İşyeri Hakkında Kafama Takılanlar

Slm ben 2008 ila 2015 yılları arasında x bir şirkette çalıştım bu süre zaafında 12 farklı işyeri kodu ile sgk pirimlerim yatmış ve her geçişte ise giriş çıkış yapılmış birincisi bu hukuki birseymi benim herhangi bir imza vb yok attigim ikincisi bu değişken şirketlerin hepsinin ayrı şehirlerde olduğunu düşünüyorum bunu nasıl anlarım ve ben çalıştığım süre boyunca başka yere hiç gitmedim bi fiil aynı fabrikada görev yaptım ve is yerinden ayrılırken artık bıktırmışlardı ücret gecikmesinden bende bıraktım tazminatımı çıktım bununla ilgili biryerlere basvurabilirmiyim ha bide sonradan duyduğum ihaleler alıyormuş başka şehirlerden atıyorum 50 kişi çalıştıracağım şantiyede diye söz veriyormuş ihaleyi aldığı firmaya ama az kişi calistiriyormuş ssk dan kaç kişi çalıştırdığını göstermek içinde bizim fabrikadakileri orada gösteriyormuş. çok uzadı k.bakmayin yardımcı olursanız memnun olurum saygılarımla.

Sonuçta ulaşmayı hedeflediğiniz konu ne? Ayrılırken bıraktığınız tazminat hakkınızı alıp alamayacağınızı mı yoksa bu bahsettiğiniz olaylar nedeniyle firmaya bir cezai yaptırım uygulanmasını sağlayıp sağlayamayacağınızı mı öğrenmek istiyorsunuz?

Mesleki eğitim belgesi almam gerekiyor başka iş kolunda gösterdikleri için önceki çalıştığım iş yerlerinden burada şu tarihler arasında bu görevi yapmıştır diye imzalı mühürlü kağıt almam gerektiği ni söyledi mesleki eğitim merkezi ancak o imzalı kağıtlar gelince beni mesleki eğitim sınav sürecine sokabileceklerini söylediler o nedenden dolayı şimdi çalıştığım geriye dönük tüm şirketlere imza ve kaşeli kağıt almam gerekiyo şirketin biri kapanmış diğer iki şirket tamam okeliyo sıkıntı yok ama bu şirket hem encok çalıştığım şirket hemde biraz kinci birisi sahibi ücret gecikmesinden dolayı işi bırakıyorum diye söylemeden bile çekip gitmiştim şimdi onun inadına bu kağıtları vermez diye elimi güçlendirmek istiyorum açıkçası .. umarım bu açıklayıcı olmuştur