İmzalı Giriş İsteğiniz Sunucuya İletiliyor.

e-fatura portal uygulamasına girerken imzayı kabul ediyor. sonrasında "İmzalı giriş isteğiniz sunucuya iletiliyor." kısmında takılı kalıyor. başka bir soket taktığımızda e-fatura portala girebiliyoruz. bilgisayar ayarları ile ilgili olsaydı başka soket ile de girilmezdi diye düşünüyorum. neden kaynaklanıyor olabilir?

E-arşiv faturada özel entegratörle anlaşması olanlar sisteme giremiyor anladığım kadarıyla. İptalleri entegratör üzerinden yapılıyor. E-fatura gibi değil.

Hatanızdan müstesna, hiç anlamamışımdır. E-fatura, e-arşiv ya da e-defter işlemleri için ilgili sitelere girişi hiç kolaylaştırmadılar. Ya java hataları ya da tarayıcı hataları vs hiç bitmiyor. e imza ya da mali mühür başvurularında bile durum aynı. Herkese sabır diliyorum. Umarım bir gün düzelir.

Sadece alternatif olarak yazıyorum.
Java'yı komple iptal edin. Sonra turmob asistan programıyla yeniden kurun. Bende de dün e-defter gönderirken takıldı. Javayı silip yeniden yükledim,düzeldi. Turmob asistanda java yüklemesi için iki seçenek sunuyor. google drive yazan yerden indirip yükleyin.Sonra tekrar deneyin.

Ekli dosyalar

• turmob asistan.jpg
    turmob asistan.jpg
    122.6 KB · Görüntüleme: 24
Arkadaşlar,

Mali Mühür ve e-imza aynı bilgisayarda kullanıyorsanız Java'nın hem 32bit hem 64bit versiyonların ikisini de kurun bu aynı zamanda e-beyanname programınızın da problemsiz çalışmasını sağlar. Sorun hep java eklentisinin indirilmesinden kaynaklanıyor büyük ölçüde bu sorunlarınızı çözersiniz. EFaturaWebSocket.jnlp dosyasını da "indirilenler" klasöründen saklayabileceğiniz bir alana da kopyalayın, dosyayı indirmeyi başaramadığınız zaman sakladığınız yerden dosyayı doğrudan çalıştırırsınız ve sıkıntıyı atlatırsınız.

Hep bu java'nın yüzünden.Bu konuya başka bir çözüm bulmak lazım.Tc kimlik numarası var,şifreler var ama biz halâ mali mühürdü,javaydı bunlarla boğuşup duruyoruz.

Hep bu java'nın yüzünden.Bu konuya başka bir çözüm bulmak lazım.Tc kimlik numarası var,şifreler var ama biz halâ mali mühürdü,javaydı bunlarla boğuşup duruyoruz.
Aslında değil,

Tüm aplikasyonları tek bir onay noktası ve tek bir java sürümü için yapsalar hiç sorun olmaz. Ama her program için farklı geliştirmeler farklı guruplar tarafından yapılınca bu tür sorunlar çıkıyor.

Tarih tam aklımda değil ancak devlet kendi sistemleri için zamanında PARDUS seçildi, herşey bunun üstünden gelişecekti, şimdiki durumuda Debian altyapısına geçtiğini biliyorum hatta birçok eğitim altyapısında da kullanıldı, ancak son durumu bilmiyorum.

Kişisel kullanımlar için halen Ubunt en yukarda duruyor.

Pardus ve Ubuntu'yu biliyorum ama tabi ismen biliyorum..Hatta bir ara yüklemek istedim,bulunsun,yarın buna geçtiğimizde sıkıntı olmasın diye düşnmüştüm ama nedense çok rağbet görmedi bunlar.Bir türlü elim yüklemeye gitmedi.Bazı kişilerin halen bunları kullandığını da biliyorum ama bu yazılım konusunda kendi öz programlarımıza bir türlü geçiş yapamadık.Daha ziyade kişisel kullanım alanı olarak kısıtlı ölçüde rağbet gördü.Alışkanlıklardan da biraz vazgeçmek zor.Dos tabanlıdan, Windows 3.1'den 11'lere geldik.Kurumsallık anlamında Microsoftla baş etmek biraz zor.Büyük maliyet isteyen işler bunlar.Debian sistemini hiç duymadım.

Pardus ve Ubuntu'yu biliyorum ama tabi ismen biliyorum..Hatta bir ara yüklemek istedim,bulunsun,yarın buna geçtiğimizde sıkıntı olmasın diye düşnmüştüm ama nedense çok rağbet görmedi bunlar.Bir türlü elim yüklemeye gitmedi.Bazı kişilerin halen bunları kullandığını da biliyorum ama bu yazılım konusunda kendi öz programlarımıza bir türlü geçiş yapamadık.Daha ziyade kişisel kullanım alanı olarak kısıtlı ölçüde rağbet gördü.Alışkanlıklardan da biraz vazgeçmek zor.Dos tabanlıdan, Windows 3.1'den 11'lere geldik.Kurumsallık anlamında Microsoftla baş etmek biraz zor.Büyük maliyet isteyen işler bunlar.Debian sistemini hiç duymadım.

Ubuntu'yu eskidi diye kenarda duran bir bilgisayara yükleyip denemeni tavsiye ederim. Çok da geniş bir kütüphanesi var. İncelemeye değer gerçekten.

Merhaba, uzun süredir belki de tembellik edip göz ardı ettiğim teknik bir durum var.
E beyanname proğramında eski java sürümü var. Malum e bayan proğramının çalışması için yaptığımız birkaç işlem ile.
E dönüşüm için ne zaman yeni bir java sürümü yüklesem e beyanname proğramı işlevsiz kalıp yeni sürümü kaldırmam gerekiyor....?

Merhaba, uzun süredir belki de tembellik edip göz ardı ettiğim teknik bir durum var.
E beyanname proğramında eski java sürümü var. Malum e bayan proğramının çalışması için yaptığımız birkaç işlem ile.
E dönüşüm için ne zaman yeni bir java sürümü yüklesem e beyanname proğramı işlevsiz kalıp yeni sürümü kaldırmam gerekiyor....?
Yukarda yazdığım konu burda da geçerli son java 32 ve 64 bit sürümlerini yükleyin e-beyanname programını da güncel tutun sorun olmadan çalışır.