İşveren Servisi

merhaba
bir işyeri sicil numarasına bakarak kaçıncı işveren olduğunu nasıl öğrenebilirim
beni aydınlatırsanız sevinirim.

Ynt: İşveren Servisi

maya80 ' Alıntı:
merhaba
bir işyeri sicil numarasına bakarak kaçıncı işveren olduğunu nasıl öğrenebilirim
beni aydınlatırsanız sevinirim.

Bilemezsiniz, işveren sayısı ve sigorta müdürlüklerine göre değişir.

merhaba birçok şubemiz var yöneticim sskya gittiği zaman sürekli soruyo ve bende cevap veremiyorum o yüzden öğrenmek istemiştim yine de teşekkür ederim
iyi çalışmalar..

Ssk'ya gideceksin. bazı duvarlarda ve işveren servislerinde hangi dosya numara aralıklarının hangi işveren servisine ait olduğunu yazar. Kameralı cep telefonunla resmini çekeceksin. Sonra işe gidip bunları bi güzel bilgisayara aktaracaksın. Okunacak şekilde Küçülterek yazdıracaksın. Yöneticinin de eline verecksin bi daha sana sormayacak. ;)

Sizin yönetici bunu niye merak ediyor? Bir saplantısı mı var? ???

Bürokrasinin yoğun olduğu ülkemizde iş yaptırmak için illaki bir tanıdığa ihtiyaç duyulmaktadır. Yöneticininde sorma gayesi bu olsa gerek.

Arkadaşlar gereksiz yere çok şey yazılmış, işin aslı ssk işyeri numaraları
S MESLEK ŞB. DOSYA NO. İL İLÇE şeklinde gider siz burda il kodundan önceki
son haneye bakacaksınız il kodunun önünde 0 olur olmaz varsa onunda önüne "034" "34"
il kodunun önünde numara ssk işyeri numarasının sonudur. İşveren servisleri bu numaranın
0 ile 1 - 1. işveren
2 ile 3 - 2. işveren
4 ile 5 - 3. işveren
6 ile 7 - 4. işveren
8 ile 9 - 5. işveren şeklinde gider ama tabi bunu birkereye mahsus sormalısın ilgili sigorta müdürlüğünde çaycılar bile bilir.

akabinde bu böyle bitmez yukarıda arkadaşla dosya memurunun ilgilendiği aralıkla işveren servislerindeki ayrımı karıştırmış olacaklar. Dosya memurları ise işveren servisinden işveren servisine değişir bunuda gidince işyeri numaranı okuyup kim bakıyor desen sana tek bakan ilgili dosya memuru olur.

KOLAY GELSİN