceki gün Zaman'da çıkan demeçleri aynı gün bazı internet sitelerinden başlayarak gazetelere kadar öyle bir yayıldı ki dönüp ilk gün yayınladığımız haberi tekrar satır satır okuma ihtiyacı hissettim.

G.Saraylı taraftarlar, 2006 yılındaki Kutlu Doğum Haftası'nda tribünlere, 'Canlar sana feda olsun Ya Hz. Muhammed' pankartı asarak peygamberimize sevgisini göstermişti.

Ne diyordu Hakan Şükür: "Kutlu Doğum'a yakışır bir derbi olsun. Taraftarlar stada güllerle gelsin, hoşgörü elden bırakılmasın." Fair-play adına çok güzel bir çağrı. Neden Hakan bu açıklamayı yapmış; "Çünkü Hakan irticacıymış, Peygamber'in adını ağzına almış, dini futbola alet etmiş."

Taraftarlara sağduyu çağrısı yapanlar sadece bizim ülkemizde linç ediliyor. Zira dünyaca ünlü Brezilyalı yıldız Kaka her yıl gelirinin yüzde 10'unu kiliseye bağışlarken, dindarlığıyla tanınan F.Bahçeli Kezman futbolu bıraktıktan sonra keşiş olacağını söylerken, yine F.Bahçeli Alex her maç öncesi orta sahada neredeyse ayin yaparken dini futbola alet etmiyor da, Hakan Şükür, taraftarları tarihin en önemli derbisi öncesi hoşgörüye çağırırken mi ediyor?

Hakan'ı yerden yere vuranlar Türk toplumunun hassasiyetlerini umursamadıklarını da gözler önüne seriyor aslında. Kutlu Doğum Haftası bu ülkede yıllardan beri kutlanan, hoşgörü ve güzel ahlak çağrılarının kalben yapıldığı bir etkinlik. Pazar günü Türk futbol tarihinin en önemli derbilerinden birisi oynanacak.

Kazanan takım neredeyse şampiyon olacak. Durum böyleyken, ev sahibi takımın kaptanı tarafından yapılan fair-play ruhuna uygun, hoşgörü çağrısının çarpıtılması niye? Geçen sezon Ali Sami Yen'de oynanan ve tarihe 'su savaşları' olarak geçen GS-FB derbisi hâlâ hafızalardaki tazeliğini korurken, bir bardak suda bu fırtınanın kopartılması niye?

Aslında daha geçen yıl Ali Sami Yen başta olmak üzere tüm statlarda açılan, 'Canlar sana feda olsun, ya Hz. Muhammed' pankartı bile toplumun bu konudaki hassasiyetinin göstergesi. Birkaç gazete ve internet sitesinde, 'G.Saray'da Hakan Şükür krizi' başlığını okuyan da bir şey var zannedecek.

Real Madrid'li futbolcuların, Papa 2. Jean Paul'ü ziyaret etmesi İspanya'da kilise ile sporun bağları şeklinde değerlendirilmişti.

Ama krizi yaşayanlar ne yazık ki, değerlerine bağlı Türk halkı değil, sadece oturdukları sırça köşklerden halkı bir tek haber bültenlerinde gören medya elitleri.

Yalman'a kulak verelim

G.Saray camiasını Adnan Öksüz ve Fatih Altaylı'dan ibaret sananlar bir de duayen başkanlardan Alp Yalman'a kulak versinler. Hakan Şükür'ün açıklamalarına en anlamlı yorumu yapan Yalman'dı. Yalman, 'Hakan'ın sözlerini çarpıtanlar toplumu ayrıştıranlardır.' diyor ve ekliyordu: "Ben Hakan Şükür'ün sözlerinde tuhaf görülecek bir taraf bulamadım. Tam tersine olumlu bir çağrı olarak gördüm. Her şeye hoşgörüyle yaklaşılmalı ve Hakan'ın niyeti de buydu. Centilmenlik çağrısı yadırganır mı?"

Kezman'ın, Hz. İsalı tişörtüne eleştiri gelmezken, Hakan Şükür'ün pet şişelerin havada uçuştuğu geçen yılki F.Bahçe maçını hatırlatıp centilmenlik çağrısı yapması farklı yorumlandı!

Hakan'ın açıklamalarına Fenerbahçe camiasının unutulmaz isimlerinden Cemil Turan da destek veriyordu: "Hakan, mücadelenin dostça geçmesini isteyen bir açıklama yapmış."

Tamamen iyi niyetle yapılmış hoşgörü davetinin çarpıtılması karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Hakan Şükür'ün son açıklamaları da alkışlanacak cinsten: "Sözlerimin arkasındayım. Yaptığım, bir centilmenlik çağrısıdır, bunun başka yönlere çekilmesine bir anlam veremedim. Ne yapsaydım, taraftarları kışkırtacak mesajlar verip, derbiyi savaşa mı dönüştürseydim? Geçen yıl oynanan derbiyi hâlâ unutmadık. O maçtan sonra 5 maç ceza aldık."

Ne denir ki; Hakan Şükür'ün açıklamalarına aklıselim sahibi herkes imzasını atar. Futbolda yıllardır bitirilmeye çalışılan şiddeti Şükür'ün saf duygularla ve tamamen taraftarı hoşgörüye davet eden açıklamalarıyla önlemek mümkünken, bir bardak suda fırtına kopartanların iyi niyetinden nasıl emin olunur? Bu ülke, rakip takımın bayrağını yırtan spor yazarlarını ve rakibini yendikten sonra bayrağı orta sahaya diken antrenörleri unutmadı.

[NE DEDİLER?]
Mehmet Ali Şahin (Adalet Bakanı): Söyledikleri, iyi niyet göstergesi
Hakan Şükür'ün bunu iyi niyetle söylediğini düşünüyorum. Tabii dinî duygularımızın spor etkinliklerine karışmaması gerekir. Ama bu amaçla da söylediği kanaatinde değilim. Hakan Şükür herhalde, 'dostluğun, kardeşliğin, centilmenliğin öne çıkacağı bir maç olsun' temennisinde bulunmuştur, kastı da odur.

Togay Bayatlı (TMOK Başkanı): Görüşleri en iyi fair-play örneği
Hakan Şükür, kendi dinî inançları açısından bu maçın centilmenlik içinde geçmesi için beyanatta bulundu. Bunu başka yerlere çekmenin âlemi yok. 'Bu karşılaşmayı dostluk içinde oynayalım' dedi. Özellikle Galatasaraylı taraftarlara şiddete başvurmamaları konusunda uyarıda bulundu. Ben Hakan'ın bu görüşünü fair-play içinde olumlu buluyorum. Dinî inancından misal vermesi dolayısıyla hiç kimse onu eleştiremez. Hakan Şükür'ün, bu beyanatından dolayı eleştirilmesini doğru bulmuyorum.

Davut Dişli (Eski F.Bahçe ve TFF yöneticisi): Duygularımıza tercüman oldu
Hakan Şükür'ün bütün söylediklerinin altına imzamı atıyorum. Hepimizin istediği ve özlediği bir olgu futbol maçlarının centilmenlik ve barış içerisinde oynanması. Yüzde 99'u Müslüman olan bir ülkede Hakan Şükür'ün sözlerinin başka taraflara çekilmesini de doğru bulmuyorum. Öküzün altında buzağı aramaya hiç gerek yok. Hepimizin istediği, onun dile getirdiği fikirler değil mi? Hakan'ın düşünceleri onun ne kadar samimi olduğunu gösteriyor ve bu açıklaması Hakan'ın hoşgörüsünü ön plana çıkarıyor. Kutlu Doğum Haftası'nın, derbi haftasına denk gelmesi sebebiyle mesajlarını bu çerçevede vermiş olmasını ve başlık olarak bunu ön plana çekmesinin de yadırganacak bir tarafı kesinlikle yok.

Alp Yalman (Eski Galatasaray Başkanı): Farklı yorumlamak, ayrımcılık
İnsanların inançları kendilerinedir. Olanları maneviyatı çerçevesinde gözlemlemek gerek. Ben Hakan Şükür'ün sözlerinde tuhaf görülecek bir taraf bulamadım. Tam tersine bu olayı ve Hakan'ın düşüncelerini başka taraflara çekmek toplumda ayrıcalığa sebep oluyor. Ben bu olayın bu türlü değerlendirilmek istenmesini ve farklı boyutlara çekilmesini yadırgıyorum asıl. Ve hiç de doğru bulmuyorum. Söylenenler ve yapılanlar kendi içinde değerlendirilmeli. Başka türlü ele alınınca bu tür yaklaşımlar ortaya çıkıyor. Her şeye hoşgörüyle yaklaşılmalı. Hakan Şükür'ün de niyeti buydu sanırım. Centilmenlik mesajı yadırganabilir mi? Türkiye'deki yabancı futbolcular sahaya çıkarken nasıl Hıristiyansa haç ve put çıkartıyor, golden sonra benzer dini olgularını tekrarlıyor. Onlara bu yönlü eleştiriler yapılmıyor.

Aziz Yılmaz (Birleşik F.Bahçeliler Vakfı Başkanı): Hakan, gençlere örnek bir isim
Mısırlılar Afrika Kupası'nı kazandıklarında topluca secdeye varıyor. Diğer dinlere inanan futbolcular maçlara girerken çıkarken gol kaçırdığı veya attığı zaman bu anı dinî sembolleriyle yaşıyor. Her zaman bunlar normal karşılanıyor. Türkiye'de bütün rekorları kırmış, hatta bu rekorların geçileceği bile düşünülemeyen, gelmiş geçmiş en büyük santrforlardan Hakan Şükür'ün yüzde 99'u Müslüman ülkede maçın dostane bir şekilde geçmesi için İslam âleminin çok önem verdiği Kutlu Doğum Haftası'na vurgu yapması olay oluyor. Hani derler ya 'ne Musa'ya ne İsa'ya...' Hakan Şükür de hiç kimseye yaranamıyor. Herkesin Hakan'ı gelecek nesillere örnek gösterip takdir etmesi ve görüşlerine saygı göstermesi lazım.

evde anne babamı dışarıda sevgilimi bıraktımda geldim fenerbahçem...

kalisper_a ' Alıntı:
saracoğlunda olsaydı güzel bi derbi izlerdik küfürsüz centilmence ama samiyende olduğu için aynı şeyleri söyleyemiyorum yaaaa sahaya ülkemizde su sıkıntısı varken pet şişeler yağacaktır yaaa bol bol küfürler edilecektir yada sahanın koltukları eskimiştir yenilenmesi için sahaya atılacaktır veya hepsi birden yapılacaktır (genelde öyle oluyor)

arkadaşım bak ben sana genelde ne olduğunu söyliyeyim. sizin sahanızda koltuklar atılıyorsa bizim sahada daha beter atılıyor sizin sahanızda pet sular atılıyorsa bizim sahada abartılarak atılıyor. şimdi ilk maçta sizin sahanızda ne olduysa bizim sahada o olacak centilmenlik yaptıysanız centilmenlik göreceksiniz. tabi ben bunu onaylamıyorum ille sizin sahanızda pet su atıldı diye bizim sahamızdada atılmasa keşke ama mallesef ne ekersen onu biçiyorsun.

ardahan75 ' Alıntı:
kalisper_a ' Alıntı:
saracoğlunda olsaydı güzel bi derbi izlerdik küfürsüz centilmence ama samiyende olduğu için aynı şeyleri söyleyemiyorum yaaaa sahaya ülkemizde su sıkıntısı varken pet şişeler yağacaktır yaaa bol bol küfürler edilecektir yada sahanın koltukları eskimiştir yenilenmesi için sahaya atılacaktır veya hepsi birden yapılacaktır (genelde öyle oluyor)

arkadaşım bak ben sana genelde ne olduğunu söyliyeyim. sizin sahanızda koltuklar atılıyorsa bizim sahada daha beter atılıyor sizin sahanızda pet sular atılıyorsa bizim sahada abartılarak atılıyor. şimdi ilk maçta sizin sahanızda ne olduysa bizim sahada o olacak centilmenlik yaptıysanız centilmenlik göreceksiniz. tabi ben bunu onaylamıyorum ille sizin sahanızda pet su atıldı diye bizim sahamızdada atılmasa keşke ama mallesef ne ekersen onu biçiyorsun.

Son 5 yılda saracoğlunda koltuk atıldığını gören varmı?Bi mahallenin su ihtiyacını karşılayacak su atıldığını gören varmı?

ardahan75 ' Alıntı:
kalisper_a ' Alıntı:

Ne Alaka Sayın ardahan75
Saraçoğlunda Ne Zaman Sahaya Yabancı Cisim Atıldğını Gördünüz
O Dediğiniz Olaylar Ali Sami Yende Oluyor :)

Bizde böyle, Herkese böyle, Fenerede böyle

9020dakika1lp7.jpg

Aşağıdaki yazımı bu konu ilk açıldığında yazmıştım bu maddelerden biri ne yazıkki oluştu gelecek sene kimbilir hangi duygu sömürüsünü deneyecekler (bu arada nonda nın attığına gol diye sevinmeyin onu biz hediye ettik:)

Çok fanatik bi fenerbahçe taraftarı olarak (puan kaybettiğinde bir hafta boyunca hiç bişeyden tat almayacak kadar) ben galatasarayın bu maçı kazanacağını sanıyorum nedinine gelince;

1.En çok penaltı kazanan takım
2.90+4 lerde en çok maç kazanan takım (Nedense bizim hep 1-2 dk uzuyor maçlarımız ziconun açıklamasından sonra uzatmaya başladılar 4-5 dk)
3.Bizim dışarı giden fenerbahceli futbolcuların her maçlarında bize canlarını dişlerine takarak oynamaları ve gol atmaları (Ceyhun-servet-yusuf-murat hacıoğlu-mehmet yılmaz) doğrusuda bu tabikii ama galatasarylı oyuncuların (ferhat-necati) kaçak futbol oynamaları
4.Hakem faktörü tabiki en son kupa maçında gördük nerdeyse 7 kişi kalıcaktık
5.Duygu sömürüs taktiği bu konuda adnan polat başarılı oluyor evelki sene paramız yok dedi şampiyon oldu şimdide hocayı gönderip hocamız yok şampiyon olduk diyecek

Umarım bu dediklerim çıkmaz ama gidişat onu gösteriyorr yoksa temiz bi ligde fenerin rakibi olamaz.

kalisper_a dediklerin çıktı üstadım çok haklıymışsın
galatasaraylıların sevinç gösterileri artık rahat bi 10 yıl sürer

MİLLİ TAKIM HOCASINA YAPILANA BAKIN!
Haberi yazdırın 27 Nisan 2008 20:15

Skandal!..
Tek kelimeyle skandal!...Galatasaray'la büyük başarılara imza atan ve Milil Takım'ı euro 2008 finallerine götürerek kariyerine bir zafer halkası daha ekleyen Fatih Terim'e Ali Sami Yen'de yer kalmadı!
Neden mi?
Çünkü Fatih hocanın yeri bir milletvekiline verilmişti...
En azından Terim'e yapılan açıklama bu...
Fatih hoca, Milli Takım'a çağıracağı futbolcuların son durumlarını görmesi açısından da çok önemli olan Galatasaray-Fenerbahçe derbisini izlemek için Ali Sami Yen'e gittiğinde büyük bir şok yaşadı. Protokol tribünündeki yerine oturmak üzere stada gelen Terim'e "Hocam sizin yerinizde bir milletvekilimiz oturuyor!" cevabı verildi. Buna çok sinirlenen Fatih Terim, "Ben Milli Takım hocasıyım" diyerek Ali Sami Yen'i terk etti.

Bu arada MARATON.COM.TR'ye konuşan Milli Takımlar teknik sorumlusu Fatih Terim, "Bu yapılan ayıptan sonra bir daha Sami Yen'e adımımı bile atmam" diyerek olaya sert tepki verdi.

MARATON.COM.TR ÖZEL
HABER: BURAK ÖZKAYA

Galatasarayı galatasay yapan adama yapılana bakın ,Feneri yenme hırsı insana neler yaptırıyor (Daha neler neler görecez)

Bir Fenerbahçeli olarak GS yi kutlarım.
Suçu başkalarında aramak yerine fener kendine bakmalı bence. Bu kadro ile, bu imkanlarla, bu tesislerle fenerin ligin son haftalarına , en az 5-6 puan önde girmesi gerekirdi.
Rakibi küçümsemek her zaman en büyük hatadır.

nguroy ' Alıntı:
Suçu başkalarında aramak yerine fener kendine bakmalı bence. Bu kadro ile, bu imkanlarla, bu tesislerle fenerin ligin son haftalarına , en az 5-6 puan önde girmesi gerekirdi.

fenerbahce bu ligde hiç bir zaman 5-6 puan önde giremez bu tesisler bu kadro yapısı bile olsa nedenine gelince Türkiye ligindeki tüm takımlar fenere oynadığı oyunu hiç bir takıma oynamadıkları için

Siz Kayseriyle oynadınız umarım maçı izlediniz galatasarayda oynadı, siz ankara sporla oynadınız galatasaryada oynadı siz bursayla oynadınız galatasaryada oynadı umarım izlediniz (Bülent kokrmaz vardı ozaman) siz istanbul büyükşehirle oynadınız galatasaryada oynadı bunu daha çok sıralayabilirim.Bu takımların fenerle oynadıklar bide gs yle oynadıkları oyunu karşılaştırın Türkiye ligindeki hiç bir takım fenerin arayı açmasını istemiyorr oan göre oynuyorlar Kimse yanlış anlamasın doğrusu bize karşı oynanan furbol ama keşke galatasaraya karşıda böyle oynansa

nguroy ' Alıntı:

Bir Hesap Yapılsın Bakalım Hakem Hatalarıyla ve 90 (+) larda Atılan Gollerle En Çok Hangi Takım Puan Kazanmış Sayın Üstadım.
Saygılarımla.

Ynt: Galatasaray - Fenerbahçe

Galatasarayı ve camiasını tebrik ediyorum.

Ynt: Galatasaray - Fenerbahçe

kusura bakmayın taraftar bu sefer fazla su ikramında bulunmadı ;D ;D ;D

e malum kuraklık sözkonusu ;D ;D ;D