İşletme Hesabından Bilanço Hesabına Geçişte 3 aylık KDV Durumu

Merhaba Arkadaşlar,
Nakliyecilik yapan bir firma işletme hesabında iken 3 aylık kdv beyannamesi veriyordu bilanço hesabına geçti ve hala kdv beyannamesini 3 ayda bir vermeye devam ediyor. Sizce bu durum doğru mudur. Yardımcı olabilir misiniz? ???

Ynt: İşletme Hesabından Bilanço Hesabına Geçişte 3 aylık KDV Durumu

26 SERİ NO'LU KATMA DEĞER VERGİSİ GENEL TEBLİĞİ

Resmi Gazete Sayısı 19681
Resmi Gazete Tarihi 31/12/1987
J - SADECE ŞEHİRLERARASI YÜK TAŞIMACILIĞI YAPAN MÜKELLEF-LERDEN İŞLETME HESABI ESASINA GÖRE DEFTER TUTANLARDA BEYAN DÖNEMİ :

Katma Değer Vergisi Kanununun 39. maddesinin Bakanlığımıza verdiği yetkiye dayanılarak gerçek usulde katma değer vergisine tabi olanlardan, sadece şehirlerarası yük taşımacılığı yapan ve işletme hesabı esasına göre defter tutan mükelleflerin, 1 Ocak 1988 tarihinden başlamak üzere, üç aylık beyan dönemine tabi olmaları uygun görülmüştür.

Buna göre, şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan mükellefler ile şehiriçi yük ve yolcu taşımacılığı yapan mükellefler, eskiden olduğu gibi aylık vergilendirme dönemine tabi olacaklardır.

Öteyandan, yukarıda yeralan 3 aylık beyan dönemine tabi olan mükelleflerin, bu faaliyetlerinin yanısıra bir aylık beyan dönemine tabi olan diğer faaliyetlerinin de bulunması halinde, bu mükellefler 3 aylık beyan dönemine tabi olmayıp, bir aylık beyan dönemine tabi olacaklardır.

Ynt: İşletme Hesabından Bilanço Hesabına Geçişte 3 aylık KDV Durumu

Ogün Bey Teşekkür ederim
Bu tebliği okumuştum aslında ama daha sonra maliye danışma hattını aradım kafam karıştı.Ordaki arkadaş bana kdv yi 3 aylık olarak vermeye devam edebilirsin herhangi bir ceza uygulanmaz dedi kaynak sordum yok dedi. ???İşletme hesabından bilanço hesabına geçişte kdv nin aylık ya da 3 aylık verilmesini değiştirmez dedi ???