İş-Kur' a yanlış bildirim hk.

Ynt: İş-Kur' a yanlış bildirim hk.

benimki sehven yanlışlıkla verildi
A firmasında çalışırken çıkışını b firmasında yanlışlıkla verdik başka iş yerine nakilde yapmadık sadece çıkış yerini sehven yanlış bildirdik sonra A firmasının tarihini değiştirdik

B Firmasının sehven nedeniyle yanlışlık yaptın desek ama çıkış tarihlerinde farkı var A Firmasının çıkışı son 10 nedeniyle 13ü yaptım. B firmanın çıkışı 8 Ama istifa dilekçesi 13e az önce ayarladım ve tanıdık diye kıza imza attırdım.
B sgk nereli vermem gerekli buradaki A sgk vermezsende olur dedi

işverenler aynı sadece SGKlar farklı Biri Şube Biri Merkez

:) Bu ne demek ya... Kendimi baskı altında hissettim şimdi

kusura bakma yanlış anladınız.
sedece şuan heycan ve korkudan kalbim küt küt atıyor
ne yapacağımı bilmediğim için sorayım dedim

Önceki mesajda alıntı yaptığım konuda açıkca bahsediyor. Aynı işveren olması durumunda çıkış tarihini, geriye dönük 10 gün süresini geçirseniz dahi süresinde verilmiş sayacaktır yazıyor. Yarın yinede kurumla görüşmenizde fayda var garantili olsun

kusura bakmayın sizinde kafanızı sisirdim biraz heycandan koca kafalı oldum özür dilerim son yazım
Yani anladığım kadarıyla
1- B Firması için sehven hata nedeniyle diye bilgilendirme dilekçesi ve ay sonunda hizmet bildirgesine onu hiç kayde almadan bildireceğim.
2- A firmasına için 10 gün geriye dönek bildirsem yeterli ve son yaptığım işleme göre kişiyi bildireceğim.
doğru mu anladım mı acaba A ve B için ceza varmı acaba
özür dilerim

--------------------------------------------------------------------------------
kusura bakmayın sizinde kafanızı sisirdim biraz heycandan koca kafalı oldum özür dilerim son yazım
Yani anladığım kadarıyla
1- B Firması için sehven hata nedeniyle diye bilgilendirme dilekçesi ve ay sonunda hizmet bildirgesine onu hiç kayde almadan bildireceğim.
2- A firmasına için 10 gün geriye dönek bildirsem yeterli ve son yaptığım işleme göre kişiyi bildireceğim.
doğru mu anladım mı acaba A ve B için ceza varmı acaba
özür dilerim

mrb bizim bir firmada eylül 2011 de bir işçi girişi oldu biz işe girişini tüm sigorta koları olarak girşini yaptık işkurdada e bildirgedede böyle onayladık.fakat aralık ayında firmayla görüşmemiz neticesiyle bu kişinin emekli olduğunu öğrendik .e bildirgelere ek iptal verdik düzeltik sgkda.işkur geriye dönük günceleme yapmıyor.şimdi işkurda nasıl geriye dönük bir düzeltme yapmam gerekiyor..cezası varmıdır.acil ccevaplarsanızve yardımcı olursanız sevinirim.tsk.

Bağlı bulunduğunuz işkur u ararsanız sistemden ilgili dönemleri silerler ve tekrar bildirim yapabilirsiniz. Ancak buna gerek yok.

NİSANLI ' Alıntı:
Bağlı bulunduğunuz işkur u ararsanız sistemden ilgili dönemleri silerler ve tekrar bildirim yapabilirsiniz. Ancak buna gerek yok.

tsk ederim cevabınız için .yanlız aralık ayında işçi girşimiz var o işçi girişinide eklediğimde e bildirgedeki işçi sayımız tutmayacaktır.bununla ilgili düzeltmeler yapıldığında herhangi bir ceza varmıdır.

İşkur da düzeltmenin cezası yok. Ancak e-bildirge olayını anlamadım.

NİSANLI ' Alıntı:
İşkur da düzeltmenin cezası yok. Ancak e-bildirge olayını anlamadım.
işçinin girşini eylülde tüm sigortalı kollar olarak yaptık.fakat emekli olduğunu sonradan öğrendik.bununla ilgili sgk bildirgelerini sgkda düzelttik.emekli olarak.

Hıı iki ayrı bildirge olunca haliyle çalışan sayısıda değişiyor. Zaten siz tüm çalışanlarınızı sisteme kaydediyorsunuz.