Hamile Personele Bayram İkramiyesi

Kooperatif

Katkı Sunan Üye
Merhaba

0 gün gösterdiğimiz personele işveren bayram ikramiyesi vermiş, ssk sını nasıl yapacağız ? Güne 0 yazıp tutar yazabiliyor muyuz ?

Teşekkür

Ynt: Hamile Personele Bayram İkramiyesi

yazabilirsiniz sıkıntı yok. ben sıfır günü olan ve işten çıkan bir işçiye 11. ayda kullanmadığı yıllık izin ücretini verdim ve doğal olarak buda prime tabi. gün sıfır fakat tutar 354,90 olarak onayladı.

Yalnız eğer istirahtli ise çıkış yapılmamıştır bu durumda sadece PEK bildirebilirsiniz. Vergilerinide kesmek koşulu ile.
Çıkışı yapılmış personele sonradan ödeme yapıyorsanız o zaman iş değişir. Çıkış yapılan son aya ekleyip ödeme yapmanız ssk ve vergiler için ek düzenlemeniz gerekir.

prof67 ' Alıntı:
yazabilirsiniz sıkıntı yok. ben sıfır günü olan ve işten çıkan bir işçiye 11. ayda kullanmadığı yıllık izin ücretini verdim ve doğal olarak buda prime tabi. gün sıfır fakat tutar 354,90 olarak onayladı.

çıkışı yapılan sigortalıya nasıl prim ödemesi yaptınız? uygulama yanlış olmuş bencede
çıkışı yapıldığı ayda verilmesi gerekli ayrıca ssk onaylıyor mu çıkışı yapılan işçinin bildirgesini

nguroy hocam bildiğiniz gibi istirahatli işçi çıkış yapılabiliyor.(sizi yanlış anlamadıysam)

Onu demek istemedim. Eğer sgk çıkışı yapılmadı ise kadrodadır ama istirahatlidir. O zaman günsüz pek bildirebilirsiniz.