fonradar

Herkes Aklını Başına Alsın Yusuf İstifa Etmedi

Ynt: Herkes Aklını Başına Alsın Yusuf İstifa Etmedi

Başlığı görünce güldüm :)
Arkadaşlar velev ki ayrılmadı (ki ayrıldığını teyit ettik defalarca, ben ve diğer arkadaşlar), yapacak ne var.
Bu kadar kasmayalım yeter artık. Sonuçta ys gitti ve bundan sonra eski sınavlar kadar kolay sorular hiçbir zaman karşımıza çıkmayacak.
Ys nin mart sınavında nasıl bir geçiş yapıldıysa bu sınav da öyle bir geçiş yapılacak ve bundan sonra da tıpkı ys nin yaptığı gibi gittikçe zorlaşacak.
Genel kanı bu. Ve benim de fikrim bu.

Hepimize kolay gelsin. Allah yardımcımız olsun.

geçmiş yıl sorularından karışık bir potpori yaparlar bence bu birikimi azaltmak için.

Ys nin mart sınavında nasıl bir geçiş yapıldıysa bu sınav da öyle bir geçiş yapılacak ve bundan sonra da tıpkı ys nin yaptığı gibi gittikçe zorlaşacak.

Ben de aynı düşünüyorum. Eğer ys gittiyse, sınav sistemini biraz yumuşatacaklar. Ancak hiç bir zaman eski sistemdeki sorular veya eski sistemdeki puanlama sistemi geçerli olmayacaktır.

Geçen seneki geçiş çok sert ve keskin oldu. Aslında genel anlamda YS'nin sorularına baktığınızda çok aşırı zor olmadığını en azından KPSS-A grubu Muhasebe soruları kadar zor olmadığını ancak, YS'nin kendisinden kaynaklı puanlama sisteminin kıt ve yanlış olması sebebiyle, aşırı derecede birikme olmuştur.

Bundan sonra çok kolay olmayacak, ama YS'nin tarzı gibi çok zorlama sorular da olmayacaktır diye düşünüyorum. Hemen değil ama 1,5-2 sene içinde sorular kıvamına ulaşacak ve adil bir sınav(Finansal Muhasebe için konuşuyorum) sistemi olacaktır. Bu mesleği hakkıyla yapmak için, belli bir seviyeye ulaşmayan adaylar Fİnansal Muhasebe'den yine geçemeyeceklerdir.

ister y s ister başkası bu saaten sonrası farketmez hepsii ayrı ayrı öpüyor kendılerını kucaklıyorum bütün numaralarını göstersınler. hepsini öpüyorum herkese başarılar diliyorum

size bir örnek vereyim; 8 yıldır bir şirkette muhasebe müdür yardımcısı olrak görev yapıyorum ha şu var müdür yok. geçen yıl bir eleman aldık mali müşavir belgeli 3 şirketin muhasebe kaydını bu arkadaşa verdim biri üretim firması biri fason yapan bir firma biride sigorta şirketi bu arkaşımız 730-740 ayrımını bilmiyor 381 tahakukunu bilmiyor yani muhasebe temel bilgisi bile yok şimdi bu adama belge verdiler. ben ise bildiğim halde ve yaptığım halde bu finansal muhasebe dersi hocasının kendi egosunu tamin için tek dersten sınava giriyorum temmuz/2010 ilk girişimde 7/6 da yapmıştım finansaldan 36 geldi (bence geçer kağıttı) aralık/2010 da ise 35 aldımki ilkine çok çok daha iyi bir kağıttı itiraz ettim değişen olmadı şimdi bu adam yüzünden 2.000 km yol depecem ve mart sınavına girecem eğer bu seferde kağıdımdan emin olur geçtiğime inanır ve kalırsam mahkemeye verecem yeter artık.

tekrar merhaba arkadaşlar

bazı arkadaşlarımız tepki göstermiş herkesın kendı fıkrı saygı duyarım

oncekı yazdıgım alttakı yazıda 1 kişiye daha soracagımı solemıstım

sordum

yusuf hoca gıtmıs yerıne gelen ismi gizlilik nedenı ile soylemedıklerı ıcın yusuf hocanın gıtmedıgını soleyemeye devam edenler var

bu sınavın sorularını kımın hazırladığı konusunda net bılgıde yok herseye hazırlıklı olmalıyız

benden bu kadar kımse hocanın ısmını ıstemesın kıme sordugumu sormasın lutfen

ys gittiyse soruları başkası hazırlamıştır ama zorluk derecesi ne olur bilemem,soruları bırakıp gitmiş diye saçma bişey olamaz siz hoca olsanız başkasının sorduğu soruların cevaplarını okur musunuz öyle saçma şey olmaz ama bence bu dönem zor olmaz gibi geliyor

bilemiyorum cevap alamadım o konuda

ama yeni gelen hoca çok değerli bir hoca kendini ispatlamış olduğuna inanmaktayım

smmmstaj ' Alıntı:
bilemiyorum cevap alamadım o konuda

ama yeni gelen hoca çok değerli bir hoca kendini ispatlamış olduğuna inanmaktayım

isim verebilirmisin

smmmstaj ' Alıntı:
tekrar merhaba arkadaşlar

bazı arkadaşlarımız tepki göstermiş herkesın kendı fıkrı saygı duyarım

oncekı yazdıgım alttakı yazıda 1 kişiye daha soracagımı solemıstım

sordum

yusuf hoca gıtmıs yerıne gelen ismi gizlilik nedenı ile soylemedıklerı ıcın yusuf hocanın gıtmedıgını soleyemeye devam edenler var

bu sınavın sorularını kımın hazırladığı konusunda net bılgıde yok herseye hazırlıklı olmalıyız

benden bu kadar kımse hocanın ısmını ıstemesın kıme sordugumu sormasın lutfen

arkadaşım sen ilk yazdıklarından sonra bu yazıyı yazdıysan bundan sonra yazacakların benim için hiç bir şey ifade etmez. hani 13 mart akşamı görüşürüz diyordun kendinden emindin. neyse sen bundan sonra geri vites yapacağın cümleler kurup kendini zor duruma sokma. sınavda başarılar.

Merhaba Arkadaşlar...

Sınavımıza çok az bir süre kaldı.Öncelikle herkese başarılar diliyorum.Allah herkesin emeğinin karşılığını verir inşallah.Evet biraz geç ama benimde 1 saat önce aldığım bir haberi paylaşmak istiyorum..Malum bir çoğumuz tek ders Finansal Muhasebeden sınava gireceğiz ve hepimizin aklındaki soru belli..Arkadaşlarım Yusuf Bey görevinden ayrılmıştır.Bu dönem herkes gönül rahatlığıyla sınava girsin..Bu derse ait kafamızdaki soru işaretlerini bi kenara bırakalım.Herkese iyi çalışmalar diliyorum.

honest ' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar...

Sınavımıza çok az bir süre kaldı.Öncelikle herkese başarılar diliyorum.Allah herkesin emeğinin karşılığını verir inşallah.Evet biraz geç ama benimde 1 saat önce aldığım bir haberi paylaşmak istiyorum..Malum bir çoğumuz tek ders Finansal Muhasebeden sınava gireceğiz ve hepimizin aklındaki soru belli..Arkadaşlarım Yusuf Bey görevinden ayrılmıştır.Bu dönem herkes gönül rahatlığıyla sınava girsin..Bu derse ait kafamızdaki soru işaretlerini bi kenara bırakalım.Herkese iyi çalışmalar diliyorum.
eski sistemmi olacak peki bu konuda bilginiz varmı

bugun asmmmoda kadınlaR gunu için kokteyl vardı bızzat gıttım

konu hakkında bılgı almaya calısdım

hoca degıstı

yenı hocamızın surprız yapmacağı yonunde

aldıgım cevaplar

hoca degıstı zaten kolay soracakmış

hala muhalefet olanlar var ben kafamdan uydurmuyorum tum soledıklerımı

guvenılır kısılerden öğrendıklerımı ıyılık olsun dıye aktarıyorum

kımse bana lutfen isim sormasın

artık bu saatten sonra gidip gitmediğininbi önemi yok,sınav zamanı geldi,herkes çalıştığının hakkını alacak...

Sınava birşey kalmadı.Tüm dönemlerin en kolay sınavı olacak ve büyük temizlik yapılacak diyenler mi haklı çıkacak ya da tersini söylenler mi haklı çıkacak bekleyip göreceğiz..

hakan_alt ' Alıntı:
honest ' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar...

eski sistemmi olacak peki bu konuda bilginiz varmı

Günaydın arkadaşım...
Bana söylenen eskisi gibi olacağı yönündedir.İnşallah hakkımızda hayırlısı olur..Ben sözel derslere çalışmıyorum şahsen...Herkese kolay gelsin...

tamamen eskiye dönmeseler bari...
kağıtlar hazırdı çizmekle uğraşmıyorduk...
o kağıtlardan bence ellerinde çok vardır onları kullanacaklardır...

Arkadaşlar lütfen bilgisi olan acil yazsın, dün Dehada Saadettin bey söyledi yusuf sürmen geri dönmüş %80, bugün kesin belli olacakmış

Arkadaşlar aldığım bi duyuma göre Yusuf sürmen 2 sınav dönemi daha komisyonda olacakmış, geçen dönem oluşan yığılmayı eritmek amacıyla eski dönemlerdeki gibi soru sorulduğunu duydum...Ama dediğim gibi bu sadece bi duyum gerçekte olmayabilir...Herkese başarılar ve kolaylıklar dilerim...

Der_Ay ' Alıntı:
Arkadaşlar aldığım bi duyuma göre Yusuf sürmen 2 sınav dönemi daha komisyonda olacakmış, geçen dönem oluşan yığılmayı eritmek amacıyla eski dönemlerdeki gibi soru sorulduğunu duydum...Ama dediğim gibi bu sadece bi duyum gerçekte olmayabilir...Herkese başarılar ve kolaylıklar dilerim...

yaa aradaşlar mümkün mü geri dönmesi ne yani adama sen bi dönem bekle biz bıraktığın hasarı temizleyelim sonra geri gelirsin mi diyecekler, yusuf sürmen bundan böle yoktur. Mart sınavında bunu herkes gördü, bundan sonra girenlerde görecektir. Bu konularla kafanızı yormayın biz girerken de aynı muhabbetler oldu sonuçta sürmen gitti.