İşten Çıkış Kodu

neslisah

Katkı Sunan Üye
merhaba maaşını beğenmeyen işçi 2 gündür işe gelmedi ve avukat aracılığı ile noterden gönderdiği ihtarname 2.gün elimize ulaştı. İhtarname de yazan; iş akdinin haklı nedenlerle feshedildiğinin bildirilmesi şeklinde olup yıllık izin fazla mesai vb haklarını talep etmiş. yıllık izin ücretini kendisine vereceğiz. SSK İşten çıkış kodu ve İşkur işten çıkış nedeni ile ilgili bilgi rica ediyorum. teşekkürler.

Yani bu soruya bu haliyle cevap vermek benim açımdan biraz zor."Maaşını beğenmemenin" altında yatan sebepler nedir? Yapılan zamlarda eşitsizlik mi var mesela? Bunu mu iddia ediyor.? Firmanızın bu ihtarnameye karşı savunması veya hareketi nasıldır? "Tamam sen haklısın verelim haklarını güle güle"' mi diyorsunuz? Eğer işçinin haklı nedenle fesih talebini kabul ediyorsanız işin içine birde tazminat girebilir. Gibi gibi sebeplerle benim kafamda soru işaretleri var.Şu koddan çıkış verin gibi kesin bir yanıt veremiyorum. İş hukuku alanında daha tecrübeli/bilgili arkadaşlar var aramızda, bende onların yorumunu açıkcası merak ediyorum.