fonradar

İşçi Çıkışın Unutulması

sofist

Katkı Sunan Üye
iyi günler bir konut kooperatifinde çalışan işçinin çıkışını 15/12/2007 tarihinde verdik.Gerekli evraklarını zamanında gerekli mercilere bildirerek işlemini yaptım.Aynı şekilde işsizlik maaşı alması içinde İşkura da belgeleri kanuni süresi içerisinde verdik. Benim sorum bundan sonraki kısım ile alakalı 12.ayın ssk bildirgesini yaparken işçiyi tam gün (30gün) göstermiş bulunuyorum. Bu yanlışında 1.ayın ssk bildirgesini hazırlar iken farkına vardım. İşkura bildirmemizde 15/12/2007 olan çıkış tarihi için ben ne gibi bir düzeltme yapabilirim.
Yapacağım düzeltme işlemi var ise de karşılığında ne gibi bir cezai yaptırım ile karşı karşıya kalabilirim _?

Ynt: İşçi Çıkışın Unutulması

arkadaşlar sizleri rahatsız ediyorum ama bu konu hakkında bilgi verebilecek arkadaşların cevaplarını beklemekteyim.

İlgili Ssk birimine dilekçe ile 12.aya ait iptal bildirgesi vermen gerekiyor, süresi geçtiği için.Bununla ilgilide bir ceza sözkonusu olacaktır.Böylece işkur tarihi ilede tezata düşmemiş olacaksınız.

İptal bildirgesinde İPC yoktur. SSK fazla yatan gün ve pek iptali yapın.

hatalı beyan etmiş olduğun sigortalı için iptal bildirge düzenle.böylece diğer kurumlara bildirmiş olduğun çıkış tarihi ile ssk bildirgen uyumlu hale gelmiş olur.