İşgörmezlik Belgesi

bilge.deniz

Katkı Sunan Üye
Merhaba arkadaşlar,
Haziran'ın ilk haftasında raporu biten bir personelimiz için internetten giriş yaptım fakat hala işgörmezlik ödeneklerinde göremiyorum. 3 hafta kadar oldu. Bu kadar uzun sürüyor mu? Yoksa bir eksiklik mi var acaba? SSK sitesinden rapor başlangıç tarihi için vizite kağıdı doldurdum. Ayrıca personelin hastaneden getirdiği işgörmezlik belgesindeki tarihlere göre işgörmezlik girişi yaptım. Ve bekliyorum. Başka yapmam gereken birşey varmıydı? Bu belgeyi "şu tarihlerde çalışmamıştır" deyip kaşe imzayla herhangi biyere göndermemiz gerekmiyordu sanırım.

2. bir işçimizin de raporu yeni doldu. Ama elimde sadece rapor evrağı var. Hastaneden işgörmezlik belgesi getirmesi gerekiyormu, yoksa ben rapora istinaden işgörmezlik girişi yapsam yeterli olacak mı?
Cevaplarsanız çok sevinirim. Çünkü işçiler hergün "rapor paramı ne zaman alıcam" diye yanıma geliyolar :)
SSK bölge müdürlüğünün telefonlarına ise ulaşmak imkansız malesef. Herkese iyi çalışmalar.

Ynt: İşgörmezlik Belgesi

İşgöremezlik belgesini rapor süresi dolduktan sonra girin. Onaylanmadıysa ilgili kişiyi işgörmezlik belgesiyle ilgili ssk müdürlüğüne gönderin veya kendiniz gidin. Problemi gideriyorlar. Raporu varsa işgöremezlik belgesininde olması gerekir.

merhaba
1. ssk da kayıt işlemleri bazen uzaya biliyor yoğunluktan ben bir işçimiz için beklemiştim 3 hafta ama sonra ssk yla görüşütüm raporun ssk ya hastaneden iletilmediğini öğrendim sonra hastaneyle görüşüp raporu ssk ya göndermelerini söyledim hastane veya ssk yoğunluğundan kaynaklanan aksamalar olabilir ssk yla görüşün raporları işleyen memurlada görüşe blirsiniz

2. çalışanınıza hastaneden iş göremezlik almasını söyleyin sisteme ondan sonra giriş yapın

Arkadaşlar işgörmezlik girişini yapmadan önce vizite kağıdını girmek zorundamıyız.bilgisini olan varmı