fonradar

Kasım 2014 SMMM Yeterlilik Vergi Hukuku Sınav Hazırlığı

Merhabalar,

smmm_yeterlilik adresine yeni not yükleyen arkadaş sanırım olmadı. YMM Murat Yıldız'ın notlarına ilgili web sayfasından ulaşabilirsin.

herkes belge alcak ben aldım belge hiç bişeye yaramıyor.kazandıgım halde bir kagıt parçası vermediler.kart bile basdıramıyorum üstüne 6 aydırda issizim.

4 yıllık emek verdim keske gelir uzman yardımcılıgına calıssa idim.simdi memurdum.ben şimdi tekrardan memurlık icin calısıyorum..

Arkadaşlar,
Sınava bir aydan kısa süre kaldı. Çalışmalarınız nasıl gidiyor? Kalan sürede ne yapmamız gerektiği konusunda tavsiyeleriniz var mı? Foruma bakılırsa vergiden kalan pek fazla kişi yok gibi.

Arkadaşlar kursa giden ve vergiden çıkma ihtimali yüksek sorular var diyebilecek arkadaşlar yokmu

Yardımlarınızı bekliyorum bu sınavda kimse yok herkes belgeyi aldı galiba :(

Bu soruları paylaşan arkadaş vergi ile ne alakası var
Vergi sınavına hazırlanıyoruz. Kaynaklar bence kısıtlı en ufak özet bilgilerin bile faydası olur. Siz vergi ile ne alakası olacağını düşüneceğinize bize nasıl yardımcı olabileceğinizi düşünseniz sanırım daha faydalı olur.

Arkadaşım once bence hangi konu da onu yazdığı mi bilmeden konusmayin gelip buraya ehliyeet sinavinda cikan sorular paylasilirsa bende yazarim konuyu once bir anlayalim ondan sonra yorum yapalım o arkadaş tekrar ilk yardım ve motor sinavi sorularini paylaşın sen vergiyle baglanti kur bende öğreneyim

Son düzenleme:
Arkadaslar Allah yar ve yardımcınız olsun size vergiyi nasil gectigimi anlatmak istiyorum vergiyi kasima birakmistim cunku hic kitap not kanun yuzu acmamistim ama 2 pas gectigim icin girmek zorundaydim saat 14.15 siralariydi kahve aldim bahcede masa bulamadim bi bayandan izin istedim ve masasina oturdum bana tek yaprak bi kagit uzatti bunlar cikmasi muhtemel sorular diye ayip olmasin diye aldim baktim sonra sinava girdim 2 soru o kagidin aynisi cikti ve ben 50 alarak gectim Allahim hepinize boyle sans nasip etsin dualarim sizlerle :)

Arkadaşlar herkese selamlar,

Kasım yeterlilik sınavına evde kendim hazırlanıyorum ama çok sıkıntılıyım. İçim daralıyor. Okuyorum bitiriyorum geriye döndüğümde hiçbirşey hatırlamıyorum gibi hissediyorum. Çok panik oldum.
Herkes benim gibimi yoksa bende bir salaklık mı var :-((

Arkadaşım ben sana daha guzel bir örnek vereyim 4 aydır hergun 2 saat vergi calistim ama suan birsey hatirlamiyom :)

Valla yalan söylemeyeyim içimi rahatlattın diyeceğim ama ne olacak? Kağıdı boş mu vereceğiz. Yoksa şuanki stresten mi böyle oluyor. İlk defa gireceğim sınava. Staj başlatma sınavında böyle stres yaşamadım girdik kazandık ama bu nasıl bir strestir anlayamadım.

Benim daha once 1 defa girdim çalıştığım sorular geldi ama sinav aninda aklıma gelmedi yazamadim stresten .çok strese girmemek gerekiyor sadece okuyarak geçmek yeterli deyil sanirim bazi konulari iyi bilmek gerekiyor yapabiliyorsan ezber yapacaksin özellikle denetimde sinav aninda konuları karistiyorsun

Arkadaışm cevap verip yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkürler. Ben dediğim gibi 4 derse çalışıyorum ama verebileceğimi hiç sanmıyorum. Hepimize kolay gelsin.