İnternet Vergi Dairesi Üzerinden Kdv İade Takibi Hk.

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
Merhaba;

Kdv İade alacaklarımızı, vergi borcu mahsuplarında kullanıyoruz, kendi hazırladığım bir excel tablosunda da takip ediyorum.
Ancak bazen farklı nedenler ile benim hesapladığım alacaktan daha az kaldığını görüyorum vergi dairesinin mahsupları sonucu, gecikme faizi hesaplamaları vs. oluyor sanırım. Vergi dairesine yapmış olduğunuz mahsuplar sonucu kalan alacaklarımızı ay bazında verebilir misiniz? diye sorduğumda internetten görebiliyorsunuz zaten, bizde öyle bir liste yok diyorlar.

İnternet Vergi Dairesi üzerinden bu alacaklar kalanını görebiliyor muşuz? Bunun nereden olduğunu bilenler var mı? acaba?

internet vergi dairesinden sorgulamalar bölümünden işlenemeyen ödemelerden görebilirsiniz

işlenemeyen ödemelerle sizin sorduğunuz farklı şey diye biliyorum.

kalan alacaklarınızı ay ay bakarak anca görebiliyoruz en azından ben öyle yapıyorum

merhaba;

kdv iade alacaklarımızı, vergi borcu mahsuplarında kullanıyoruz, kendi hazırladığım bir excel tablosunda da takip ediyorum.
Ancak bazen farklı nedenler ile benim hesapladığım alacaktan daha az kaldığını görüyorum vergi dairesinin mahsupları sonucu, gecikme faizi hesaplamaları vs. Oluyor sanırım. Vergi dairesine yapmış olduğunuz mahsuplar sonucu kalan alacaklarımızı ay bazında verebilir misiniz? Diye sorduğumda internetten görebiliyorsunuz zaten, bizde öyle bir liste yok diyorlar.

Internet vergi dairesi üzerinden bu alacaklar kalanını görebiliyor muşuz? Bunun nereden olduğunu bilenler var mı? Acaba?

iade talep dilekçe işlemlerinden hangi tür iade talep ettiyseniz ona tıklayarak mahsup dilekçesi verir gibi dönem seçin ve orda seçtiğiniz dönemde kalan iade alacağını göreceksiniz.