Hırsızlık Suçlaması

merhabalar bir arkadaşımın başına gelen bir olayı sizinle paylaşıp yardımda bulunmanızı diliyorum.ocak ayında hırsızlık suçlamasıyla işten çıkarıldı ve maaşını içeride kalan izin günlerinin parasını tamamıyla ödendi fakat duyduğumuza göre hakkında 20 bin tl'lik bir dava açılacakmış kendini anlatması çok zor kamera görüntüleri ses kaydı yapmadığı için direkt o pozisyona düşmüş ve yapmadığı halde savcılık polis karışmasın diye yaptım diyerek itirafta bulunmuş işler inanılmaz karışık 118 70i arayarak herhangi bir suç dosyası gözükmediğini öğrendik az önce fakat açılırsa sonucun ne olacağı hakkında yardımcı olabilirseniz çok seviniriz.iyi çalışmalar kolay gelsin.

Allah cümlemizi iftaradan korusun.(amin)
Gerçekden karmaşık bir durum var.
Böylesi davranışda bulunulmamış ise(ki bulunmayıp o pozisyona düşmüş olduğu belirtiliyor)olaya savcılık/polis karışmasın diye üzerine atılı suçun kabül edilmemesi gerekirdi.
Fesih tarihinden bugüne kadar işveren neden yargıya başvurmamış bu noktada enteresan!..
(Yorum;Her iki taraf açısından sorunlu noktalar var gibi.Tam emin değilim ama bu durum gerçekleşmemişse,olayın vuku bulduğu esnada işcinin etki altında kaldığı,sağlıklı düşünemediği dolayısıyle gerçek iradesini kullanamayıp bu ve benzeri nedenlerle "itiraf"etme durumunda kaldığı,işveren yönünden ise olay hakkında iç soruşturma gibi bir süreç başlatılarak sonucunda olayda başkaca karmaşıklıklar olabileceği ,bu nedenle şimdiye kadar yargı sürecinin başlatılmamış olabileceği,farklı yönden kısmen "ölümü gösterip hastalığa razı etmek"mantığından hareketle tazminat haklarını ödememek düşüncesi de olabilir mi bilmiyorum.)

Son düzenleme:
Allah cümlemizi iftaradan korusun.(amin)
Gerçekden karmaşık bir durum var.
Böylesi davranışda bulunulmamış ise(ki bulunmayıp o pozisyona düşmüş olduğu belirtiliyor)olaya savcılık/polis karışmasın diye üzerine atılı suçun kabül edilmemesi gerekirdi.
Fesih tarihinden bugüne kadar işveren neden yargıya başvurmamış bu noktada enteresan!..
(Yorum;Her iki taraf açısından sorunlu noktalar var gibi.Tam emin değilim ama bu durum gerçekleşmemişse,olayın vuku bulduğu esnada işcinin etki altında kaldığı,sağlıklı düşünemediği dolayısıyle gerçek iradesini kullanamayıp bu ve benzeri nedenlerle "itiraf"etme durumunda kaldığı,işveren yönünden ise olay hakkında iç soruşturma gibi bir süreç başlatılarak sonucunda olayda başkaca karmaşıklıklar olabileceği ,bu nedenle şimdiye kadar yargı sürecinin başlatılmamış olabileceği,farklı yönden kısmen "ölümü gösterip hastalığa razı etmek"mantığından hareketle tazminat haklarını ödememek düşüncesi de olabilir mi bilmiyorum.)

üzerinden yaklaşık 5ay geçip tekrar gündeme gelmesi de enteresan bir durum hak düşürücü süreyi aştıklarını düşünüyorum fakat yine de rahatlatmaya yetmiyor bütün ödemeleri de yapılmış içeride kalan izin günlerine kadar ama içinden çıkamadığımız huzursuzluk yaratan bi şüphe var yine de...

Dava açıksa bile verilen beyanın pek önemi olmaz. Zira karakolda verilen ifade bile "baskı altında verdim." denip mahkemede değiştirilebiliyor. Burada da "alacaklarımı alabilmek için bu şekilde ifade verdim." denilebilir. Ancak dava açan tarafın elinde başka sağlam deliller var ise o zaman iş değişir.

merhabalar bugün asayişten aradılar ve ifadeye çağırdılar sizce ne olucak şimdi 7 ay oldu olayın üstünden çok korkuyoruz lütfen bi akıl verin :(

Açılan davadan bu yönde bir karar çıkma ihtimali %50,
sonucu lehinize çevirebilmek için bir avukatla davaya katılmanız sizin yararınıza olur.

Selamlar Sayın yüksekses
Öncelikle geçmiş olsun.
Bu sorununuz maalesef burada cevabı aranacak bir soru değil..Alabileceğiniz yanıtlar kaafanızdaki soru işaretlerini yok etmeyeceği gibi,aksine dahada arttırabilir.Derhal avukatla görüşmeli,hatta karakoldaki ifadeye mümkünse bir avukatla gidilmelidir.Tavsiyem budur..
Tekrar geçmiş olsun..
Saygılar