Gerçek Usul Seyyar Pazarcı İçin Kullanılacak Faturalar Hakkında....

weronx

Katkı Sunan Üye
İyi günler üstadlar. İlk kez gerçek usule tabi pazarlarda seyyar olarak konfeksiyon ürünleri satışı yapan mükellefim oldu.
1-Aracına sabahları malları yükleyecek ve muhtelif müşteriler adına sevk irsaliyesi düzenleyecek.
2-Gün içindeki perakende satışları için nasıl bir yöntem izlememiz gerekiyor ( yazar kasa kullanmadan )
bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip değilim. yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
merhaba...bende aracıyla baharat işi yapan ve adresi ev olan mükelelf için aynı konuda takılmıştım soonrasında daireye bu konuda yazdığım dilekçe şöyledir.( Kendime ait araçla seyyar olarak baharat bakliyat satmaktayım. Her hangi bir iş yerim ve depom bulunmamaktadır. Satmak üzere almış olduğum mallar aracımın içinde depolanmıştır. Vergi Usul Kanununun 345 sıra nolu genel tebliğine dayanarak irsaliye kullanma mecburiyetimin olmadığına dair bir yazının tarafıma verilmesi için gereği bilgilerinize sunulur. ) daireden aldığım cevap yazısını arabada bulundurması şartı ile irsaliye kullanma zorunluluğda kalmadı.

Teşekkürler...

478201-TEZGAHLAR VE PAZAR YERLERI VASITASIYLA IÇ GIYIM ESYASI, DIS GIYIM ESYASI, ÇORAP, GIYSI
AKSESUARI VE AYAKKABI PERAKENDE TICARETI (SEYYAR SATICILAR HARIÇ)

Vergi levhamda faaliyet kodum bu yazar kasa kullanmayacağıma dair v.dairesinden bir yazı almamda fayda var mı?

Gerek yok.Bunun ile ilgili özelgeler mevcuttur.
Özelgeler sayfasından aratabilirsiniz.