Gib E-İmza Aracı Hatası

Merhaba. "Gib E-İmza Aracı" ile e-arşiv portal vb. platformlara giriş yapmaya çalıştığımızda aşağıdaki hatayı alıyoruz. Bu sorunu nasıl çözebiliriz? Yardımlarınızı bekliyoruz.
e-imza.jpg

E-imza aracını tekrar güncelleyin.Ancak bu portala bu araç olmadan da şifre ile girebilmeniz lazım

E-imza aracını tekrar güncelleyin.Ancak bu portala bu araç olmadan da şifre ile girebilmeniz lazım
Bugün sistemlerde sıkıntı var sonra tekrar deneyin
E-imza aracını bugün ebelge.gib.gov.tr adresinden güncellemiştik. Hatayı aldığımız bilgisayarda Windows 11 yüklü. Windows 10 yüklü bilgisayarda bu hatayı almıyoruz. Bu bilgisayarda güncel java yüklü. Acaba "Gib E-İmza Aracı"nın çalışması için ekstradan yüklememiz gereken bir program var mı?

Normalde güncel bir java programı, e-imza aracını çalıştırmak için yeterlidir.
Fakat indirdiğiniz sayfada, hem java gerektiren hemde java gerektirmeyen 2 farklı program sunuluyor.İkisinden de denediniz mi?
hata devam ediyorsa sistemsel olduğunu düşünüyorum.

Normalde güncel bir java programı, e-imza aracını çalıştırmak için yeterlidir.
Fakat indirdiğiniz sayfada, hem java gerektiren hemde java gerektirmeyen 2 farklı program sunuluyor.İkisinden de denediniz mi?
hata devam ediyorsa sistemsel olduğunu düşünüyorum.
Sayadaki iki programı da denedik. İkisi de çalışmıyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

Sayadaki iki programı da denedik. İkisi de çalışmıyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?
Bu günlerde o kadar çok hata oluşuyor ki, hangisi sistemsel,hangisi kullanıcı kaynaklı,inanın anlamakta zorlanıyoruz. Yarın tekrar deneyin bence. Şahsen sistemsel bir hata olduğunu düşünüyorum.