İşverenin Sektör Değişikliği Hakkında

iyi çalışmalar 2 yıldır bir iş yerinde çalışmaktayım 2 yıldan bu yana hiç izin hakkı kullanmadım ücretinide almadım bize izinle ilgili herhangibir dosyada imzalatmadılar sgk'da eksiksiz olarak sigorta primlerim ödenmiş olarak gözükmekte ayrıca hiç bir imzalamış olduğum sözleşmem bulunmamaktadır, işveren farklı bir sektörde işe geçmektedir ancak ben yeni sektöründeki işinde çalışmak istemiyorum ki ilgi alanımda değil, ancak şirket isminde yeni geçicek olduğu şirket alanıda yazmaktadır mobilya şeklinde ben işsizlik ve kıdem tazminatı alabilirmiyim ayrıca izinlerimin ücretini alabilirmiyim nasıl bir yol izlemem gerekiyor teşekkür ederim.

Son düzenleme:
.......... işveren farklı bir sektörde işe geçmektedir ancak ben yeni sektöründeki işinde çalışmak istemiyorum ki ilgi alanımda değil, ancak şirket isminde yeni geçicek olduğu şirket alanıda yazmaktadır mobilya şeklinde ben işsizlik ve kıdem tazminatı alabilirmiyim ayrıca izinlerimin ücretini alabilirmiyim nasıl bir yol izlemem gerekiyor teşekkür ederim.

Tam anlayamadım,dolayısyle cevaplamakta zorlandım (ama olayın kısmen 6098/M.428,esasen 4857/M.6 ve 6102/M.178 ile ilintili ve bu 2 kanun maddeleri arasında sanki birazda çelişki/farklılık var gibi geldi bana,bilgi noksanlığımdan olabilir...)çözemedim,öncelikle "işveren farklı bir sektörde işe geçmektedir"noktasının açıklığa kavuşturulması ve bu durumun tanımlanması,buna göre de yorumlanmasının uygun olacağını düşünmekteyim.
Anlayan ve bilenler var ise lütfen paylaşalım...

Su anda elektronik üzerine calismaktayiz ileriyen zamanlarda mobilya imalati kurulumu üzerine calisacagiz

İlerleyen zamanlarda sizden mobilya imalatı kurulumu işini yapmanız istendiğinde, çalışma şartlarında esaslı değişilik durumuna uyup uymadığını değerlendirebilirsiniz.
Esaslı bir değişiklik olursa da, bu sebeple sözleşmenizi feshedip kıdem tazminatı alma hakkını kazanabilirsiniz.

Kullanılmamış izin günlerine ait ücretlerin her ne sebeple olursa olsun işinize son verildiğinde veya siz ayrıldığınızda, ücretinin ödenmesi gerekir.