İşten Çıkarılıyorum. Ne Yapmam Gerekli ?

Böyle bir platforumu sunanlara öncelikle çok çok teşekkür ederim. Ne güzel ki bazı soruları sorunları danışa bileceğimiz bir ortam kurulmuş teşekkürler hizmeti verenden de bilgileriyle yardımcı olan herkez e teşekkürler.

İşten çıkarılıyorum bu konu hakkında internette tazminatlar filan araştırma yapıyorum ediyorum ancak kafam çok karıştı o yüzden buradan da bilgi edinebileceğimi düşündüm. Bilgilerimi aşağıda paylaşıyorum.
İşe giriş: 30.01.2012
İşten çıkış: 09.12.2013 (bu evrakların hazırlanacağı tarih) yanı işten çıkış tarihimi bilmiyorum.
Bürüt maaş:1500

Yukarıda bilgiler doğrultusunda aşağıda maddeler şeklinde sormak istediklerim var.
--- işe 6 hafta daha gelmem bildirildi günde 2 saat iş arama iznim varmış.
--- Kıdem tazminatımı alacağım ihbar tazminatımı ne alacağımı kestiremedim bir türlü ve en önemlisi bu ücreti ne zaman almam lazım. Daha doğrusu ücret banka hesabıma yatmadan her hangi bir evrak imzalamalımıyım bilemiyorum.
--- İş kura başvuru yapabilmem için neler yapmalıyım neler gerekmektedir.

teşekkürler,

Böyle bir platforumu sunanlara öncelikle çok çok teşekkür ederim. Ne güzel ki bazı soruları sorunları danışa bileceğimiz bir ortam kurulmuş teşekkürler hizmeti verenden de bilgileriyle yardımcı olan herkez e teşekkürler.

İşten çıkarılıyorum bu konu hakkında internette tazminatlar filan araştırma yapıyorum ediyorum ancak kafam çok karıştı o yüzden buradan da bilgi edinebileceğimi düşündüm. Bilgilerimi aşağıda paylaşıyorum.
İşe giriş: 30.01.2012
İşten çıkış: 09.12.2013 (bu evrakların hazırlanacağı tarih) yanı işten çıkış tarihimi bilmiyorum.
Bürüt maaş:1500

Yukarıda bilgiler doğrultusunda aşağıda maddeler şeklinde sormak istediklerim var.
--- işe 6 hafta daha gelmem bildirildi günde 2 saat iş arama iznim varmış.
--- Kıdem tazminatımı alacağım ihbar tazminatımı ne alacağımı kestiremedim bir türlü ve en önemlisi bu ücreti ne zaman almam lazım. Daha doğrusu ücret banka hesabıma yatmadan her hangi bir evrak imzalamalımıyım bilemiyorum.
--- İş kura başvuru yapabilmem için neler yapmalıyım neler gerekmektedir.

teşekkürler,
Sözleşmenizin feshedileceği size önceden bildirilmiş anlaşıldığı üzere;
bu durumda ihbar tazminatı sözkonusu değil, sözleşmenizin feshedileceği bildirilmeden işinize son verilmiş olsaydı, kıdem tazminatı yanında 6 haftalık ihbar sürenize karşılık gelen ücretin de ihbar tazminatı olarak ödenmesi gerekecekti, sizin durumunuzda ihbar tazminatı ödenmeyecek , 6 hafta önceden bildirildiği için.

Alacaklarınız ödenmeden evrak imzalamanız gerekiyorsa, ilgili ödemelerin banka hesabıma yapılması durumunda başkaca bir alacağım kalmayacaktır, kalmamıştır şeklinde bir not düşerek te imzalayabilirsiniz, veya kısaca ilgili haklarımı saklı tutuyorum şeklinde bir not düşebilirsiniz evraklara.

Günlük 2 saat iş arama izninizi, dilerseniz toplu olarak ta kullanabilirsiniz. 6 haftalık ihbar süresi içindeki çalışma günleriniz için 2saat leri toplar, o kadar saat izni topluca kullanabilirsiniz de, bunu işvernee yazılı olarak bildirmeniz gerekir.

işkura başvuruda işten ayrılma belgenizle başvurduğunuzda işlemlerinize başlanacaktır.

İşyerinde çalışan sayısı 30dan fazla ise, dilerseniz size sözleşmenizin sona erdirileceği tarihten itibaren 30 gün içinde işe iade davası açma hakkınızı da kullanabilme şansınız var. (dilerseniz elbette)

Alacaklarınızın ödenmemesi durumunda, iş mahkemesinde dava açarak haklarınızın teslimini sağlayabilirsiniz.