Hafif İşte Çalıştırma Raporu

Merhabalar ,

4 senedir bir otomotiv firmasinda kalite kontrol enspektoru olarak calismaktayim. Durumu şöyle anlatmak istiyorm ;

3 ay kadar oncelerinde boyun bolgemde agrilarim oldu işyeri sevki ile arastirma hastanesine gittim boynumda kist oldugunu soylediler rontgen sonucunda tekrar kontrole gittim mr cekildim mr raporuma gore 3 bolgede tasmalar bulunmaktadir yani %99 ihtimalle fitik. yarin itibariyle doktorla gorusucegim bilgi almak istiyorum.

Benim boynumda kist oldugunu soylecine doktor yer degişim talebinde bulundum durum daha kotu bir hal almasin diye ama amirlerim boyunumu kullanmadan/zorlamadan yapabilecegim bir iş olmadigini soyleyerek benim bu talebimi geri cevirdiler. Bu durumda doktordan yer degisimi konusunda bir yazi/belge aldigim taktirde uygulamam gereken prosedur nedir ? Bu yazi neticesiyle yine ayni şekilde talebim konusunda bana yer bulamicaklarini soyledikleri taktirde benim kidem tazminatim ve ihbarimi alma soz konusumudur ? egerki boyle bir durum soz konusu ise benim ne gibi prosedurler uygulamam gerekir. ? ve ayrica işten ciktiktan sonra meslek hastaligi oldugunu ispat etme mevzuati varmidir ?

Doktordan alacağınız yapmakta olduğunuz işin sağlık durumunuza olumsuz etkisi olacağına dair raporla işverene tekrar yazılı olarak başvurup, sağlık durumunuza uygun bir görevlendirme talebinde bulunduğunuzda, işveren bu talebinize olumlu yanıt veremiyorsa, sağlık sorunları nedeniyle sözleşmenizi feshedip kıdem tazminatınızı ödemesi gerekir.
Talebinize herhangi bir yanıt vermezse, siz sağlık sorunlarınız nedeniyle sözleşmenizi feshedip kıdem tazminatınızı talep edebilirsiniz.
Bu noktada önemli olan işverenden yeni görev talebinde bulunmuş olmanız ve işverenin bu talebinizi karşılıksız bırakmış olması ve bunları ıspatlayabilecek durumda olmanızdır.