İş Sağlığı ve Güvenliği Firması İle Anlaşan Var mı ?

Day-Dream

Tanınmış Üye
Merhaba

Kanun ertelenmedi. 1 çalışanı olan bile anlaşacak yazıyor. Çalışmaya. başladınız mı ? Rakamlar ne düzeyde ?

Teşekkür ederim

Cezası çok üstad 3500 TL, Ne yapsak ? Bir anda cezalar yağarsa diye çekiniyorum.

Mükellefler de bize soruyor, siz yaptırırsanız yaptıralım diyorlar haklı olarak

Ben İsmmmo'nun, Turmob'un, diğer bir çok muhasebe sitesinin bile gündemine girmediğine göre uzatılır diye düşündüm ancak uzatmadılar. Yİne de belli olmaz.
Müşterilerinize böyle bir zorunluluk var diye bildiriminizi yaptırdıysanız yeterli. Sorumluluk onlardadır.
Bende yaptırmadım, yaptırmayı da düşünmüyorum.
Bu ülkede öyle toplu olarak o kadar büyük rakamlarda cezalar yazamazlar, yazmadılar da.
Ama seçmece yapıp, aralarda birilerine yazabilirler, ona denk gelmemek gerekir.:)

Yolda yürürken takılsalar bizden biliyorlar o yüzden haklısınız.

Bu arada iş sağlığı güvenliğini hatırlatmak mali müşavirin görevi mi ?

Yolda yürürken takılsalar bizden biliyorlar o yüzden haklısınız.

Bu arada iş sağlığı güvenliğini hatırlatmak mali müşavirin görevi mi ?

Aslında değil tabi, ama üzerimize yapışmış işlerden biridir, her konuda bilgilendirmek.
Ben bunu bilgilendirmedim açıkçası da.

uzatma bildirimi olmadı daha. acaba uzatılmayacak mı ve denetimleri hemen yaparlar mı. Türkiye'nin %90 ı herhalde daha bir şey yapmadı

İşverenim bekle dedi bende yapmadım bekliyorum. Allah korusun yarın öbür gün ceza gelirse ben öyle birşey demedim der :)

Aslında yaptırmak lazım. Ama bir çok firma evden çalışıyor onlarda nasıl olacak ?

Bu iş sadece evrak işine döndü gibi.

Havai fişek fabrikasındaki patlama gerçekten çok üzücü

Merhaba arkadaşlar yeni açtığımız az tehlikeli işyeri ruhsatını vermek için isg sözleşmesi istemişler 😊
Bizde şimdi girişleri yaptık.şu soruların cevabını bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz ?

* normalde acaba 1 temmuzda mı giriş yapmak gerekiyordu cezası var Mıdır geç girişin?

* Mayıs’ta tehlikeli derecesinde açmış olduğumuz yeni firmanın işe girişlerini Mayıs’ta yapmıştım . Ancak isg katipten pazartesi bildireceğim . İsg katip için belli süre var mı acaba kayıt işlemi için ?

Belediye işyeri ruhsatı alırken İsg sözleşmesi mi istedi? Ne kadar hızlılar, maşallah. :)

Üstad yapalım tabii ki gerekli de, işyeri çalışma ruhsatlarının verilmesine ilişkin yönetmelikte bu şart var mı ? Siz hangi belediyeye gittiniz. ?

Bu olay belki ertelenir di, ancak havafişek fabrikasındaki patlama, bu işlerin üzerine dikkatleri çekti. Böyle bir ortamda erteleme olursa, eleştiri konusu olur diye uzatma yapılmıyor da olabilir.

Bu olay belki ertelenir di, ancak havafişek fabrikasındaki patlama, bu işlerin üzerine dikkatleri çekti. Böyle bir ortamda erteleme olursa, eleştiri konusu olur diye uzatma yapılmıyor da olabilir.

Bence devlet önce kendi iş güvenliğini sağlama alsın,sonra özel işyerlerinin güvenliğiyle ilgilensin. (örnek,bakınız ikinci patlama) Ayrıca;
benim ofis az tehlikeli,ama kuaför salonu da az tehlikeli.. Bir "bence" daha,önce bu tip saçmalıkları düzeltsinler.

İsg katipten çıkış yaparken işten ayrılış bildirgesi ile aynı gün mü çıkış yapmam gerekiyor? Çıkışı bugün isg katipi salı yapsam olur mu