İşsizlik Ödeneğinden Faydalanabilir miyim ?

MErhaba,

Yıllara göre ödemelerin aşağıdaki gibidir sırası ile 2012 2013 2014 toplam rim gün sayımda en altta buna göre şuanda işten çıkarılırsam işssizlik ödeneği alabilir miyim ?

Yönetmeliğe göre son 3 yıl diyorlar ama ben 2012 ocak ayına kadar mı baz almam lazım ? Toplamda prim ödemem 1600 gün yani bunu baz alırsam yönetmeliğe giriyor.

115+360+82+30(nisan) =587 yapıyor bu şekilde ödeme alamıyor muyum ? 2011 yılını dahil edersem bu günü aşmış oluyorum ama.

Tam anlayamadım bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.
Çok teşekkürler.

Gn5YBy.jpg

Son düzenleme:
2014/03.ay neden 22 gün eksik gününüz mü var, yoksa 22.03.2014 tarihinde işten mi çıktınız?
Çıkmadığınızı ve devam ettiğinizi varsayarsak, 30 Nisan itibari ile işten çıkış tarihinden önceki 120 gününüzün olduğunu düşünüyoruz ve son 3 yıl içinde 600 günü şuan dolduramıyorsunuz, nisandan 30 gün kabul edersek 587 gün oluyor. 13 gün daha çalışıp da işten işsizlik maaşı alabilecek şartlarda çıkarsanız, maaş alabilirsiniz.

Merhabalar,

Öncelikle cevapladığınız ve vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim.Evet benim hesaplarıma göre sizin dediğiniz gibi çıkıyor. Sorguğunuz soruya gelince 22 gün olması 10 günlük bir raporum vardı bu yüzden mart ayı 22 gün.

nisan ayı komple çalıştığım için 30 gün olarak yatacaktır. Son olarak ele aldığımızda en erken mayıs 13'ten sonra işten çıkarıldığım taktirde sanırım ödenekten yararlanmış olacağım.

son 120 gün içerisindeki eksik günlerinizin devamsızlık olarak görünmemesi de önemli bir ayrıntı. eksik gün nedeni eğer rapor varsa istirahat yoksa puantaj kaydı olarak girilmelidir.