İş-Kur' a yanlış bildirim hk.

Ynt: İş-Kur' a yanlış bildirim hk.

Eğer ki cari dönem içerisindeyseniz internet aracılığıyla yapılır. Geçmiş dönemse zaten İşkur size telefonla yardımcı olacaktır.

cari dönem demek istediğiniz o ay mı yoksa 3 aylık mı acaba

o zaman bir kişi girdi diye eklesem sorun çıkmaz analadım bu konuyu yardımcı oldunuz için tşkler

bir arkadaşın yok cezası var dedi bende içime kurt düştü sabah daha açılmadan işkurun kapasındadım ve sordum

ve dediki 50 kişiyi geçmiyorsa bu ay düzeltin sorun kalmaz buradan silmeye ve güncellemeye gerek yok dedi
cevabı dediğiniz gibi teşekkürler

aklıma birşey takıldıda işe girişlerde internetten bir gün önce yapılınca onun saatti varmı öreneğin 07.12.2010 saat :20:00de 08.12.2010 tarihine işe giriş yaparsak cezası varmıdır acaba?

hakkinen007 ' Alıntı:
bir arkadaşın yok cezası var dedi bende içime kurt düştü sabah daha açılmadan işkurun kapasındadım ve sordum

ve dediki 50 kişiyi geçmiyorsa bu ay düzeltin sorun kalmaz buradan silmeye ve güncellemeye gerek yok dedi
cevabı dediğiniz gibi teşekkürler

İkna olduğunuza sevindim

07.12.2010 tarihinde 23:59 a kadar 08.12.2010 tarhli giriş işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

teşekkür valla sizin bilgileriniz baya çok teşekkür ederim artık tek size güveneceğim inanın nedeniy ise kesin net ve doğru cevaplar veriyorsunuz teşekkürler :)

A firması yerine B firmasından sgk çıkışını verdik sonra baktık ki yanlış silelim didek 10 gün geçtiği için iptal olmuyor sonra A firmasından yeni tarihli çıkış yaptık sonra A firmasının Sgksına sorduk bizim için bir sorun yok dedi Ama B nin SGK sına gidin onlar ne diyecek dedi sizce sorun olurmu çünkü A firmasında çalışıyor ve A firmasında son çıkışı oldu yapılan önceki hatayı sehven diye dilekçe yazsam sorun olurmu yada cezası varmı.

Yanlış işlem yapılan kurum SGK mı İşkur mu?

tolga_uzun_ ' Alıntı:
SOSYAL SİGORTA İŞLEMLERİ YÖNETMELİĞİ İKİNCİ KISIM

12.05.2010

Sigortalı işten ayrılış bildirgesi

MADDE 25 ? (1) Sigortalılığın sona ermesine ilişkin bildirimler, Kanunun 4 üncü maddesi birinci fıkrasının (a) ve (b) bentlerine tabi olanlar için Ek-5, (c) bendine tabi olanlar için ise Ek-5/A?da bulunan sigortalı işten ayrılış bildirgesiyle sigortalılığın sona ermesini takip eden on gün içinde e-sigorta ile yapılır.

(2) Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendine tabi sigortalılardan naklen ve hizmet akdi sona ermeden aynı işverenin aynı ya da başka ünitede tescil edilmiş diğer bir işyerinde çalışmak üzere işten ayrılanlar için veya işyerinin aynı il içinde başka bir ünitenin görev bölgesine nakledilmesi halinde eski işyeri numarası üzerinden yasal süresi dışında verilen sigortalı işten ayrılış bildirgesi de süresinde verilmiş sayılır.

(3) Kanunun 4 üncü maddesi birinci fıkrası (b) bendi kapsamındaki sigortalılardan sigortalı işten ayrılış bildirgesini kâğıt ortamında verenler için, sigortalılığın sona ermesini takip eden on gün içinde sigortalı işten ayrılış bildirgesi iki nüsha düzenlenir. Biri düzenleyen kuruluşta kalır, diğeri ilgili üniteye gönderilir.

(4) Yasal süresi dolmadığı için henüz Kuruma verilmeyen aylık prim ve hizmet belgesinde yer alacak sigortalı çalışmalarının Kurumca bilinmesini gerektiren diğer hâllerde de bu madde gereğince işlem yapılır.

(5) Kanunun 4 üncü maddesi birinci fıkrası (c) bendine göre sigortalı sayılanlardan, yer değiştirme suretiyle bir kurumdan diğer bir kuruma nakledilenler hakkında sigortalı işe giriş bildirgesi ve sigortalı işten ayrılış bildirgesi ile gerekli bildirimler yapılır.

(6) Kanunun 8 inci maddesinin birinci fıkrasının (c) ve 9 uncu maddesinin birinci fıkrasının (e) bendinde belirtilenlerin sigortalılığının sona ermesine ilişkin bildirimler üç aylık süre içinde yapılır.

İşverenler farklı olduğundan B firmasının bağlı olduğu kuruma dilekçe ekinde durumu bilgilendirseniz iyi olur.

A firmasından çıkışı geriye dönük 10 günlük süre içinde verdiyseniz tabi ki cezası yok