Ipc Yapılandırmadan Faydalanma

yken

Katkı Sunan Üye
SGK'na hiç bir borcumuz olmadığından hiç bu konuya girmedik, şimdi iş kazası geç bildirildi diye 3904 TL IPC tahakkuk ettirilmiş. Yapılandırmadan faydalanabiliyor.
Genelgeyi okumaya çalıştım ama anlamadım.
Şimdi IPC'yi ödersek 1/4 affoluyor, 2928 TL ödeyeceğiz.
Yapılandırmaya girersek yaklaşık kaç lira öderiz, yardımcı olabilirmisiniz? Yani çok fark çıkmıyorsa peşin ödemek lazım belki de.

İPC'leri yapılandırırsanız ceza aslının yarısı siliniyor. Yani 1952 tl ödersiniz yapılandırma yaparsanız. Geç kalmadan başvurun.

İPC size tebliğ tarihi önemli! Kanunda bahsi geçen "...tebliğ edilmiş sayılır..." kısmına bakın ve ona göre yapılandırmaya girip girmeyeceğine karar verin. 1/4 indirimden bahsettiğinize göre kanun kapsamına girmiyor.

Tebliğ tarihi ile ilgili hüküm daha sonradan kaldırıldı diye hatırlıyorum ben. Kaldırıldı derken ağustos ayında tebliğ edilmiş olması gerekir hükmü daha ileri bir tarihe çekildi.

Tebliğ tarihi ile ilgili hüküm daha sonradan kaldırıldı diye hatırlıyorum ben. Kaldırıldı derken ağustos ayında tebliğ edilmiş olması gerekir hükmü daha ileri bir tarihe çekildi.

Bahsrtmiş olduğunuz konu hakkında 2016/22 Sayılı Genelge yayınlanmış olup;
Mahkeme kararlarından, kaynaklanan prim borçlarının en geç 31/12/2016 tarihine kadar tahakkuk etmiş; idari para cezalarının ise 31/12/2016 tarihine kadar tebliğ edilmiş olması şartıyla yapılandırma kapsamında değerlendirilecektir.

İşte bundan bahsediyordum. 2016 Haziran döneminden önceki cezaların 31.12.2016'ya kadar tebliğ edilmesi gerekiyor. Yani 25 Kasım'a kadar tebligat geldiyse yararlanabilirsiniz yapılandırmadan.