İşten Çıkış Bildirgesindeki Çıkış Kodu Düzeltilebilir mi ?

merhaba ben 31 temmuzda isten ciktim daha dogrusu ailevi nedenlerden dolayi istemeyerekde olsa birakmaz zorunda kaldim isyerimde ucgun devamsizlik sonucu beni cikardi kod olarakda 29 secmis simdi bankaya ise giricem hersey tamm sinavi kulakati gectim sozlesmeyi yaptim fakat eski is yerinde cikis belgesi istedi aldim bi baktim 29kod yani ahlaki kural bunun duzeltmesi yapilabilir mi ya da bunu ben nasil aciklayabilirim yardimci olurmusunuz lutfen simdiden tsk ederim

İşten çıkış bildirgeleri geriye dönük 10 günü geçmediyse, iptal edilip tekrar düzenlenebilir. Aksi takdirde düzeltilemez.
İşyerinden çıkışın devamsızlıktan olduğunu belirten bir yazı alırsanız, izah edebilirsiniz.

merhaba ben 31 temmuzda isten ciktim daha dogrusu ailevi nedenlerden dolayi istemeyerekde olsa birakmaz zorunda kaldim isyerimde ucgun devamsizlik sonucu beni cikardi kod olarakda 29 secmis simdi bankaya ise giricem hersey tamm sinavi kulakati gectim sozlesmeyi yaptim fakat eski is yerinde cikis belgesi istedi aldim bi baktim 29kod yani ahlaki kural bunun duzeltmesi yapilabilir mi ya da bunu ben nasil aciklayabilirim yardimci olurmusunuz lutfen simdiden tsk ederim
29- İşveren tarafından işçinin ahlak ve iyiniyet kurallarına aykırı davranışı nedeni ile fesih
İşten ayrılmak zorunda kalıp, habersiz işe gelmemek aslında , sebep içeriğinde belirtilen iyi niyet kurallarına uymamak tanımına cuk uyuyor bence .

Sn.alice5581 beyanı ile işverenin beyanı evet örtüşüyor olduğuna göre çıkış nedeni işveren tarafından M25/II-g bendi.
Zamanlama olarak düzeltme olmayacak.
Yeni işverene izahat,"ailevi sebebler"gerekçe gösterilerek,devamsızlık sonucu fesih işlemi yapılmış olduğu beyan yada sn Zindan beyin dediği gibi "çalışma belge"sinde açıklık yok ise bu durumu belirtir yazının işverenden alınması uygun.
Tabiki yeni işveren aynı durumun yeni işyerinde de olabileceğini düşünebilir,bu sebeble ihtiyatlı yaklaşılmalı,
Şöyle ki;devamsızlık nedeni"ailevi sebeb"ler ama işcinin "izin almaksızın veya haklı bir sebebe dayanmaksızın"durumu karşısında, işci "izin istedim verilmedi,bildirdiğim sebeb(ler)de işverence kabül edilmedi"bu durum(lar)a bağlı olarak sözleşme feshedildi şeklindeki beyanınız karşısında yeni işveren haliyle bu sebeb(ler)in ne olduğunu soracak,verceğiniz cevaplara bağlı olarak;
a.bu sebeblere istinaden önceden izin verilebilirdi veya sonrasında haklı sebeb sayılabilirdi! de diyebilir,
b.hayır,haklı sebeb sayılmaz(zaten)eski işveren doğrusunu yapmış da diyebilir en azından düşünebilir!
Sonuç:Takdir tamamen yeni işverene ait,saygılarımla...

Biz firma olarak çıkış verirken 29u kullanıyorsak şayet şantiyemizden bununla alakalı tutanak talep ediyoruz.
Şayet tutanak yok ise 29 ile çıkarmıyoruz.Kendinizi savunurken bilgim dahilinde gelişen bir olaydı diyebilirsiniz yada eski işyerinize nei 29 ile çıkardınız ancak sizden bunun tutanağını istiyorum diyebilirsin.Böylelikle esas 29 ile çıkmana neyin neden olduğunu da öğrenirsin.
29- İşveren tarafından işçinin ahlak ve iyiniyet kurallarına aykırı davranışı nedeni ile fesih
İşten ayrılmak zorunda kalıp, habersiz işe gelmemek aslında , sebep içeriğinde belirtilen iyi niyet kurallarına uymamak tanımına cuk uyuyor bence .