IFRS/Ufrs

stajyer32

Katkı Sunan Üye
Merhabalar,

IFRS ile ilgili gerçekten iyi eğitim veren ve geçerli bir sertifakası olan kuruluş var mı?

teşekkürler

Ynt: IFRS/Ufrs

türmobun organize ettiği tfrs bağımsız denetim eğiticinin eğitimi programına katılanlar varmı acaba?

bildiğim kadarıyla henüz öyle bir eğitim olmadı.yönetmelik kaldırılınca eğitimde programıda iptal olmuştu.

Kocaelinde ses seda yok,diğer illerde durum ne acaba ?bilgisi olan paylaşsın lütfen...Bağımzsız denetim işi yalan mı oldu yoksa

serhat durmus ' Alıntı:
tabi eğitimler devam ediyor başlandı.
nerde yapılıyor? ben katılan kimseyi duymadım o yüzden ertelendiğini düşündüm.

erteleme yok 3 ilde de yapılıyor ben izmirde yapıldığını biliyorum temmuzda başlandı ekimde sonra erecek.

TURMOB şu anda yeni TTK kapsamında eğitimcilere eğitim veriyor. 1. Eğitim İSMMMO Akademide "denetçi" eğitimi, diğeri ise benimde katıldığım KOBİ TFRS eğitimidir. Eğitimler bitmek üzere ve yakında meslekdaşlara eğitim vermek üzere sahaya çıkacağız.

izmir ymm odasının organize ettiği farkındalık toplantılarına katılıyorum.. Oradaki eğitmenler diyorlarki, bir standart üzerinde en az 3 gün durulması lazım.

Ama oda, 2 günlüğüne UFRS eğitimi haberi veriyor. 500.-TL +KDV den..
gerisini siz düşünün.. yani 2 günlüğüne tüm KOBİ TFRS ve UFRS üzerinde durulacak.. Ranta bakın işte.. bana kalırsa odadaki kodamanlarımız, bizim bunları öğrenmemizi istemiyor, yada öğretmiyorlar..

akademisyenler bir standart üzerinde en az 3 gün durulmalı diyorlarsa, oda 2 günlük eğitim için, 500.-TL alması ne anlama geliyor?

:)

Şu anlama geliyor bence:
Odanın verdiği eğitim uygulamacılar içindir.
Akademik olarak bakarsak isterseniz 30 gün çeşitli teorik argümanlar yapabilirisniz.

nguroy ' Alıntı:
:)

Şu anlama geliyor bence:
Odanın verdiği eğitim uygulamacılar içindir.
Akademik olarak bakarsak isterseniz 30 gün çeşitli teorik argümanlar yapabilirisniz.

:D :D çok doğru gerçekten..

Bana kalırsa parayı bize ver:) bilgiyi alomaliye gibi forumlarda konuşa konuşa filan nasılsa temin edersiniz demek oluyor:)

valla şaşırdım kaldım ya.. 2 günlük eğitim için 500.-TL bide KDV var tabi..

ben demiştim zaten güzel bir rant kapısı olacak bu standartlar.. odalar köşeyi dönecek..
yahu ben niye aidat veriyorum size kardeşim.. sen odaysan, ben sana bağlıysam, sen benim üstkuruluşumsan bu uygulamayı bana göstermek ve öğretmek mecburiyetindesin. Bu kadar basit..
ben aidat veriyorum, üstüne bide; bir uygulamanın eğitimine girmek için bir kez daha para istiyorlar benden.. olacak şey değil bu.

İrem35 ' Alıntı:
... yani 2 günlüğüne tüm KOBİ TFRS ve UFRS üzerinde durulacak...
2 günde 2000 sayfa tam set ve 280 sayfa kobi olacak iş değil.En hızlı anlatımda dahi yetersiz kalır ki bizlerde bilgisayar değiliz beyin almaz.

Arkadaşlar KİMSEYE PARA KAPTIRMAYIN..

Kasım-Aralık gibi tüm Türkiye'de TURMOB'un ücretsiz eğitimleri başlayacak. UFRS, KOBİ TFRS uygulamalı eğitimler olacak.

Yeni TTK'ya göre denetçi olabilmek için bu eğitimlere katılmak zorunlu olacak.

Eğitim BEDAVA olacak.TURMOB meslek kuruluşu olmanın sorumluluğuyla hareket ediyor, para kapmak için değil.Haksızlık etmeyelim.

HORLU ' Alıntı:
Arkadaşlar KİMSEYE PARA KAPTIRMAYIN..

Kasım-Aralık gibi tüm Türkiye'de TURMOB'un ücretsiz eğitimleri başlayacak. UFRS, KOBİ TFRS uygulamalı eğitimler olacak.

Yeni TTK'ya göre denetçi olabilmek için bu eğitimlere katılmak zorunlu olacak.

Eğitim BEDAVA olacak.TURMOB meslek kuruluşu olmanın sorumluluğuyla hareket ediyor, para kapmak için değil.Haksızlık etmeyelim.

Sn. Horlu, eğitimler ne şekilde olacak peki..Uzaktan eğitim olacak diye duymuştum...

Prof. Serdar Özkan Aralık ayında tüm odalarda eşzamanlı olarak eğitimlerin başlayacağını , bu eğitimlerin 50'şer kişilik sınıflarda ücretsiz ve katılımın mecburi olacağını söyledi.