İşe Girişte Öğrenim Durumu, Mezuniyet Yılı, Bölümü

smmm-ankara-

Katkı Sunan Üye
sgk-i%C5%9Fe-giri%C5%9F-%C3%B6%C4%9Frenim.jpg

işe girişlere öğrenim durumu, mezuniyet yılı ve bölümü angaryası eklenmiş, şu an zorunlu görülmüyor, ama işçinin niteliği-ücreti kıyaslaması yaparak asgari ücretten gösterilenleri tespit için altyapı çalışması gibi. İşe girişlerde şimdiden mezuniyet bilgilerini almakta fayda var.

Ben hep "bilinmeyen" seçiyorum o şekilde yapıyorum.Zaten yığınla işimiz var birde bunu çıkarttılar.

Zorunlu tutulmaz umarım.

boş olarak geçildiğinde de herhangi bir şey olmuyor ama zorunluluk da inşallah olmaz tabi

Merhaba,

SGK İşe Giriş Bildirgelerinde Öğrenim Durumu Bildirme Zorunluluğu ile ilgili son durum nedir. Zorunlumu yoksa ihtiyari mi? girilmemesi halinde herhangi bir cezai durumu var mıdır?

Teşekkürler

Zorunlu olmayan alanlara ait bilgiler varsa yine de işlemek gerektiğini düşünüyorum zira SGK sadece sosyal güvenlik sistemini yönetmekle kalmıyor ülkedeki çalışan profiline ait istatistik bilgilerini da sağlıyor. Örneğin ücret öğretmen olarka çalışanlara kadro verildiğinde ilgilinin eğitim durumu ve meslek kodu öğretmen seçilmemişse bakanlık süre hesabına dahil etmemişti.