Hafta Tatiline Denk Gelen Resmi Tatil

......personel hafta tatilinde (yani izinli olması gereken günde)çalışma yaparsa o günde aynı zamanda genel tatil günü ise(örneğin 23 nisan 2017 pazar günü kişinin hafta tatiliydi ama o gün çalıştı.) personele burada verilmesi gereken yevmiye nedir? sayın şeref bey burada 2,5 yevmiye diyor haftta tatili ücreti baskın görüştür diyor benim anladığım yanlış anladıysam düzeltin şeref bey
sn.Lider
doğru anlamışsınız(evet toplamda 2.5 yevmiye)

sayın şeref benzer ama biraz farklı bir örnek daha örnek soru : personel hafta içi p.tsiden........ cuma dahil 8 saat çalışıyor pazar da 5 saat çalışarak haftalık 45 saat çalışmasını dolduruyor. hafta içi 08:30-17:30 1 saat ara dinlenmesi var( 8 saat çalışıyor) hafta sonu pazar günü ise 08:30-14:00 30 dakika ara dinlenmesi var 5 saat çalışıyor ( haftalık izni c.tsi ve pazar 14:00 dan sonrası) 23 nisan 2017 pazara denk geldi ve personel genel tatil gününde 5 saat çalıştı burda nasıl bir sonuç olmalı

Özür,
ben konudaki ilk mesajı soran da sizsiniz şeklinde algılayıp o nedenle hafta tatili ücreti kesintisine takılmış durumdaydım.
http://forum.alomaliye.com/kanunu-m...tiline-denk-gelen-resmi-tatil.html#post420386

anladım saygılar peki şimdi doğru algılamanız karşısında cevabınızı bekliyorum birde şeref beye de yönellitiğim diğer soru hakkında(p.tsi.....cuma 5 gün 8 saat çalışan pazar günüde 5 saat çalışarak haftalık 45 saati tamamlıyor 23 nisan 2017 pazar günü 5 saat çalışınca sonuç nasıl olur) görüşleriniz nedir

sayın şeref benzer ama biraz farklı bir örnek daha örnek soru : personel hafta içi p.tsiden........ cuma dahil 8 saat çalışıyor pazar da 5 saat çalışarak haftalık 45 saat çalışmasını dolduruyor. hafta içi 08:30-17:30 1 saat ara dinlenmesi var( 8 saat çalışıyor) hafta sonu pazar günü ise 08:30-14:00 30 dakika ara dinlenmesi var 5 saat çalışıyor ( haftalık izni c.tsi ve pazar 14:00 dan sonrası) 23 nisan 2017 pazara denk geldi ve personel genel tatil gününde 5 saat çalıştı burda nasıl bir sonuç olmalı
Sorunuz kendi içinde çelişiyor! "p.tsiden........ cuma dahil 8 saat çalışıyor pazar da 5 saat çalışarak haftalık 45 saat çalışmasını dolduruyor....( haftalık izni c.tsi ve pazar 14:00 dan sonrası)" Eğer c.tesi tam gün çalışılmıyor ise hafta tatili günü demektir ve pazar günü 1 tam gün + 5 saat resmi tatil ücreti olarak ödenmeli.

Sorunuz kendi içinde çelişiyor! "p.tsiden........ cuma dahil 8 saat çalışıyor pazar da 5 saat çalışarak haftalık 45 saat çalışmasını dolduruyor....( haftalık izni c.tsi ve pazar 14:00 dan sonrası)" Eğer c.tesi tam gün çalışılmıyor ise hafta tatili günü demektir ve pazar günü 1 tam gün + 5 saat resmi tatil ücreti olarak ödenmeli.

sayın merkür sorumun çelişen tarafı neresi onu anlayamadım c.tsi tam gün çalışmıyor pazarda 5 saat çalışıyor haftalık izni 1,5 gün gibi oluyor pazar günü 5 saat çalışmasının karşılığında tam yevmiyesini alıyor ama 23 nisan 2017 pazara denk geldi burada genel tatil ücretini 5 saat üzerinden alması gerektiğini düşünüyorum ama ; bu durumu farklı uygulamalarla karşımıza çıkıyor
personele pazar günü tam çalışma yaptırtıp(8 saat) genel tatil ücretini o şekilde tam veren (burda 45 saati aşan kısmını gözardı ediyorlar)
personel pazar günü 5 saat çalışıyor ama genel tatil ücretinide tam veren (tabiki personel bunu istiyor)
personele 5 saat çalışma yaptırtıp genel tatil ücretini i 5 saat üzerinden verilmesini savunuyorum ama bu şekilde uygulayan yok bana da karşı çıkıyorlar

Son düzenleme:
"haftalık izni c.tsi ve pazar 14:00 dan sonrası" yazınca hem c.tesi hem pazar 14:00 kadar çalışılıyor gibi anlaşılıyor.

sayın merkür sorumun çelişen tarafı neresi onu anlayamadım c.tsi tam gün çalışmıyor pazarda 5 saat çalışıyor haftalık izni 1,5 gün gibi oluyor pazar günü 5 saat çalışmasının karşılığında tam yevmiyesini alıyor ama 23 nisan 2017 pazara denk geldi burada genel tatil ücretini 5 saat üzerinden alması gerektiğini düşünüyorum ama ; bu durumu farklı uygulamalarla karşımıza çıkıyor
personele pazar günü tam çalışma yaptırtıp(8 saat) genel tatil ücretini o şekilde tam veren (burda 45 saati aşan kısmını gözardı ediyorlar)
personel pazar günü 5 saat çalışıyor ama genel tatil ücretinide tam veren (tabiki personel bunu istiyor)
personele 5 saat çalışma yaptırtıp genel tatil ücretini i 5 saat üzerinden verilmesini savunuyorum ama bu şekilde uygulayan yok bana da karşı çıkıyorlar[/QUOTE]Aslında doğru düşünüyorsunuz, genel tatil günü çalışması fazla çalışma olarak değerlendirilmemesi gerekir 45 saati aşsa da.