Geçici 32. Maddesindeki %2 Vergili Tek Seferlik Geçici İhtiyari Yeniden Değerleme 2023 de

SerhanSerhan

Tanınmış Üye
Firmamızda 2018 yilinda alınmış bir arsamiz mevcut bu arsamizi Geçici 32. maddesindeki %2 vergili tek seferlik geçici ihtiyari yeniden değerleme ile değerini artırabilir miyiz? 2023 nisan döneminde bu uygulamadan yararlanabilir miyiz? Teşekkürler

2022 yılında vergisiz yeniden değerleme yaptınız mı? %2 vergili yapmadan, sadece vergisiz olarak 2022 yılında yeniden değerleme yaptıysanız, 2023 yılında %2 vergili yeniden değerleme yapamazsınız.

Ben bu kurumlarda geçici 32'yi uygulayabilirim değil mi? Daha önce vergili veya vergisiz değerleme yapmadım.Yani 298/ç'den faydalanmadım.

2022 yılı için söylüyorsanız, 31.01.2023 tarihine kadar süresi vardı %2'lik vergili değerlemenin diye biliyorum. Ama kesin emin değilim. Eğer bu imkanınız varsa ilk önce %2 lik vergili değerleme, sonra vergisiz değerleme yapılarak firmalarınız için ciddi avantaj sağlayabilirsiniz. Tabi her şirketi kendi özelinde değerlendirmek gerekir.