İşten Çıkarma Yasağı Bitti mi ?

Day-Dream

Tanınmış Üye
Merhaba

17 temmuz itibari ile işten çıkarma yasağı bitti mi ? Mini torba kanuna göre uzatılacağı söyleniyor.

Şimdi biz çıkış yapsak, torba kanun. geriye doğru çıkar mı çıkarsa ceza yer miyiz ?

Saygılarımla

KÇÖ 01.08.2020-31.08.2020 tarihleri arası için 1 ay daha uzatıldı.
NÜD-İŞTEN ÇIKIŞ YASAĞI 17.09.2020 tarihine kadar 1 ay daha uzatıldı.
Zindan kardeşim eyvallah, sanırım ben anlayamıyorum, ağustos ayında da kçö den yararlanabileceğimiz anlamına mı geliyor bu yoksa eylülü de kapsıyor mu ?

Evet,ağustos ayıda KÇÖ kapsamına alınmıştır.
Ancak maalesef her uzatma tekrar tekrar angarya doğuruyor.Son temmuz uzatması ile yeni tablolar gönderildi ve bitiş tarihi 31.07 yazılmıştı. Şimdi tekrar aynı tablolar (uzatmadan yararlanılacaksa) gönderilecek, bu defa da tarih 31.08 olarak yazılacak.
Yani kurtulamıyoruz şu işten bir türlü.

Rezillik resmen, mail ile başvuru yapıyorsun, adam gibi internet üzerinden bir sistem yapamadılar. Uğraşan her zaman ki yine biz oluyoruz.

En güzeli firmaları ikna edeceksin,normal çalışmaya döndüreceksin.İndirim falan olduğunu duyunca,çoğu uzatmadan yararlanmayacaktır,öyle düşünüyorum.

Ssk prim indirimi nasıl olacak? Bu çıktı mı? Bunun ile ilgili bir düzenleme henüz yapılmadı sanırım, ben mi göremedim yoksa?
Buna teşvik edebilmek için bilgiye ihtiyacım var benim de. Bir çoğu çalıştırmaya başladı zaten işçisini, ama Kçö'yi de devam ettiriyorlar.

Merhaba Üstadlarım;

bir firma, personeli işten çıkartacak , cezasına katlanacak. Peki işten çıkarmadan dolayı yenilecek cezadan dolayı , firmanın almış olduğu teşvikleri etkiler mi (5510-6111-7103 vs) ?

Cevaplar için teşekkür ederim.

Bilginize

Merhaba Üstadlarım;

bir firma, personeli işten çıkartacak , cezasına katlanacak. Peki işten çıkarmadan dolayı yenilecek cezadan dolayı , firmanın almış olduğu teşvikleri etkiler mi (5510-6111-7103 vs) ?

Cevaplar için teşekkür ederim.

Bilginize

Denetim sonucu yenen bir ceza olmadığı için bozacağını düşünmüyorum.

Evet,ağustos ayıda KÇÖ kapsamına alınmıştır.
Ancak maalesef her uzatma tekrar tekrar angarya doğuruyor.Son temmuz uzatması ile yeni tablolar gönderildi ve bitiş tarihi 31.07 yazılmıştı. Şimdi tekrar aynı tablolar (uzatmadan yararlanılacaksa) gönderilecek, bu defa da tarih 31.08 olarak yazılacak.
Yani kurtulamıyoruz şu işten bir türlü.
Yine uzamış sanırım üstad :)

Evet 2 ay daha uzamış, özel sektörde yasaklarla iş yürümüyor ki.

Memnun değilsen elemanı çıkartırsın, yerine başka eleman alırsın, çıkartmak yasak denirse eleman alınmaz, ssk'sız çalışma artar, dolayısıyla işsizlik artar, işsizliği önlemek için yapılıyor ama önlüyor mu ☹

Diyelim eleman aldık, çalışma veriminden, işe uyumundan, karakterinden bir şekilde anlaşamadık, çıkartAmayıp ücretsiz izne gönderdik, yerine yeni eleman alabilecek miyiz, madem yeni eleman alacaktın, bunu niye ücretsiz izne gönderdin demeyecek mi devlet? 🙄

Destek uzatılıyor,ödemeler yapılmaya devam ediliyor ama çıkarma yasağıda devam ediyor. Anlaması zor. O ki ödemeyi zaten yapıyorsun,bari çıkış yasağını kaldır.Millet olduğu yerde çakıldı kaldı bu yüzden.Atsan atılmaz,satsan satılmaz durumu var.