İşyerinde Kavga

Çalışan bir işçimiz amiri konumundaki kişiye haksız yere küfredip yumruk atıyor. Ama bunu gören herhangi bir tanık yok. İşçi de küfredip yumruk attığını yazılı savunmasında kesin bir dille yalanlıyor. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Bodruma çekip posteki saydırmanızı tavsiye ederim ne demek yumruk atmak ne demek küfür etmek böyle şeyi aklından geçirenin bile aklını almak lazım tevbe tevbe beni haftanın ilk günü çileden çıkartacaklar bir çay içelimde kendimize gelelim

ben size daha ciddi cevap vereyim..

ilk anda darp raporu aldıysanız onunla işlem yapılabilir.
Tek başına amirin ifadesi yeterli olur mu onu bilemiycem..

Rapor yok, şahit yok, tutanak yok, ihtar ve karşılığında istenen savunmada net kabul etmeme durumu var.
Bence amirin iddiası tek başına yeterli görülmeyecektir.

...

Rapor yok, şahit yok, tutanak yok, ihtar ve karşılığında istenen savunmada net kabul etmeme durumu var.

Aynı kanıdayım... Ancak ihtar verdim. Oda komik oldu zaten. Adam bıyık altından pis pis sırıttı :)

evet içinden çıkılması zor bir olay,
ANCAK işverenin kanaati amir haklı diğer çalışan haksız ve diğer çalışanın iş akdi tazminatsız feshedilmeli.....fakat bu durum hakkında hukuki girişim başlatılmalıydı,darp raporu alınmalı,olay hakkında savunmalar istenmeli,ispatı zor ise de yapılan işlemler tarafların dosyalarında saklanmalıydı,eğer kanaat diğer işcinin kabahatli olduğu yönünde ise bu kimse takibe alınmalı,ispatlanabili,r şekilde aynı amir veya bir başkası ile ilgili tekrarı olduğunda fesih daha rahat olabilir.