fonradar

Herkes Aklını Başına Alsın Yusuf İstifa Etmedi

Ynt: Herkes Aklını Başına Alsın Yusuf İstifa Etmedi

sayın smmmstaj hocanın istifa etmediğini bende duydum (zaten niye istifa etsinki?)ama 3 dönemlik görev süresinin dolduğunu yeni komisyonda olmayacağınıda duymuştum şimdi buraya birçok şey yazmışsın isimler vermişsin ama asmmm odasında kimle görüştüğünü yazmazyı unutmuşsun.sen bize o ismi yazda belki bizimde danışacağımız bir konu olur.

burdaki herkesin aklı başında neye nasıl ne zaman çalışalacağını herkes gayet iyi biliyor burdaki çoğu insan tek derse kalmış insanlar akılları başında olmasa 6 dersi nasıl verirlerdi ama 2010 finansal muhasebe sınavlarında ben bir art niyet görüyorum ve işte bunu kınıyorum. ben kulaklarımla duydum gittiğini bağlı olduğum odadan neden smmm olmak üzere olan bi adayını oda kandırsın en kolay yolu bilmiyoruz öğrenemiyoruz derler ama öle yapmadılar oda çok ilgilendi bizi sizi haber alır almaz arayacaz dediler ve 1 hafta geçmeden aradılar ve gittiğini sölediler yeni komsyon için bişey sölemediler ama yeni komisyonun soruları hazırlayacağını söylediler gerisi benim için önemli değildir.

Daha önce de yazdım.Komisyon üyelerinin adları gizlidir. Tesmer'den resmi bir açıklama yapılması' SUÇTUR'
Konya odasından ŞEREF beyin iyiniyetle yaptığı açıklama da aslında bir 'SUÇTUR'.Bunun genele yayılmaması ve ayyuka çıkmaması gerekirdi.Avukatlar da yeterlilik sınavı olsaydı ve aynı durum başlarına gelseydi komisyonun gizliliğine gölge düştü diye çoktan dava etmişlerdi.

mevcut malimüşavirlerin , stajerlerin tümünü toplasanız 1 avukat kadar etmezler

herkes kendi cebini doldurma derdinde

bu zamana kadar kimse mahkemeye topluca dava açmak için girişim yapmadı

avukatlar için sınav getireceklerdi yemedi geri döndü

stajyerin ağlaması sınavı kazanıncaya kadardır

sonra bunları unutacak gidecek

ha sürmen olmuş ha başkası fazla değişen bir şey olmayacak

mart 2009 sınavında apaçık yanlış soru soruldu tesmerde yanlış cevap yayınlandı bu skandal durum için kimse sesini çıkarmadı

hazır seçim yaklaşmışken bence iktidar partisine sesimizi duyurmaya bakalım

sen 3 sene yaptın turmobu dinledin ama burada öyle bir çark dönüyor ki diye bağıracaksın

gazeteleri televizyonları mail yağmuruna tutacaksın

bedelliler kadar olamadık olamayızda

çünkü bizden ancak mali müşavir olur ama bu dönem ama sonraki dönemlerde elbet birgün

başka da bişe de olmaz

başlığı yusuf hoca açmış olabilir ya da asistanları.
üslup o tayfanın üslubu.
dikkate almayın arkadaşlar sakın bir panikle gidip adamın kitaplarını falanda almayın.
daha da söyleyecek birşey bulamıyorum

ya arkadaslar dıkkate almayalım bu vatandası..atesı yaktı kayboldu..zaten sedat eroglununda dedıgı gıbı bu arkadas her kımse sıtesının reklamı pesınde..ha degılse yusuf surmen tayfası olması ıhtımalı gercekten kuvvetlı..yusuf surmenın kıtap satmak ıcın son cırpınıslarıda olabılır..
arkadas kım ıle konustugunu bıze neden soylemıyor..onu cok merak ettım..olmadı bızde sorsak

bi laf attı ortaya ve kayboldu dün bende sordum kimle görüştüğünü ama ne tesadüfki cevap yok

geçiniz..burda bu sınavda yusuf surmenın olmayacagını soyleyen herkes kaynagını soyledı..arkadasımızda soylerse belkı o kaynaktan bızde faydalanırız...

bu arada yusuf surmen zaten ıstıfa etmedı..
adı malıye bakanlıgına verılmedı turmob tarafından..
adam haklı beyler :)

dersanenin son duyumu halim ergen, halim ergen, halim ergen...

bişey söyleyeyim mi size

bu başlığın amacı sanki yusuf sürmen'in kitap satışı azalmışta onu arttırma

çabası gibi geldi bana

ama insanların bu kadar küçülmesine de inanmak istemiyorum

haydi hayırlısı bakalım

halim ergen nasıl daha önce hiç komisyonda bulundumu

İnternette bikaç vidyosunu izledim. Çok matrak biri.

HALİM ERGEN; ( eksisözlükten alıntıdır)

gazi iibf'de muhasebe derslerine giren i$letme bölümü profesörü. buraya kadar her $ey normal.

*
kesinlikle ve kesinlikle bu dünyadan olmayan insan. diyar diyar okullar gezdim, nice nice hocalar gördüm ama onun gibisini görmedim*. 50-60 küsür ya$ına rağmen o nasıl bir enerji, o nasıl bir hareketlilik, o nasıl bir ders anlatım yüce allahım. eğer dersiniz günün son dersiyse yandınız demektir, geceyi okulda geçirmeye hazırlıklı olun. eğer gün ortasındaysa, zaten öteki dersin hocası ve öğrencileri gelip zorla çıkartacaktır sizi sınıftan rahat olun. yaz okulu alıyorsanız eğer; ankaranın o yaz sıcağında halim ergen eliyle serinlemeye hazır olun. enerjisi bitmez tükenmez, her fırsatta günde saatlerce spor yaptığını, bilmem kaç kilometre ko$tuğunu, arap kıyafetleri giyip arap dansı yaptığını, sürekli tango, salsa yaptığını sayıklar. muhasebeyle ilgili bir terim verdiğinde önce ingilizcesini, sonra arapça, italyanca, ispanyolca, latince, bilmem necesine kadar tüm dillerdeki anlamlarını söyler. söylediği ve saydığım kadarıyla en az 7-8 dil bilmektedir. hatta ve hatta bir dersinde ahmet necdet sezer'in tercümanları yerine kendisini kullandığını da söylemi$tir. ortalama ders süresi 3 ile 6 saat arasında deği$mektedir. lakin o en fazla -toplamda- 1 saat ders anlatır. anlatır ama hem de ne anlatır, anlamamak mümkün değildir. geri kalan zamanda ise kendisinden bahseder, eski sevgililerine verdiği ayarlardan, isviçre'de ya$adıklarından, kıbrıs çıkartmasında düşmanın kafasına dayadığı silahtan, turist rehberliği yaparken ermenistan sınırında ermenilere ettiği küfürlerden, askerliği bittikten sonra ordunun kalması için ona yalvarmasından, gezdiği ülkelerden, illerden, bayanların kendisine asılmasından fakat coğu zaman yüz vermemesinden, balayını türkiye'de gerçirmek için gelen yeni evli israilli çiftin bayanının kedisine asılmasından fakat nazikçe reddetmesinden, 7 sülalesine yetecek kadar serveti olmasına rağmen bu ya$a kadar hala evlenmemesinden, arabasından, evinden, yaz sıcağında takım elbise giymesine rağmen gram kadar terlememesinden, giydiği kıyafetlerden, markalardan, 7. cadde'de bön bön gezinen gençlerden, diğer üniversitelerin -özellikle özel üniversitelerin- kendisini transfer etmek için astronomik fiyatlar önermesinden, tipi itibariyle atatürk'e benzetilmesinden, bizden, ondan, budan, $undan her $eyden...

ayrıca; 10. cumhurba$kanı ahmet necdet sezer'in danı$manılığını yapmaktaydı, görev süresi dolmasıyla beraber artık kafa dinlemek için 2. vatandaşlığı olan isviçre'ye gideceğini söyler dururdu ama hala yerinde ve hala performansı üst düzeyde. dersleri konuk öğrencilere her zaman açık. her ders muhakkak diğer üniversitelerden konuk öğrenciler gelir onu görmek için ve sonunda bir cem yılmaz gösterisinden çıkmı$ kadar gülerek çıkarlar sınıftan. diğer taraftan vize ve -özellikle- finalleri acayip kazıktır. öğrettiğinin dı$ında hiçbir $ey sormaz ama kötü tarafı o kadar çok $ey öğretirki bu adam sınavlarından geçmek için en az 3-5 sayfa vermeniz lazım.

velhasıl kendi deyimiyle; mavi gözlü, sarı tüylü atatürk gibi insan. biraz abartsa da öyle vesselam.

ee ne faydası var bu bilgilerin bize.? kolaymı sorcak yani:))

son paragraf;

diğer taraftan vize ve -özellikle- finalleri acayip kazıktır. öğrettiğinin dı$ında hiçbir $ey sormaz ama kötü tarafı o kadar çok $ey öğretirki bu adam sınavlarından geçmek için en az 3-5 sayfa vermeniz lazım.

Az önce Ankara odasından Hasan Bey ile görüştüm.Yusuf SÜRMEN ayrıldı diye bir söylenti var diye sordum ''evet'' cevabını verdi.Ankara Oda başkanı Mehmet KOÇ ile görüşmüştüm yaklaşık 10 gün önce nolcak bu finansaldan halimiz diye sormuştum,Oda evet şu an sonuçlara bakıyorum çok az kişi geçmiş dedi.Ne yapmayı düşünüyorsunuz diye sorduğumda sınava yakın ek ders yapıcaz demişti.Haftaya ek ders var ona göre, orada belli olur zaten çzöcekleri sorulardan

ek ders derken odanın verdiği finasal muhasebe kursundan bahsediyorsunuz yanılmıyorsam.

Herkes katılabilir.maliyettende ek ders olacak

öyle mi bende ankaradyım nasıl bilgimiz olacak bu derslerin ne zaman yapılacağından peki odanın sitesinde falan yayınlarlar mı

'evet' cevabı vermesi söylentının dogrulugunu teyıt etmiş.ama ayrıldıgını teyit etmemiş..:(