İşyerinin Isıtılması

tek çalışanı olan bir büroda işveren (kendi binasının giriş katında bir oda) ısıtma yapmazsa ne olacak?

Çalışan dediğin üşümez, hastalanmaz, işe gelmemezlik etmez, işleri de yetiştirir, ayrıca patronunu şikayet vari forumlara da yazı yazmaz! :) :banghead: :alkış: :cool:

Çalışır, çalışır, çalışır...

Sn.Zindan haklı:)
Sn.Soral parası(ücreti)aynı olacaksa, daha çok çalışmanız gereken bir iş den ziyade,çalışma koşulları daha iyi/uygun olan(özellikle ısınma sorunu olmayan) bir iş aramanızda yarar var:)
Allah yardımcınız olsun...

aynen dediğiniz gibi oldu. çalışan üşüdü. hasta oldu. üç gün işe gelemedi.
eczanede bu hasta çalışana sigortan yok abi dediler.
iki gün ayrı ayrı acilden muayene oldum acil 1günlük rapor verebilirmiş. iki tane 1 günlük raporu muhasebeciye mail yoluyla ilettim işe döndükten sonra.
şimdi işimize kaldığımız yerden devam ediyoruz.
yapmam gereken bir şey var mıdır. nedir? saygılar

Soğuk olduğundan dolayı hasta olup, acil servise gitmek zorunda kalıp, eczaneden ilaç alırken '' abi sigorta yok'' yanıtını aldıktan sonra,
o hastalanmaya sebep olan soğuk, sigorta yapmamış işyerine gidip, çalışmaya devam eden bir çalışana başka ne denebilir bilemedim sn.soral.

aynen dediğiniz gibi oldu. çalışan üşüdü. hasta oldu. üç gün işe gelemedi.
eczanede bu hasta çalışana sigortan yok abi dediler.
iki gün ayrı ayrı acilden muayene oldum acil 1günlük rapor verebilirmiş. iki tane 1 günlük raporu muhasebeciye mail yoluyla ilettim işe döndükten sonra.
şimdi işimize kaldığımız yerden devam ediyoruz.
yapmam gereken bir şey var mıdır. nedir? saygılar

Sigortalı olmadığınız halde, raporunuzu muhasebeye ulaştırmanızın hiçbir anlamı yok.

.......... sigortan yok abi dediler.
Yok ise,
Sigortalı olmadığınız halde, raporunuzu muhasebeye ulaştırmanızın hiçbir anlamı yok.
Belki;ey muhasebeci kardeş,bak gör ki mükellefin olan işverenim,meğer beni sgortasız çalıştırıyormuş,kendisini uyar,anlayacağın bu durum ne hukuki ne de hakkaniyete uygun,demek isteniyor ama muhasebeci dese de anlayacak işveren nerde?
Gerçekten biz bir şaka dünya da mı yaşıyoruz. Çizgi film gibi.
Sn.Soral ın mizahi anlamda söyleyiş tarzı da güzel,hani derler ya "engin gönüllü":)temiz kalpli(sanırım çok zorda,şimdilik bu yüzden katlanıyor olmalı,Allah yardımcısı olsun.amin)

bıçak kemiğe dayansa bile bişey değişmez karşıdaki insansa düşünür bişeyler yapar zaten.

ş. aydemir konuyu iyi takip etmiş ve doğru yorumlar yapmış.
eczaneden sonra doğruca bir avukatın yanına gitmek vardı.
bu ay için maaş alacak asgari ücretli bir iş ayarlamalıydım önce.

ayşe hanım haklı. fakat bu mailler muhasebeciyle ilişkimizin devam ettiğini gösteriyor olsun diye. ş.aydemirin dediği gibi artık nasıl yorumlar ne yapar kendi bileceği bir şey. işverene dönüp konuştu mu bilmiyorum, ancak işveren çıkarına her şeyi yapacak bir kişilik görüyorum.

Muhasebeciler nedense günah keçisi oluyor böyle durumlarda.Anlatsam inanmazsınız belki ama yine de örnek olarak kendimi vereyim.Bir şirkette muhasebe Müdürüyüm.2 senedir çalışıyorum.Senelik izin yapmadım senem dolmuş olsa da.Diğer çalışanlar gibi kendi hazırlamış olduğum izin defterine yaptığıma dair imza attım.Bu kısmı biraz trajikomik oldu ama gerçek.Muhasebeci de sonuçta işçi ,işvereni kumanda edemez.Sadece danışmanlık hizmeti veriyoruz anlayacağınız.Zaten doğrusunu kendileri de biliyor fakat bir çoğu uygulamıyor.Maalesef ceza yediklerinde anlıyorlar muhasebecinin söylediklerini yapmamanın sonucunu.

''Bir şirkette muhasebe Müdürüyüm.2 senedir çalışıyorum''
şirkette muhasebe müdürü ile kendi bürosunda işyerinin defterini almış tutan bir sm veya smmm arasında pozisyon farkı var(mıdır). şirketteki müdür de diğerleri gibi maaşlı bir çalışan. kendi ofisindeki sm de ücreti karşılığı bir iş yürütüyor.(doğru mudur).
özele gelirsek,bizimki kendi ofisindeki kişidir.
bir soru yöneltiyorsun bir gün gelecem bazı konular var ozaman görüşürüz deyip bi türlü sıra gelmiyor. bende fazla ısrar etmedim. işverenin lehine düşünülebilecek bir cümleyi ise hemen sonrasında işverenden duyuyorsun. iletişim güçlü.
konular sigortalı olmak olmamakla ilgilidir. diler yada tahammül ederseniz detaylarını da aktarabilirim.

Sn.Ali Doğan; anlatmak istediğiniz her ne ise bir de toparlasaydınız.Pek anlam veremedim doğrusu sonuç itibarı ile ne demek istediğinizi.