İnşaat İşyerlerinde SSK lı Giriş Tarihi

mes_ar

Tanınmış Üye
Merhaba,
Vakıf yurt inşaatı için işe giriş bildireceğiz. Aynı gün mü bildirmeliyiz?

Ynt: İnşaat İşyerlerinde SSK lı Giriş Tarihi

sayın mes_ar;

evet inşaat işlerinde aynı gün bildirim yapmanız gerekmektedir.kolay gelsin

kalisper_a ' Alıntı:
sayın mes_ar;

yani bir gün önce yapılsa işe giriş sayılmazmı.? Burda istisna inşaat işçilerini illa aynı gün bildireceksin diye bir kanun varda bizmi bilmiyoruz? benim bildiğim inşaat işçileri aynı günde işe giriş yapılabilir ama bu işe girmeden önce işe giriş bildirimi yapılamaz diye bir sonuç doğurmaz yanlışım varsa düzeltin lütfen

506 sayılı Kanunun 9 uncu maddesinde ;
İşverenler,çalıştıracağı kimseleri,işe başlatmadan önce Kurumca hazırlanacak işe giriş bildirgesiyle Kuruma bildirmekle yükümlü kılınmışlardır.
İnşaat işyerlerinde işe başlatılacak kimseler için işe başlatıldığı gün Kuruma verilen işe giriş bildirgelerinin de süresi içinde verilmiş sayılacağı hüküm altına alınmıştır.
İnşaat işyerleri için istisnai bir durumdur.İşe başlatıdığı gün verilecek diye bir kural yoktur.İşe başlatılacak gün verilen girişlerin de yasal süresi içinde verilmiş sayılacağı şeklinde bir düzenleme yapılmıştır.

lebedir ' Alıntı:
kalisper_a ' Alıntı:
sayın mes_ar;

yani bir gün önce yapılsa işe giriş sayılmazmı.? Burda istisna inşaat işçilerini illa aynı gün bildireceksin diye bir kanun varda bizmi bilmiyoruz? benim bildiğim inşaat işçileri aynı günde işe giriş yapılabilir ama bu işe girmeden önce işe giriş bildirimi yapılamaz diye bir sonuç doğurmaz yanlışım varsa düzeltin lütfen

haklısın.inşaat işyerlerinde aynı gün giriş yapılacak. ama işe girmeden öncede işe giriş bildirgesi verilebilir.

Gönderen: mes_ar
Alıntı Ekle
Merhaba,
Vakıf yurt inşaatı için işe giriş bildireceğiz. Aynı gün mü bildirmeliyiz?

tabiki bildirilebilir ben arkadaşımın sormuş olduğu soruya istinaden aynı gun bildirmen gerekli dedim.sn lebedir için keşke onuda belirtseydim.çünkü ben cevabı verdikten sonra soruyu soran arkadaş işlemini bitirip teşekkür bile etmiş ben artık bununla ilgili herhangi bir soru devam etmez diye düşünmüştüm ama yanılmışım.herekese kolay gelsin