İş-Kur' a yanlış bildirim hk.

G

gamze_

Ziyaretçi
Aylık iş gücü çizelgesinde Ağustos ayında çıkan personeli Temmuzda çıkmış gibi göstermişiz, nasıl düzeltebiliriz,düzeltme olduğu takdırde ceza gelir mi?

Ynt: iş-kur'a yanlış bildirim

Nasıl Çok önemli değil Ssk'ya Ağustos ayında çıkış verildi ilerde bir sorun olmaz mi yani?

bence öyle çünkü sonradan bende de çok hata olduğunu farkettim gidip o ayı düzelttim birşey çıkmadı sen bilirsin.

gamze_ ' Alıntı:
Aylık iş gücü çizelgesinde Ağustos ayında çıkan personeli Temmuzda çıkmış gibi göstermişiz, nasıl düzeltebiliriz,düzeltme olduğu takdırde ceza gelir mi?

Ceza gelmez. Problem yok.

Sayın Revizyon Ağustos ayında işkur'a çıkış bildiriminde bulunmayacağım o zaman, belki düzeltilir diye denedim fakat hata veriyor :(

İşkur sisteme girişte hata veriyor. Böyle bir durumla karşılaşanınız var mı arkadaşlar...

Doğan Bey bende de hata veriyor.....Demekkı sadece bende olmuyor biraz rahatladım :)

tekrar temmuz bildirimine girin düzeltilebiliyor diyo biliyorum.

Eğer temmuz ayına ait bir hata yapıldı ise sistemden güncelleme yapılabiliyor. Geçmiş aylara ait düzeltme yapmak istiyorsanız bağlı bulunduğunuz işkuru arayarak eskisini sildirerek yenisini de sisteme girebiliyorsunuz.

Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim, evet Ant Z'de aynısını söyledi,Haziran ayını güncellemiyor fakat en son verilen çizelgeyi güncelliyor benım Temmuz ayı ile sorunum vardı güncelledim şimdilik sorun yok.Fakat ben ayın 15'ine kadar güncelleme yapılabiliyor diye biliyordum....

Ynt: İş-Kur' a yanlış bildirim hk.

benim haziran ayından itibaren haziran işe girişte erkekle ve kız yerini karıştırmısım
yani haziranda 20 erkek 10 kız vardı
3kız ve 1 erkek girdi
ben ise 23 erkek 11 kız yazdım
bunda bir sorun olurmu yoksa
baya eskiyi düzeltince ceza yermiyim
yoksa düzeltmeye gerek varmı çünkü sayı genel toplam 34.
şimdiye kadar bir telefon yada yazı gelmedi lütfen ne yapmam gerekli acaba.

Rahat ol
istersen düzelt ceza geleni duymadım ben

Daha önce Aylık Prim ve hizmet bildirgelerinde Cins diye bölüm vardı. E ve K harflerini sayarak işkur bildirgesini dolduruyorduk. Yalnız işe girişlerin elden verildiği dönemlerde saoğlsun SGK cinsiyetleri yanlış yazdığından bizimde erkek-bayan çalışan sayılarımız yanlış olmuş. İşkur önemli olmadığını söylüyor

Ama siz illede düzeltmek isterseniz işkuru arayıp iptal ettirebilir doğru bilgileri sisteme tekrar gönderimde bulunabilirsiniz.

Doğru yada yanlış anladımsam düzeltiniz lütfen
şimdi ben düzeltirmezsem sorun olmaz gibi
yada
ben bu ay işçilerden bazıları çıkacak bende
yani haziranda 21 erkek 13 kız vardı toplam 34 kişi ben yanlış yazdım şimdi çıkışları son duruma göre ayarlasam sorun olurmu yani kız çıkacak erkek yazsam sorun olurmu
yoksa baya eskiyi düzeltince diğer aylar otomatik olarak düzeliyorumu çünkü haziran ayı hatalı onu düzeltince diğerleri otomotik olarak düzeliyormu ve düzeltince şirkete yazı geliyormu ceza yada düzeltme hakkında
ve biz 50 kişiyi geçmiştik 1 ay içinde yazı geldi özürlü istihdamı alın diye bizde diğer ay 50 altına düşünce herhangibir sorun yok dediler yani demek istediğim Aylık İşgücü Çizelgesi hatalı yazınca özürlü istihdamı alın gibi yazı hemen gönderiyorlarmı yoksa önemsemiyorlarmı yada ceza kesiyorlarmı

Birşey olmaz merak etme giriş ve çıkışları en son ssk hizmet listesine göre işkur çizelgelerini düzenleyebilirsin

tşk ederim o zaman düzeltme yapmam son duruma göre yaparım
yani ssk hizmet dökümündeki kız ve erkek ne kadarsa Aylık İş gücü Çizelgesi ona göre ayarlayım

ben şubeler toplam 43 yerine 44 çalışanım var dedim 1 kişi çıktığını program hata vermesi nedeniyle 44 diye kaydetmisim.
bu ay işe giriş var üstüne mi toplayım yoksa düzeltim mi yada düzeltmenin cezası varmı acaba

Güncelleme yapabilirsiniz cezası yok