İşyeri ve Ofis Kiralama

Şahıs ya da Limited şirket açmak istiyorum.
Mobilya, bilgisayar ve internet gibi temel ihtiyaçlarımı yeni bir ofis için tekrar satın almak ve kira masrafı yapmak istemiyorum.

Her iki şirket modeli için de ilk etapta ofisi, evimin bir odası olarak gösterebilir miyim? (Home ofis). Bu durumda ne gibi işlemler yapmam gerekir?

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

Ynt: İşyeri ve Ofis Kiralama

merhaba arkadaşlar benimde bir sorum olcak...
bende bi şahıs şirketi kurmak istiyorum..
faaliyet alanı gıda takviye ürünleri ve kozmetik ürünlerinin internet üzerinden satışını sağlamak ve fatura kesmek..
bu durumda home ofis yapmak istiyorum...
bunun için gereken şartlar nelerdir...
ana maddeleri öğrendim.. ama ilk etap olarak ne kadar parayı kuruluş için gözden çıkartmalıyım?
ve home ofis olursamı daha iyi olur yoksa küçük 1 odalık bir yermi kiralasam?
bu konularda beni ve benim gibileri aydınatırsanız sevinirim...

Size bir muhasebeci ile çalışmanızı tavsiye ediyorum. Artık mevzuatlar sıradan vatandaşların takip edebileceği gibi değildir. Cezalar son derece uçmuştur.
Mesleğinde uzmanlaşmış arkadaşlarımız size en uygun şartlarda yardımcı olacaktır.

arda78 ve skorpion.1

Arkadaşlar sizin sorularınıza verilecek cevaplar size cevap almış olmaktan öte bir yarar sağlamaz. ne burdan verilen cevapları tam olarak anlayabilirsiniz ,nede bizler burdan size tam olarak yardımcı olabilirz ..

Bu nedenle sizin bir mali müşavirle yüzyüze görüşmenizi tavsiye ederim.

arda78 ' Alıntı:
Şahıs ya da Limited şirket açmak istiyorum.
Mobilya, bilgisayar ve internet gibi temel ihtiyaçlarımı yeni bir ofis için tekrar satın almak ve kira masrafı yapmak istemiyorum.

Her iki şirket modeli için de ilk etapta ofisi, evimin bir odası olarak gösterebilir miyim? (Home ofis). Bu durumda ne gibi işlemler yapmam gerekir?

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.
tek başınıza ltd açamazsınız en az 2 ortak. şahısın maliyeti ltd. ye göre yok gibi bişey. bencede prosüdür için bir mali müşavirle görüşmenizde fayda var.