İşe Giriş Bildirimleri

işe giriş bildirimlerini iş verenler internet üzerinde yapıyor işciye imzalatması gerekmiyor mu internetten yapınca imzasız sorun olmuyormu
bir nüshasını istedim personel müdürü vermedi hala nedense e devleten de alamıyoruz görüntülemiyorum

işe giriş bildirimlerini iş verenler internet üzerinde yapıyor işciye imzalatması gerekmiyor mu internetten yapınca imzasız sorun olmuyormu
bir nüshasını istedim personel müdürü vermedi hala nedense e devleten de alamıyoruz görüntülemiyorum

normal şartlarda işçiye imzalatması gerekiyor. ama imzalatmazsa da sorun değil. İŞe giriş bildirgenizi talep etmeniz durumunda vermesi gerekiyor. vermezse tek çare e devlet üzerinden görebilirsiniz fakat nisan 23'ünden sonra görebilirsiniz. E bildirgeyi kestikten sonra yani.

normal şartlarda işçiye imzalatması gerekiyor. ama imzalatmazsa da sorun değil. İŞe giriş bildirgenizi talep etmeniz durumunda vermesi gerekiyor. vermezse tek çare e devlet üzerinden görebilirsiniz fakat nisan 23'ünden sonra görebilirsiniz. E bildirgeyi kestikten sonra yani.

28.02.2019 çıkışım olmuştu hizmet dökümünde çıkıyor ama bu kısımda çıkış bildirgeside çıkmıyor 01.03.2019 girişim oldu

Bence biraz sakinleşip, durulun ve yapmakta olduğunuz işi yapmaya devam edin.
Mayıs ayında tekrar bakın e devletten .

Bence biraz sakinleşip, durulun ve yapmakta olduğunuz işi yapmaya devam edin.
Mayıs ayında tekrar bakın e devletten .

net olması isterim işlerimin biraz oyle biriyim kafada soru işareti bırakmalarını istemem personelciye mail attım yüzüne soyledim 5dk vereceği bir kağıdı neden salladığını anlamadım çok zor herhalde çıktı almak onlar için sgk çalışan bir arkadaşımda rica etcem çıkış bildirgemi görüntüler herhalde çıktı alsın bana

haklısınız durulup beklicem biraz bakalım verecek mi sanmıyorum ama işime devam ediyorum

Şahsi düşüncem şudur;
işe giriş bildirgesi işçi adına düzenlenen bir bildirge ise, işçi istediği anda bu belgeye ulaşabilmelidir.İlla sonraki ayın 23'ünü beklemek ya da aylık bildirgenin verilmesini beklemek zorunda değildir.İşe girişim yapıldı mı,yapıldı, bildirgenin bir suretini ver dediği anda kendisine verilmelidir. Belki bu belge ile başka bir işlem yapacak? Orası bilinmez ama istiyorsa verilecek, bu anlamda mazeret kabul etmem.Bu arada imzalanması şart mıdır,bu konuda kesin bir bilgim yok ama şart değildir diye tahmin ediyorum.İşten çıkış bildirgesinin imzalı olmasının arandığına rastladım ama giriş bildirgesinin imzalı olması gerektiğine hiç bir yerde rastlamadım.

Şahsi düşüncem şudur;
işe giriş bildirgesi işçi adına düzenlenen bir bildirge ise, işçi istediği anda bu belgeye ulaşabilmelidir.İlla sonraki ayın 23'ünü beklemek ya da aylık bildirgenin verilmesini beklemek zorunda değildir.İşe girişim yapıldı mı,yapıldı, bildirgenin bir suretini ver dediği anda kendisine verilmelidir. Belki bu belge ile başka bir işlem yapacak? Orası bilinmez ama istiyorsa verilecek, bu anlamda mazeret kabul etmem.Bu arada imzalanması şart mıdır,bu konuda kesin bir bilgim yok ama şart değildir diye tahmin ediyorum.İşten çıkış bildirgesinin imzalı olmasının arandığına rastladım ama giriş bildirgesinin imzalı olması gerektiğine hiç bir yerde rastlamadım.

bu belge ile başka bir işlem işveren mi yapacak istediği kadar sgk çıktı alamazmı

Başka bir işlem yapacak derken sizi kastetmiştim,Mustafa Bey.Yani belki size bu bildirge lazım.Neden bir sonraki ayı bekleyesiniz.

Başka bir işlem yapacak derken sizi kastetmiştim,Mustafa Bey.Yani belki size bu bildirge lazım.Neden bir sonraki ayı bekleyesiniz.

aslında bir yere bu belgeyi vermiyeceğim ben sadece benim giriş bildirgem bende olsun dosyalamak adına istedim işe girdiğimin kanıtı gibi e devletten görünmüyor sonradan gözükecekmiş bakalım oylemi olacak

SGK müdürlüğüne işe başlama bildiriminde siz de bulunabilirsiniz diye biliyorum ben.

Eğer firmada bir art niyet seziyorsanız işe giriş bildirgesini size vermesi işe girişinizin yapıldığı anlamına gelmez sonuçta tekrar iptali mümkün bir şey