Hiç Karar Alınmamış Yk Defterinin Kapanış Tasdiki Yapılmalı mı ?

SerhanSerhan

Tanınmış Üye
2015 Yılında Kurulan A.Ş. nin Yönetim Kurulu Karar Defterinde Hiç Karar Alınmamıştır
Hiç Karar Alınmamış Olan YK Defterinin 2016 Ocakta Kapanış Tasdiki Yapılmalımıdır?
Teşekkürler

2015 Yılında Kurulan A.Ş. nin Yönetim Kurulu Karar Defterinde Hiç Karar Alınmamıştır
Hiç Karar Alınmamış Olan YK Defterinin 2016 Ocakta Kapanış Tasdiki Yapılmalımıdır?
Teşekkürler
yeniden defter tasdik ettirmeyin. ara tasdik ile daha önceki yılda kullandığınız defteri kullanmaya devam edebilirsiniz.

Önce kapanış, sonrada ara tasdik mi yapılmalıdır, yoksa ara tasdik yapılacak ise, kapanış tasdikine gerek yok mudur?

ara tasdik olabilmesi için kapanış tasdiki şarttır. Bu bütün defterler için aynıdır.

Hayır Noterler Sadece Ara Tasdik Yapıyorlar Diye Biliyorum
Ayrıca Boş Defterin Ara Tasdiki Yada Kapanış Tasdiki Olur mu? YK Defteri Boş

Sayın Arkadaşlar,

Defterde boş sayfa var ve aynı deftere devam edecekseniz "Ocak Ayı Sonuna Kadar" Ara Tasdik yaptırmanız yeterlidir zaten o tarihten itibaren geriye karar yazamazsınız. (Bu da aynı defteri kullanacağınız için kapanış tasdiği hükmündedir. Eğer 2016 yılı için yeni defter tasdik ettirdinizse o zaman 2015 defterine yine Ocak Ayı Sonuna Kadar kapanış tasdiği yaptırmalısınız bu da artık o deftere hiçbirşey yazamazsınız anlamına gelir. Noterin kullanmaya devam edeceğiniz deftere kapanış tasdiği değil ara tasdik yapma sebebi de budur.

2015 yılında kurulan bir A.Ş. için şayet Y.K Karar Defteri var ise açılışı zaten yapılmıştır. Hiç karar yapıştırılmamış ise de ( defterde bu sebeple sayfa muhakkak vardır ) 2016 yılı ocak ayı sonuna kadar ara tasdik ettirilmelidir.
Saygılarımla.