fonradar

Gülelim,Eğlenelim,Kafa Dağıtalım....

Karıncadan mektup var..
(Bu bir fıkra değildir)
Bir yerde okudum ve sizlerle de paylaşmak istiyorum.Doğruluğunu bilmiyorum,ancak denemekten de zarar gelmeyeceğini düşünüyorum..

Sevgili ev sahipleri;
Biliyoruz ki bizleri istemiyorsunuz.Eğer bizleri gerçekten evinizde istemiyorsanız lütfen bizi ÖLDÜRMEYİN.
Ben salatalık kabuğundan nefret ederim.Girdiğim yerleri takip ederek salatalık kabuğu koyarsanız ben anlarım ki beni istemiyorsunuz ve ben evinize girmem.Kireç veya sıradan bir okul tebeşiri ile yolu çizerseniz,ben o çizgiyi asla geçmem.Eğer limonu küçük küçük keser ve gireceğimiz yerlere koyarsanız biz anlarız ve girmeyiz.Ayrıca rahatsız olmaz iseniz cam kenarlarına sarımsak sürebilirsiniz.Biz sarımsak kokusu duyduğumuz yere girmeyiz.
Ama lütfen BEBEK PUDRASI dökmeyin.Onlar bizi ÖLDÜRÜR.Pudra nefes yollarımızı tıkar ve ölürüz.
Eğer bunları yaparsanız bizler sizi hiç rahatsız etmeyiz.
Ama unutmayın içeri almasanız bile kapınızın önüne bir kap içerisinde su bırakırsanız tüm küçük dostlarım adına size minnettar olurum...
Karınca

Hakkınızda "Gönül idaresi" ne yaptığım başvuru ve "Gönül mahkemesi" nde tarafınız aleyhine açtığım dava reddedildi,gözünüz aydın!..😀

Adam avukatına giderek dert yanmış
- Avukat Bey arkadaşıma 100 milyon borç vermiştim,borcunu inkar ederek ödemiyor.
- Elinizde herhangi bir delil şahit var mı?
- Maalesef yok.
- O zaman size borcu olan 500 milyonu ödemesini istediğiniz bir mektup yazın ve gönderin
- Ama bana sadece 100 milyon borcu var.
- İyi ya, o da size "sana sadece 100 milyon borcum vardı,500 milyonda nereden çıktı?" diye yazacaktır. Aradığımız delil bu..!
:)

Adam avukatına giderek dert yanmış
- Avukat Bey arkadaşıma 100 milyon borç vermiştim,borcunu inkar ederek ödemiyor.
- Elinizde herhangi bir delil şahit var mı?
- Maalesef yok.
- O zaman size borcu olan 500 milyonu ödemesini istediğiniz bir mektup yazın ve gönderin
- Ama bana sadece 100 milyon borcu var.
- İyi ya, o da size "sana sadece 100 milyon borcum vardı,500 milyonda nereden çıktı?" diye yazacaktır. Aradığımız delil bu..!
:)

çok güzeldi ..teşekkürler

Tahsin bey yok,sanırım çok uzaklardalar!...

Daha önce yazıldımı bilmiyorum.

(alıntı)
=Temel doktora gitmiş;
Doktor bey bizim Fadime sağır galiba,sorularıma cevap vermeyi?
Doktar demiş,
karının sağlık dercesine ölçelim.
Sen eve gidince bir soru sor,duymazsa beş adım yaklaş tekrar sor,duyana kadar böyle tekrarla demiş.
Temel eve gidince,Fadimeyi yemek yaparken bulmuş ve sormuş,
Karıcığım bugün yemekte ne var?demiş
bunu üç kez tekrarlamış ve en son tekrar sorunca,
Fadime bak Temel dördüncü defa söylüyom saaaaa....
yemekte hamsili pilav vaaaaaaa......

Tahsin bey yok,sanırım çok uzaklardalar!...

Daha önce yazıldımı bilmiyorum.

(alıntı)
=Temel doktora gitmiş;
Doktor bey bizim Fadime sağır galiba,sorularıma cevap vermeyi?
Doktar demiş,
karının sağlık dercesine ölçelim.
Sen eve gidince bir soru sor,duymazsa beş adım yaklaş tekrar sor,duyana kadar böyle tekrarla demiş.
Temel eve gidince,Fadimeyi yemek yaparken bulmuş ve sormuş,
Karıcığım bugün yemekte ne var?demiş
bunu üç kez tekrarlamış ve en son tekrar sorunca,
Fadime bak Temel dördüncü defa söylüyom saaaaa....
yemekte hamsili pilav vaaaaaaa......

güzeldi teşekkürler.

Adamın/müşterinin biri bankaya para yatırmaya gitmiş,görevlinin yanına oturmuş.

görevli- hesap yaparken sol eliyle çay içmiş,
müşteri- aman kızım napıyorsun sol elle çay içmek caiz değil,
görevli- ne yapayım amca sa elimle senin paranın faizini hesaplıyorum,
müşteri- kusuruma bakma kızım,yaşlılık işte,
görevli- rica ederim amca asıl siz benim kusuruma bakmayın,
müşteri- estağfurullah kızım,sen ne yaptın ki?
görevli- faiz oranını söylemeyi unuttum amca,
müşteri- önemli değil,oranı kaç yaptın kızım:)

Tüm islam âleminin bayramını tebrik eder,hayırlara vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ederim.Ayrıca bu bayrama kavuşamayan, ahirete intikal etmiş tüm şehit ve geçmişlerimizin de Allah günahlarını affeylesin,mekanlarını cennet eylesin.Seyir ve seyahat halinde olan tüm kardeşlerimizin de sağ salim yuvalarına dönmelerini Allah nasib eylesin inşallah.Allah'a emanet olun.Hepinize hayırlı bayramlar...

Temel Amerika'da yüksek bir gökdelenin inşaatında ameledir.Değişik milletten işçi arkadaşları vardır.Öğlen yemek paydosunda herkes evden getirdiklerini açıp yemektedir.
İtalyan paketi açmış:
- off mamma mia yine mi makarna..Bıktım artık yarında,bunun içinden makarna çıksın,şurdan atlayıp intihar edeceğim..demiş.
Amerika'lı açmış:
- off my god..Yine mi hamburger..yarında hamburger çıksın,şuradan atlayıp intihar edecem..demiş.
Sıra Temel'e gelmiş..
- Kuru fasulye..Ama altta kalacak hali yok..Uyy daa genemi kuru fasulye.yarında kuru fasulye çıksın.Vuracum kendimi haburdan aşağa...demiş.
.
yarın olmuş..Yine yemek saati.
İtalyan paketi açmış..Makarna...Ovv mamma mia diye çığlık atarak kendini boşluğa bırakmış...
Amerikalı açmış..Hamburger..off my god diyerek koşarak atlamış.
Temel bir açmış.Kuru fasulye..Ulan anasini....diyerek koşarak atlamış..
Gelmiş sıra cenaze törenine..
İtalyanın karısıyla,Amerikalının karısı bir köşede feryat figan ağlamaktadır.Fakat ne hikmetse bizim Fadime'de ses yok..Şaşkın bir vaziyette oturup düşünmektedir.
Merak etmişler tabi.Herkes ağlarken sen nasıl bu kadar sakin olabiliyorsun diye sormuşlar..
Fadime şaşkınlıkla cevap vermiş:
Yav hadi habunlari anlayrim.karilar gene birine makarna birine hamburger koymişler.Ama ben Temel'i hala çözemedim.Bu pokyen zaten kendi yemeğuni kendi hazırlaydi,niye kendini öldürdi,oni anliyamadum daha......

Otobüs tıklım tıklım şoför bile ayakta gidiyor, teyze de pis pis bana bakıyor. Lan ayaktayım zaten, ne yapayım öleyim mi teyze ya.

Arkadaşa “zengin oIursan beni tanırmısın” dedim, tanımam dedi.. işte gerçek dost, dürüst, samimi.. meseIa ben de onu tanımam. kankam benim.

GÜNÜMÜZ KİMİ DİNSİZLERİN MENFAAT VE ÇIKARLARI UĞRUNA NASIL DİNDAR GÖZÜKTÜKLERİ İLE, KİMİ DİNDARLARIN ÇIKARLARI UĞRUNA NASIL DİNİ İNKAR ETTİKLERİNİN HİKAYESİ.

Küçük kasabanın birinde bir caminin tam karşısında arazisi olan adam, bir genelev inşa etmeye başlamış. İmam ve cemaat buna şiddetle itiraz etmişler.
Ancak mal sahibinin kendi arazisi üzerine nasıl bir iş yeri açacağına da yasal olarak karşı çıkamamışlar.
Tüm cemaatin tek yapabildiği şey, imamın öncülüğünde bu genelev için her gün beddua etmekten öteye geçememiş.
İnşaat ilerlemiş ve açılışına birkaç gün kala her nasılsa şiddetli bir yıldırım düşmesi sonucu genelev yerle bir olmuş. Caminin cemaati bu olaydan duydukları büyük memnuniyeti saklamaya gerek görmemişler.
Genelev sahibi adam, cami imamının ve cemaatin direkt veya indirekt olarak bu hasardan sorumlu oldukları iddiası ile camiye karşı tazminat davası açmış.
Cami imamı ve cemaat, savcılığa verdikleri savunmalarında bu konuda herhangi bir şekilde sorumlu tutulmalarına şiddetle itiraz etmişler.
Bu olayın kendi dualarından dolayı meydana gelmiş olabileceği iddiasını da kabul etmemişler. Gerekli tüm belgeler tamamlanıp mahkeme günü geldiğinde hakim dosyayı dikkatle incelemiş ve taraflara dönüp:
- Bu konuda nasıl bir hüküm verebileceğimi bilmiyorum, demiş.
Ancak dosyadaki tutanaklara bakarsak ortada tuhaf bir durum var.
-Taraflardan birisi duanın gücüne inanan bir genelev sahibi,
-Diğeri ise duanın gücüne kesinlikle inanmayan bir imam ve cemaati...!