Gider Yazmanın Sakıncaları

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan tanca
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

tanca

Katkı Sunan Üye
Bazı patronlar her türlü fişide çoluk çocuğunun memlekete gidiş gelişinide uçak biletinide şirket üzerine değilde şahıs ismine kesilen yolcu biletlerinide şirket kasasından yada kredş akrtından ödeyip gidere at diyorlar yarın bir gün inceleme olsa sıkıntı olacak hiç böyle bildiğiniz sıkıntı yaşayan firma oldumu neler geliyor şirketlerin başına acaba ?

Sayın tanca,
Her gün forumda bununla ilgili muhakkak 1 yada 2 yazı oluyor muhakkak okuyorsunuz.

Sinek ufaktır ama mide bulandırır. Birkaç tane ise dikkati çekmez ise sorun yok. Ancak tesadüfen veya başka bir inceleme sırasında vergi denetiçisin dikkatini çekerse , bu sefer iş kötü. Bütün gider kalemleriniz 5 yıl geriye giderek tek tek incelenir. Çok büyük cezalar çıkabilir.

Sayın guroy

Soru bu ''Bazı patronlar her türlü fişide çoluk çocuğunun memlekete gidiş gelişinide uçak biletinide şirket üzerine değilde şahıs ismine kesilen yolcu biletlerinide şirket kasasından yada kredş akrtından ödeyip gidere at diyorlar

Sizin cevabınız''
Sinek ufaktır ama mide bulandırır. Birkaç tane ise dikkati çekmez ise sorun yok''

Ben şahsen sizin gibi deneyimli bir meslektaşımın böyle cevap vermesini beklemezdim. Bu böyle bir durumda az,çok hesaplaması olmaz.

Hani bunları ortağa at, K.K.E.G olarak göz önünde v.b deseniz anlarım fakat yukarıdaki gibi söylemek bana göre hatalı

Patron inceleme oluncaya kadar "lüküs hayat oh ne rahat", inceleme yapılıp yüksek cezalar ile karşılaştığında "yaktın beni muhasebeci" der.
Ona "niye defter tutturuyorsunuz, fatura ile uğraşıyorsunuz kafadan rakamları sallayıp beyan verelim" deseniz havalar uçar.