İnd. Kdv ve Yüklenen Kdv Listeleri

Mrb arkadaşlar. ind. kdv ve yüklenen kdv listeleri internet ortamında nasıl ve ne şekilde verilecek birde Ocak ayı listeleri en son hangi gün verilecek bilgisi olanlar cevap bekliyorum...

Ynt: İnd. Kdv ve Yüklenen Kdv Listeleri

evet iyice kafalar karıştı, şimdi ocak ayına ait ihracattan doğan kdv iade rakamını ocak bey. yazıyoruz ama detyalrını( yüklenilen kdv ,vb. sonra gönderebileceğiz mi? Internetten göndermek için nereden giriş yapacağız??

fugenc ' Alıntı:
evet iyice kafalar karıştı, şimdi ocak ayına ait ihracattan doğan kdv iade rakamını ocak bey. yazıyoruz ama detyalrını( yüklenilen kdv ,vb. sonra gönderebileceğiz mi? Internetten göndermek için nereden giriş yapacağız??

Listeleri Kdv beyannamesindemi yoksa listeler ile mi gönderilecek orada bir karışıklık var.İnternetten nasıl gönderileceğini bir önceki konuyu incelerseniz bulabilirsiniz.

ZİNDAN ' Alıntı:

benim anladığım, kdv beyannamesi ekinde göndermeyeceğiz zaten formatlar farklı, daha sonra gib.gov.tr'de, yebi internet sitesinde sağ üst köşedeki girişten girerek dolduracağız. zaten o sitede gerekli açıklamaalr da var..

Mrb ocak ayında benim de ihracatım var ve bu güne kadar hep iade taleb eetim merak ettiğim konu şu ben bu ocak ayında yaptığım ihracata istinaden hiç bir evrak hazırlamadım iade de taleb etmek istemiyorum bunun tekrardan evrak vermemem gerek varmı vergi dairesine aynı zamanda bu kdv bey. doldurmam gerekirmi iade talep etmicem

BJK ' Alıntı:
Mrb ocak ayında benim de ihracatım var ve bu güne kadar hep iade taleb eetim merak ettiğim konu şu ben bu ocak ayında yaptığım ihracata istinaden hiç bir evrak hazırlamadım iade de taleb etmek istemiyorum bunun tekrardan evrak vermemem gerek varmı vergi dairesine aynı zamanda bu kdv bey. doldurmam gerekirmi iade talep etmicem

iade istemiyorsanız kdv beyannamesinde ihracat rakamını yazmış iade rakamını boş bırakmış olmanız gerekir ki bu da iade talep etmediğinizi gösterir.

iyi çalışmalar

İnd Yüklenen GÇB yani tüm listelerin çıkstısını almam lazım siteye girebilen var mı bende sistem hatası uyarısı veriyor

gib çöktü sanırım, e-beyannamede çalışmıyor.!

Öyleymiş. Muhasebeci arkadaşlar telefon trafiğine tuttu şimdi beni

Ama listelerin çıktısını almam lazım yarın mahsup için lazım daha ymm onaylatılacak

Evet dün akşam çalışmaya başladı