İSMMMO Eğitmen Adayları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oda nın eğitmen adaylığıyla ilgili bilgisi olan var mı? TTK , UFRS .. Katkısı olur mu bize? Yoksa iş yükü mü olur?,
(ben bir şirkette bağımlı çalışıyorum)

Teşekkürler

Ynt: İSMMMO Eğitmen Adayları

valla istanbulu bilemiyorum ama izmirde bu ufrs eğitimi için eğitmen seçmişler 50 kişi.. bu 50 kişiyi belirlerken neye göre seçtiler, bu 50 kişi izmirdeki 4500 e yakın meslek mensubuna neyi, nasıl öğretecek orası ayrı bir hikaye yani düşündürücü..

bu eğitimi aslında odaların akademisyen gözüyle bizlere aktarmaları gerekiyordu, akademisyenlerin bizlere bunları göstermeleri gerekiyordu ama bunu yapmadılar..
50 smmm seçtiler..
bunlar bir akademisyenin gözetiminde eğitime tabi tutulup, bölge bölge bilgi aktarımında bulunacaklar..

nasıl olacak, yarar mı? sağlayacak bilemiyoruz..

ben zaten bu yeni TTK nın uygulanmasının, ufrsnin hayatımıza girmesinin kurumsallaşmış firma haricindeki firmalarda zorluklarıda beraberinde getireceğini, netice itibariyle bu uygulamanın bir kısırdöngüye dönüşeceğini düşünüyorum.. çünkü hala daha çoğu meslek mensubu bu standartların sanki muhasebeleştirmeyle alakası olduğunu düşünüyor.. hayır, bu ufrs lerin muhasebeleştirmeyle alakası yok.. hiç alakası yok..
bir finansal raporlama nasıl yapılır, nasıl sunulur bunu istiyor UFRS..
Ama işte bu anglo-sakson vari yeni TTK ve UFRS nin uygulanması hakındaki fikrim hala değişmedi.

2012 yılı UFRS adına bir bakıma geçiş yılı, 01.01.2013 UFRS ye tam geçiş, biraz daha ileriye tarihe ertelenecek.. sadece benim düşüncem

irem rumuzlu forum üyesini,akademislerin eğittiği ,eğitmenler tarafından eğitilen çömez eğitmenler eğitecek....
nasrettin hoca hikayesi gibi;suyunun suyunun suyu...

sende bu gidisle bey-zadelikten stajyer olma yolunda onemli bir adim atarsin kim bilir

izmir odasının listesine göz attım benim tanıdığım bir tane akademisyen var listede , bir taneside uzun yıllardır bu ufrs tfrs eğitimini alan birebir özel ders almış (4 büyük denetim firmalarından) uygulayacı kendini geliştirmiş biri ben iki kişiyi tanıyorum bunlarda gözüme çarpanlar inşallah herşey iyi olur sonuçta herkesin emeği var.

Mail gelmişti Eğitmen adaylığı için CV mi yollamıştım.Ama cevap gelmedi.Birşeyler öğrenebilir miyiz veya bildiklerimizi aktarabilirmiyiz acaba diye düşündüm.Fakat büyük denetim firmalarında bağımsız denetim ve IFRS tecrübesi olanların eğitmen olmaları en mantıklısı olacaktır.

MELEK POLATLI ' Alıntı:
izmir odasının listesine göz attım benim tanıdığım bir tane akademisyen var listede , bir taneside uzun yıllardır bu ufrs tfrs eğitimini alan birebir özel ders almış (4 büyük denetim firmalarından) uygulayacı kendini geliştirmiş biri ben iki kişiyi tanıyorum bunlarda gözüme çarpanlar inşallah herşey iyi olur sonuçta herkesin emeği var.

:)irem rumuzlu forum üyesini kesmez bu eğitmenler .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...