zirve

İşçi Bulma Kurumuna Bildirim

Üyelik
13 Ocak 2007
Mesajlar
30
arkadaşlar işçi bulma kurumuna daha hiç bildirimde bulunulmasının cezası nedir yani gecte olsa bildirimde bulunsak nasıl olur bilgilerinizi beklityorum..
 
Üyelik
13 Ocak 2007
Mesajlar
30
Ynt: İşçi Bulma Kurumuna Bildirim

işçi cıkıslarını diyorumm arkadasım aynı zamanda oraya da bildirimde bulunmamız gerekmiyormu ?
 
Üyelik
27 Ocak 2007
Mesajlar
545
Ynt: İşçi Bulma Kurumuna Bildirim

işsizlik sigortası kanunu md.48'den alıntı :

İşveren, hizmet akdi 51 inci maddede belirtilen hallerden birisine dayalı olarak sona ermiş olan sigortalılar hakkında; örneği Kurumca hazırlanacak üç nüsha işten ayrılma bildirgesi düzenleyip, 15 gün içinde bir nüshasını Kuruma göndermek, bir nüshasını sigortalı işsize vermek ve bir nüshasını da işyerinde saklamakla yükümlüdür.

burada yani 51.maddede belirtilen hallerde iş akdinin feshi sözkonusu ise vermen gerekiyor arkadaşım...
 
N

NİSAN

Ziyaretçi
Ynt: İşçi Bulma Kurumuna Bildirim

İAB işçi, işveren tarafından işten çıkarılmışsa 15 gün içinde verilir.
işçi kendisi ayrılmışsa İAB verilmez,gerek yoktur.
 
Üyelik
13 Ocak 2007
Mesajlar
30
Ynt: İşçi Bulma Kurumuna Bildirim

Yardımlarıız için tesekkürler arkadaslar..
 
Üyelik
14 Kas 2006
Mesajlar
13
Konum
Ankara
Ynt: İşçi Bulma Kurumuna Bildirim

Merhaba

Isverenin isciyi haksiz nedenle cikarmasi ya da iscinin hakli nedenle sozlesmesini feshi (iscinin sagliksiz is kosullari nedeniyle istifasi da buna girmektedir) gibi durumlarda bildirimde bulunuyorsunuz ki gec bildirmenin cezasi asgari ucretin 2 katidir. Ornek: 2006 icin 1062 YTL dir. Bizzat basimiza geldi.
 
Üyelik
21 Tem 2005
Mesajlar
365
Ynt: İşçi Bulma Kurumuna Bildirim

Geç bildirmenin cezası Sayın Ercaner'in dediği gibi asgari ücretin 2 katıdır.Ayrıca işçi tarafından fesihlerde de bildirim yapılır..işveren tarafından fesihlerde 15 gün,işçi tarafından fesihlerde 1 ay içerisnde verilmesi zorunludur..
 
Üyelik
21 Tem 2005
Mesajlar
365
Ynt: İşçi Bulma Kurumuna Bildirim

Sayın nane uydurmuyorum...İşçi Bulma Kurumunu arayıp sorabilirsiniz...
 
Üyelik
7 Haz 2005
Mesajlar
2,170
Konum
İstanbul
Ynt: İşçi Bulma Kurumuna Bildirim

muratt ' Alıntı:
Sayın nanemolla uydurmuyorum...İşçi Bulma Kurumunu arayıp sorabilirsiniz...
Lütfen Forum Kurallarına uyalım ve diğer mesleki tartışmalarımızda saygı sınırları içinde kalalım.
 
N

nane

Ziyaretçi
Ynt: İşçi Bulma Kurumuna Bildirim

muratt iş bulma kurumu aklına eseni istiyor. siz bana yasal dayanağı yazarmısınız?işsizlik kanunu tebliğlerinde açıkça yazar "işalan kendi çıktı ise iab verilmeyecek" diye.
not: saygısızlığınızı forum üyelerinin takdirine bırakıyorum.
 
Üyelik
13 Eki 2006
Mesajlar
183
Ynt: İşçi Bulma Kurumuna Bildirim

Arkadaşlar , işçi bulma kurumuna bildirimde 15 gün olduğu doğru, formlarda terör maduru, sabıkalı vs. çalışan işten ayrılması durumunda 1 hafta içinde diye okuduğumu hatırlıyorum, böyle bir konu var mı ? doğrumudur, değilse doğrusu nedir, tşkler.
 

Benzer konular

Üst