ıphone alımı

aday

Katkı Sunan Üye
ıphone cep telefonu alınmıştır 2000 tl + kdv bu demirbaş mıdır amortisman ayrılacakmıfır gider olarak işleyemezmiyim kaydını ve amortismanını ne şekilde kayıt edecceğim?

Ynt: ıphone alımı

VUK md.313'teki 770.-TL'lik sınırı aştığı için 255 DEMİRBAŞLAR hesabına kaydedip, %25 oranında amortisman ayırarak 4 yılda itfa etmeniz gerekir.

koraykarakaya ' Alıntı:
VUK md.313'teki 770.-TL'lik sınırı aştığı için 255 DEMİRBAŞLAR hesabına kaydedip, %20 oranında amortisman ayırarak 5 yılda itfa etmeniz gerekir.

Merhaba ;

Sn KARAKAYA ; 365 seri nolu VUK tebliğinde cep telefonu ve araç kiti için 3 yıl % 33,33 oranı yer alıyor.

Yoksa ben mi yanlış yorumluyorum ???

Abdullah Bey ben iphone'u cep telefonundan ziyade bir bilgisayar olarak gördüğüm için %25 dedim,yok cep telefonu kabul edersek sizin dediğiniz gibi oran %33. Rahmetli Steve JOBS öyle bir alet icat etmiş ki, telefon mu yoksa bilgisayar mı diye karar vermek mümkün değil. :)

Şaka bir yana aslında bu belirlemeyi yapmak çok önemli, 1-2 iphone,blackberry oldu mu çok bir şey fark etmez,ancaj bu aletlerden bir kalemde 1.000 tane alıp personeline dağıtan firmalar var.