fonradar

İşveren Çıkışımı Vermiyor İstifanı Yaz Dedi

04/2007 tarihinde çalışmaya başladım . burada ilk görüşmemizde cumartesi öğleden sonra tatil diye görüşmüştük ama sonra müdür hayır tam gün çalışaçağız dedi kabul ettim . maaş 600,00 tl 85.00 tl yemek parası alıyordum

12/2007 ofis tadilata girdi .o şekilde yine çalışmam istendi oturacak yer bile yokdu . kabul ettim tadilat bittiminde 03/2008 maaşıma zam ve asgari geçim indirimini istedim. patronumuz yurtdışında olduğu için müdür görüştüm daha sonra patronla görüştüm benden memnun olmadığını ve hakaret eder tarzda konuştu . müdür benim hiç konuşmam izin bile vermedi daha sonra düşün dediler . o kadar hakaretten sonra bende dedim tamam siz çıkartıyosun tüm haklarımı isterim dedim bu sefer hayır dediler vazgeçtiler .

-Ben ön muhasebeci olarak ofisde çalışıyordum ama beni inşaat ssk lı göştermişler .
-04/2008 yapılan zam 60.tl yemek 100 tl oldu
-1buçuk yıl oldu aldıkları elemanlara benim maaşımın iki katını veriyorlar
-bu adaletmi haksızlık değilmi bu

03/2009 bu yapılan haksızlıkları artık daha fazla yutamıyorum evet bu kadar katlandım çünkü çalışmam gerekiyordu geçtiğimiz hafta müdürle konuştum bunların hepsini eğer benden memnun değilseniz çıkarın dedim hayır istifanı yaz yarın sabah masama bırak dedi.

tazminatımı ödemek istemiyor yasal hakkımı bu dediğim de tehdit etti beni çalışma koşularını not alırım diye ama burada herşey zaten benim üzerimdeydi ofis çay temizlık ön muhasebe hepsi bana soruluyordu.

07.04.2009 iki yılım doluyor
haksızlık bana yardımcı olun hakkımı alıp ayrılmak istiyorum buradan

Ynt: işveren çıkışımı vermiyor istifanı yaz dedi

İşiniz zor. Doğru olan tabii tazminatların ödenmesidir. Ancak bunu nasıl sağlayabilirsiniz bilmiyorum. Müdürle konuşup yasal haklarınızı istediğinizi, istifa etmeyeceğinizi, haklarını sonuna kadar arayacağınızı tekrar bildirin.
Sakın kavga etmeyin, kötü söz hakaret etmeyin.

Ynt: İşveren Çıkışımı Vermiyor İstifanı Yaz Dedi

Yukardaki yazından hakaret ve tehditten bahsetmişsin eğer bunu ispatlayabilirsen iş akdini tazminat haklarınıda talep ederek istifa edebilrisin.Fakat burdaki kriter nasıl ispat edeceğindir.
Birde aranızda herhangi bir iş sözleşmesi varmı

Diğer yönden Sayın nguroy'un dediğide doğrudur

ferhat

Hiç Hoş olamayan bir durum gerçekten....
Konuyla ilgili fikrim yok ama ne kadar üzüntü duyduğunuzu tahmin ediyorum...
Emeğinin karşılığını alamamak çok zor..

arkadaşlar herhangi bi sözleşme yook ssk mevsimlik işçi diye görünüyoo

ve inşaat ssk göstermiş ama ben ofisde çalışyorum bu yanlış değilmi peki yaa ben nasıl hakkımı alıp burdan kurtulurum .

Sakin bir şekilde işverenle konuşup uzlaşmaya varın, karşılıklı bir şekilde anlaşırsanız bu sizin için de onun için de en iyisidir, işverenler de sizin gibi sorunları olan, maddi sıkıntısı olan insanlar.

En azından tazminatınızı alamasınız bile karşılıklı uzlaşarak işten çıkarma şeklinde ayrılırsanız işsizlik parası alabilirsiniz, bütün haklarımı istiyorum diye işi tartışmaya götürürseniz aylarca iş mahkelemerinde uğraşıp belki de hiçbir hak elde edemeyebilirsiniz, sizin için de gereksiz olur, tek taraflı düşünmeden işvereni de anlamaya çalışarak bir noktada anlaşmanızı tavsiye derim.

merhaba, kanaatimce bölge çalışma ile görüşün onlar sizi yönlendirecektir. hakkınızı sonuna kadar arayın. bunlar gibi işveren veya temsilcisine pabuç bırakmayın. smmm-ankara arkadaşım biraz patronvari yazmış. sizinde mali sıkıntınız olmasa bu duruma gelmezdiniz zaten. İnsana insan gibi değer verseler insanca konuşsalar inanıyorumki siz bu konuyu aşardınız bir şekilde. arkadaşım bir an önce bölge çalışma ile görüşün. Allah yolunuzu açık etsin

Asgari geçim indiriminiz ödenmiyorsa sözleşmenizi ücretlerinizin usulüne uygun hesaplanıp ödenmemesi nedeniyle sona erdirdiğinizi noter kanalıyla bildirip, tazminatınızı talep edebilirsiniz,ödenmezse dava açmanız gerekir.

Tam tarihini hatırlamıyorum ama sanırım 2006 başlarında bir mahkeme kararı okumuştum. İşverenin çalışanına psikolojik baskı uygulaması işçinin haklı nedenlerle iş sözleşmesini fesih edebileceği hakkında. Ama tabi çalıştığınız şirketten size şahitlik edecek birileri lazım. Allah yardımcınız olsun çünkü uzun bir süreç.

hemen çıkmayın çakalığa karşı çakallık yapın maaş bodrolarını imzalamayın daha sonra işverene noterden ihtar çekin maaşımı zamanında ve hak etmiş olduğum asgari geçim indirimimi tarafıma ödenmediğinden iş sözleşmesini fesh edeceğinize dair bence buna göre bir yol izlerseniz bir çıkar yol bulabilirsiniz

coskunbozalan ' Alıntı:
Tam tarihini hatırlamıyorum ama sanırım 2006 başlarında bir mahkeme kararı okumuştum. İşverenin çalışanına psikolojik baskı uygulaması işçinin haklı nedenlerle iş sözleşmesini fesih edebileceği hakkında. Ama tabi çalıştığınız şirketten size şahitlik edecek birileri lazım. Allah yardımcınız olsun çünkü uzun bir süreç.

Evet, çünkü psikolojik baskı derhal fesih nedenidir. Ancak bunun ispatı gerekir... Zaten tek sorun da bu. O yüzden iş müfettişiyle görüşmek gerekiyor.

Saygılar.

isa cankurt ' Alıntı:
hemen çıkmayın çakalığa karşı çakallık yapın maaş bodrolarını imzalamayın daha sonra işverene noterden ihtar çekin maaşımı zamanında ve hak etmiş olduğum asgari geçim indirimimi tarafıma ödenmediğinden iş sözleşmesini fesh edeceğinize dair bence buna göre bir yol izlerseniz bir çıkar yol bulabilirsiniz
Çözüm çakallık değil, yasal hakların kullanılması şeklinde olmalı.Yoksa bir başka çakal tarafından ısırılmak an meselesi olur!

Yazıklar olsun o patrona. Bu dünyada hak yemek kolay ötesi malum.

tıpkısının aynısı durumdayım

bende tazminat istiyorum ama vermiyor istifa etmemi istiyor

1. Tüm psikolojik sorunları şahitleri ile ispatlaya bilirim,
2. Hher defasında maaşlarımızı geç alıyoruz,
3. Aldığım maaş bodro da yazdığı gibi düşük de diğil (650 yazıyo 850 alıyorum)
maaşın bi kısmı bi bankaya yatıyor bi kısmı da elden veriliyor.
4. Herhangi bir Sözleşmede imzalamadım.
5. 2 senedir çalışıyorum hak ettiğim 14+14=28 gün lük izin hakkım duruyor (izne bile göndermiyor)
6. çalışma saatleri (siz idari personel siniz deyip mesai vermiyor) sabah 8 akşama Allah kerim 21-23-(ertesi gün) 01-05-08-10 gibi iş bitince çıkarım
7. servis olanağı yok
8. çay yemek molalarını da çalışarfak geçiriyorum.(isbatlamaya hazırım)
9. hasta bile olamıyorum vizite kağıdını imzalamıyor.

10.
11..
12 OFFFFFFFF İMDAAAAAATTTTTTT