İşveren sözlü olarak isten çıkardı

merhaba

işyeren işyerini kapatacağını söyleyip 3 gün sonra kimse işe gelmesin ben sizin tüm haklarınız verecegim diyerek herhangi bir belge imzalatmadan bizi işten çıkardı .diger arkadaşlarının birçoğuna küçük miktarlarda para vererek istifa yazısı yazdırmış banada teklif etti kabul etmedim .ne yapacagımı bilemediğimden 4 gün önce alo 170 sgk yı arayıp durumu anlattım bana konuyla ilgili dosya açtıklarını söylediler. bugün tahmin ettiğim olay oldu ve eve 3 gün işe gelmediginden işten çıkarıldın diye noterden ihtar cekmişler. ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yardımcı olabilirmisiniz

Ynt: işveren sözlü olarak isten çıkardı

DER-İN ' Alıntı:
merhaba

işyeren işyerini kapatacağını söyleyip 3 gün sonra kimse işe gelmesin.................dedi,tabi diğer çalışanlar da bu konuya şahit ben sizin tüm haklarınız verecegim diyerek herhangi bir belge imzalatmadan bizi işten çıkardı .diger arkadaşlarının birçoğuna küçük miktarlarda para vererek istifa yazısı yazdırmış banada teklif etti kabul etmedim .ne yapacagımı bilemediğimden 4 gün önce alo 170 sgk yı arayıp durumu anlattım bana konuyla ilgili dosya açtıklarını söylediler................onlardan önce davrandığını gösterir doğru yapmışssınız bu kayıt önemli bugün tahmin ettiğim olay oldu ve eve 3 gün işe gelmediginden işten çıkarıldın diye noterden ihtar cekmişler. ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yardımcı olabilirmisiniz.............derhal karşı ihtarname gönderiniz

Sonuç,yine de anlaşamaz iseniz dava açmanız gerekecek.

Ynt: İşveren sözlü olarak isten çıkardı

cevabınız için teşekkür ederim .

bir sorum daha olacak bugün iş arkadaslarım sahitlik yapacaklarını söylüyorlar yarın durum ne olur bilemediğim için ben onlardan sahit olduklarına dair imzalı bi yazı almak istiyorum bu nasıl bi yazı olmalı

Alacağınız yazının bir yaptırımı olmayacak ki.
Şahit yazdırsanız da, mahkemeye gidip ben bu konuda şahitlik yapmak istemiyorum demeleri yeterli.

Sanırım bu konuda fazladan yapılabilecek bir şey yok,şahit olarak isimlerini yazıyorsunuz yada olay esnasında şu şu kişilerde orada vardı deyip onlarında dinlenmesini talep etmeniz halinde,hakim uygun görür mahkemeden yazı gönderirilirse o şahıslar bu davete uymak zorunda ama ne diyecekleri bilinemez.
Tabiki bu dava da şahitlerin ne diyecekleri önemli, - veya + katkı sağlayacak,ancak her davanın sonucuna ilişkin tek başına yeterli gelmiyecek,illaki hakim konuyu araştırarak,doğru sonuca varacak.